Mesleki Eğitimde Gündem adlı TV programında tanıtımlar sürüyor

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.03

8.14

$

6.91

Mesleki Eğitimde Gündem adlı TV programında tanıtımlar sürüyor

Mesleki Eğitimde Gündem adlı TV programında tanıtımlar sürüyor

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü koordinatörlüğünde ve DAÜ TV yapımcılığında, DAÜ Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa İlkan moderatörlüğünde gerçekleşen "Mesleki Eğitimde Gündem" isimli TV programı meslek liselerini yerinde incelemeye devam ediyor. Programda bu hafta Atatürk Meslek Lisesi (AML) ve bölümleri tanıtıldı.

Mesleki Eğitimde Gündem adlı TV programında tanıtımlar sürüyor
A- A A+

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, AML'nin en köklü meslek lisesi olduğunu belirten okul müdürü Niyazi Şafakoğulları, Gıda Teknolojisi, Grafik – Fotoğraf ve Matbaa, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Giyim Üretim Teknolojisi, Güzellik Bilgisi ve Saç Bakımı alanı ile El Sanatları ve Seramik alanları olmak üzere toplamda 6 farklı bölümde öğrencilere örgün eğitim verdiklerini ifade etti.

Örgün eğitim yanında yetişkinlere yönelik yaygın eğitim kurslarının da bulunduğunu ifade eden Şafakoğulları, öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda en iyi bir şekilde eğitilerek, endüstrinin ihtiyaç duygduğu becerikli ve nitelikli ara insan gücünü yaratma amacı içerisinde olduklarını da dile getirdi.

Şafakoğulları, farklı bölümlerde okuyan öğrencilerin teorik derslerin yanında, mesleki bilgi ve becerilerini artırmak için, öğrencilere, gerçek işler üzerinde atölyelerde uygulama olanakları sunduklarını da sözlerine ekledi.

NEDEN DAÜ-BTYO?

12. sınıf öğrencilerine mesleki eğitimin ve mesleki eğitimin devamı olan Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu (BTYO) hakkında bilgiler veren Doç. Dr. İlkan ise, iki ve üç yıllık mesleki üniversite eğitimlerine devam etmelerinin ileriki hayatları için önemli bir atılım olduğunu vurguladı.

Meslek lisesi mezunlarının DAÜ-BTYO'daki iki yıllık programlara sınavsız giriş hakkı bulunduğunu ve sınavsız giriş yapan her meslek lisesi mezununun direk olarak Devlet bursu kazandığını vurgulayan Doç. Dr. İlkan, ayrıca üç yıllık erkek mezunların da yedek subaylık hakları bulunduğunu dile getirdi.

Doç. Dr. İlkan, ayrıca iyi yetişmiş 2 yıllık program mezunlarının istedikleri takdirde ilgili dört yıllık programlara da devam edebilme hakkına sahip olduklarını sözlerine ekledi.

"Mesleki Eğitimde Gündem" programı yarın saat 16:00'da BRT – 2 kanalında yayınlanacak.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri