GAZİMAĞUSA
okuma süresi: 5 dak.

Zeki Çeler: 'Meclis'te toplumun gerçek anlamda temsil edilmesinin' fırsatını yaratacağız

Zeki Çeler: 'Meclis'te toplumun gerçek anlamda temsil edilmesinin' fırsatını yaratacağız

TDP Mağusa İlçe Kongresi yapıldı, Ece Balcı Başkanlığı'ndaki yeni İçe Yönetim Kurulu belirlendi. Kongrede konuşan TDP Genel Başkan adayı Zeki Çeler, “Hem içimizdeki birleşmeyi güçlendireceğiz hem de dışarıdan yeni katılımlara kapı açacağız. Bu parti büyüyecek. Dışarıda sandığa gitmeyen ciddi bir kesim var. Onlara daha farklı bir siyaset ve icraat yapılacağını göstereceğiz, inandıracağız. Beklenen, umut edilen 'Meclis'te toplumun gerçek anlamda temsil edilmesinin' fırsatını yaratacağız" dedi.

Yayın Tarihi: 23/01/24 10:30
okuma süresi: 5 dak.
Zeki Çeler: 'Meclis'te toplumun gerçek anlamda temsil edilmesinin' fırsatını yaratacağız

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Mağusa İlçe Kongresi yapıldı, Ece Balcı Başkanlığı'ndaki yeni İçe Yönetim Kurulu belirlendi.

Genel Başkan Mine Atlı, Genel Sekreter Ersen Sururi, Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Özkunt, TDP eski Genel Başkanı Cemal Özyiğit, TDP Genel Başkan adayı ve eski Milletvekili Zeki Çeler ve partinin ileri gelenleriyle üyelerin çoşkulu katılımıyla gerçekleşen kongrede Divan Kurulu Başkanlığı'nı ise Ayşe Öztabay üstlendi, Mert Acarbaş ve Gülcan Soyluethem ise Divan Sekreterleri olarak görev yaptı.

Mali Raporun ve Faaliyet Raporu’nun okunup onaylanmasıyla devam eden kongrede ilk sözü alan Genel Sekreter Sururi, son bir senede TDP&TKP birleşmesinin kendilerine ve partiye güzel bir ivme kazandırdığını ve ilçelerde de iyi bir bütünleşme sağlandığını söyleyerek, zaten organik bağlar nedeniyle bunun aksinin düşünülemeyeceğini ve bundan dolayı mutluluk duyduğunu kaydetti.

Sururi, "Çünkü bizi en çok yıpratan şey; dışardan gelen eleştiri ve tepkiler değildi, bizim kendi içimizdeki meselelerdi. Bütünleşme ile birlikte bunları aştık ve hemen ardından kucağımızda bir yerel seçim bulduk. Lefkoşa'daki başarı, Çeler'in Girne'de aldığı yüksek oy oranı bizler için çok umut vericidir. Partimiz büyüyerek yoluna devam edecektir" dedi.

ATLI: DAHA İYİ BİR KIBRIS MÜCADELESİ VERMEK İSTEYEN HERKES BU GÜVERCİN ALTINDA BULUŞMUŞTUR, BULUŞACAKTIR

Genel Başkan Mine Atlı ise Türkiye'de yaklaşık bir sene önce yaşanan 6 Şubat depremleri nedeniyle Mağusa'nın yaşadığı büyük acıya işaret ederek, bu anlamdaki adalet arayışının hala devam ettiğine ve TDP'nin de bunun bir parçası olduğuna dikkat çekti.

"Mağusa örgütümüz son 2 yıl boyunca unutmayacağımız bir örnek sergiledi. Mağusa ilçe başkanımız ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz" diyen Mine Atlı, Mağusa'daki bu ekip ruhu ve yoldaşlık anlayışının Lefkoşa'da kendilerini motive ettiğini kaydetti.

Mine Atlı, "Gerek Memleket gazetesi gerek sivil toplumla iş birliğiniz gerek ekibe yeni insanlar, gençler katmanız hepimize örnek oldu. TDP'li olmak budur. Daha iyi bir Kıbrıs mücadelesi vermek isteyen herkes bu güvercin altında buluşmuştur, buluşacaktır.

ÇELER: 'MECLİS'TE TOPLUMUN GERÇEK ANLAMDA TEMSİL EDİLMESİNİN' FIRSATINI YARATACAĞIZ

Kongrede konuşan bir diğer isim olan TDP Genel Başkan adayı Zeki Çeler, örgütlenme ve bölgesel örgütlerin işlevselliğinin önemine işaret etti, partinin söylediklerinin ve anlattıklarının buralarda savunulmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

Çeler, "Einstein’ın bir sözü var; 'Aynı şeyi yaparak farklı sonuç beklemek'le ilgili. Biz bunu kıracağız. Söylemlerimizi ve siyasetimizi genişleteceğiz. Geçtiğimiz gün katıldığım bir gençlik toplantısında gençler "kendimizi bu ülkede yok oluyor hissediyoruz, kök salacak hedefimiz kalmadı, ekonomik gücümüz yok, ev-iş sahibi olamıyoruz, göç etmek zorunda kalıyoruz" dediler. İşte bunu değiştirmenin zamanıdır artık. Hem içimizdeki birleşmeyi güçlendireceğiz hem de dışarıdan yeni katılımlara kapı açacağız. Bu parti büyüyecek. Dışarıda sandığa gitmeyen ciddi bir kesim var. Onlara daha farklı bir siyaset ve icraat yapılacağını göstereceğiz, inandıracağız. Beklenen, umut edilen 'Meclis'te toplumun gerçek anlamda temsil edilmesinin' fırsatını yaratacağız" dedi.

BALCI: YENİ DÖNEMDE DE ÇALIŞMALARIMIZI VE ÖRGÜTLENME FAALİYETLERİMİZİ BÜYÜTEREK DEVAM EDECEĞİZ

Yeniden Mağusa İlçe Örgütü Başkanı seçilen Ece Balcı da geçtiğimiz dönemde yaptıkları icraatlardan ve verdikleri mücadelelerden bahsederek, MAKAMER'in çağrısıyla cinayete kurban giden Helin için Mahkeme önünde kendilerinin öncülüğünde 26 örgütün toplandığını hatırlattı.

Balcı, "Gerek bu konuda ses yükselterek gerek Memleket Gazetesi'ni kurarak gerek internetten dolandırıcılara maruz kalan yaşlılarımız hakkında gündem yaratarak bu konularda adım atılmasını sağladık, baskı unsuru olduk. Yeni dönemde de bu çalışmalarımızı ve örgütlenme faaliyetlerimizi büyüterek devam edeceğiz" dedi.

Mağusa İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;

Ece Balcı (Başkan)

Hüseyin Tuğcan

Emir Genç

Erfan Arefi

Mahir Demir

Fatoş Gül

Asiye Beyaz

Üzeyir Köstü

Ceyda Püsküllü

Denetleme Kurulu:

Dündar Almulla

Hüseyin Gül

Seyit Soydan Cambazoğlu

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.