GAZİMAĞUSA
okuma süresi: 4 dak.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, beraberindeki Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Gazimağusa Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Yayın Tarihi: 15/09/23 16:20
okuma süresi: 4 dak.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, beraberindeki Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, meclis üyeleri, ve bürokratlardan oluşan 40 kişilik heyet ile Gazimağusa Belediyesini ziyaret etti.

Gazimağusa Belediyesi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi arasında geçmişten beri kurulu bulunan kardeş şehir ilişkisinin ileriye götürülmesi, karşılıklı işbirliği yapılmasının konuşulduğu toplantıya, Gazimağusa Kaymakamı Özden Keser ve Gazimağusa Belediye Meclis Üyelerinden bazıları da katıldı. Ziyaret sonunda Başkan Dr. Süleyman Uluçay, Başkan Vahap Seçer’e ipek kozası işlemeli el işi, Belediye Başkanları İsmail Tepebağlı ve Ferat Aktan’a çerçeveli lefkara işi takdim ederken, ziyaret sonrasında heyete Kıbrıs’a özgü yiyeceklerden oluşan ikramlar sunuldu.

Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay konuşmasında, kardeş belediye olmaktan öte Mersin’in kendileri için çok anlamlı ve çok farklı bir yeri olduğunu, Mersin’in Büyükşehir Belediyesi, meclis üyeleri ve ilçe belediyelerinden Gazimağusa’ya yapılan toplu ziyaretin kendilerine hem moral hem güç verdiğini, Başkan Vahap Seçer’in ziyareti için teşekkür etti. KKTC’nin en büyük 2. kenti Gazimağusa’nın yaşadığı sıkıntıları ülkeyle birlikte yaşadıklarını, bu tip ziyaretlerin kendilerine moral verdiğini ifade ederek “siz de bize bu morali verdiniz sağ olun var olun, tekrardan hoş geldiniz Mağusamız’a. Her zaman için bu şehir Mersin’in kardeş şehridir, her zaman için kapımız gönlümüz sizlere açıktır.” dedi. Adıyaman’da yaşanan büyük depremde kaybettiğimiz 10 binlerce insanla birlikte Gazimağusa’dan giden kız ve erkek voleybol takımlarını da kaybettiğimizi, kendisinin depremin ilk gününden beri Adıyaman’da bulunduğunu, Adıyaman halkının kendi acısına rağmen kendileriyle büyük dayanışma gösterdiğini, orada birlik, beraberlik ve dayanışmanın sözde olmadığını yaşadıklarını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise, kısa bir Kıbrıs ziyaretinde Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ve bürokratları ile birlikte kardeş belediyeleri Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret etmekten mutlu olduklarını, çok sıcak ve samimi karşılamadan dolayı teşekkür etti. Gazimağusa Belediyesi ile kardeş belediye ilişkisinin geçmişte başladığını, ilk kez yeni dönemde 2 başkan olarak bir araya geldiklerini ifade eden Seçer, kültürel, sosyal siyasal olarak her anlamda kardeşlik anlamına uygun ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi. Kıbrıs Türk toplumu ile farklı bir ilişkilerinin olduğunu, resmi olarak farklı bir cumhuriyet olsa da KKKTC’yi Türkiye’den ayrı bir ülke olarak görmediklerini ifade ederek, “bizim gönümüzde kardeş toplum yavru vatan olmazsa olmazdır, tarihsel süreç boyunca şimdi de yarın da her zaman yanlarında duracağımız ailemizin mensubu olarak sizleri görüyoruz.” dedi. Türkiye’de 86 milyon insanın böyle düşündüğünü ancak Mersin’in Kıbrıs’a daha yakın olduğunu, karşı kıyıdan geldiklerini buradaki mutlulukları acıları da en önce hisseden bir güney coğrafyasında olduklarını ifade ederek, Akdeniz’e kıyısı olan bir yer olarak Kıbrıs’a yakın duygusal bir ilişkileri olduğunu söyledi. Başkan Süleyman Uluçay’a görevinde başarılar dileyerek, Mağusa’ya meclis üyeleriyle birlikte hizmet ettiğini, buradaki bağımsızlık mücadeleleri için Kıbrıslı soydaşlarını desteklediklerini belirtti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.