EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

YDÜ Hukuk Fakültesi Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği'ne üye oldu

YDÜ Hukuk Fakültesi Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği'ne üye oldu

Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği'ne ( The European Law Faculties Association " ELFA" ) üye oldu.

Yayın Tarihi: 22/08/13 10:53
okuma süresi: 3 dak.
YDÜ Hukuk Fakültesi Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği'ne üye oldu
A- A A+

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Cyprus )Hukuk Fakültesi'nin üye olduğu Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği ( The European Law Faculties Association " ELFA" ), 1995 yılında Leuven'de, Belçika, Avrupa'nın farklı üniversitelerde bulunan 80'den fazla Hukuk Fakültesi tarafından kurulmuştur. ELFA'nın şu anda 200'den fazla üyesi bulunmaktadır.

ELFA, hukuk eğitimi ile ilgili birçok yasal konunun tartışılması için uluslararası bir forum olarak işlev görmektedir. ELFA, üyelerinin hukuk eğitiminin çeşitli yönlerine ilişkin bir dizi tartışma ve çalıştaylara katılımını teşvik eden Yıllık Konferanslar düzenlemektedir.

1996 yılında kurulan Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Nicosia Cyprus ) Hukuk Fakültesi bugün en kalabalık öğretim üyesi ve yaklaşık 1600 öğrencisi ile "Özel Hukuk" ve "Kamu Hukuku" Yüksek Lisans ve Doktora programlarını da sürdürerek Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği ( The European Law Faculties Association " ELFA" ) üyesi olmuştur.

ELFA'nın Misyonu

ELFA'nın faaliyetlerinin amacı, yeni konular tanıtarak, Avrupa'daki üniversiteler arasında işbirliğini geliştirerek ve Hukuk Fakültelerini, Avrupa Kurumlarına, Milli Eğitim Kurumlarına ve Avukatların ve Savcıların Birlikleri'ne karşı temsil ederek, Avrupa'da hukuk eğitiminin reform sürecini koordine etmektir.

ELFA, hukuk okumanın Avrupalılaşması için bir koşul olarak akreditasyon ve kalite değerlendirmesi konusuna özellikle önem vermektedir. ELFA, keza hukuk eğitiminde Bilgi ve İletişim Teknolojisi (ICT) kullanımı için yeni modellerin geliştirilmesi konularında da aktif olarak çalışmakta ve bu hızlı gelişen alanda üye fakültelerine yönelik bilgi ve destek sağlamaktadır.

ELFA, hukuk eğitimi ile ilgili faaliyetleri teşvik etmek için hukuk araştırmaları alanında diğer meslek kuruluşları ile işbirliği yapmaktadır.

ELFA, European Journal of Legal Education (EJLE) adlı bir dergi de çıkarmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi için http://elfa-afde.eu/

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.