YDÜ, 'üniversiteler adası' imajını güçlendiriyor

loading
1 Haziran, Pazartesi
£

8.44

7.59

$

6.81

YDÜ, 'üniversiteler adası' imajını güçlendiriyor

YDÜ, 'üniversiteler adası' imajını güçlendiriyor

Türkiye'nin Önde Gelen Basın Kuruluşlarının temsilcileri Yakın Doğu Üniversitesi'nin davetlisi olarak ülkemize gelerek adanın eğitim, sağlık ve turistik zenginliklerini inceledi.

YDÜ, 'üniversiteler adası' imajını güçlendiriyor
banner
A- A A+
Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Kuzey Kıbrıs'ın Üniversiteler Adası İmajı'nın yurt dışında yaygınlaştırılmasına katkıda bulunarak ülkemize gelen öğrenci sayısının arttırılmasına yönelik olarak YDÜ'nün yıllardan bu yana sürdürdüğü faaliyetlerin devam ettiği belirtildi. Açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi'nin davetlisi olarak ülkemizde bulunan Türkiye'nin Önde Gelen Basın Kuruluşları temsilcilerinin Kuzey Kıbrıs'ın eğitim, sağlık ve turistik zenginliklerini inceledikleri belirtildi.

Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel; Yurt Dışındaki Tanıtım, Ülke İmajı Açısından Hayati Önem Taşıyor...

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel'in basın mensuplarının ülkemizin yurt dışında doğru tanıtılmasında çok önemli role sahip olduğunu söylediği kaydedilen açıklamada "siz kıymetli basın mensuplarını Leonardo Da Vinci ve Shakespeare'in eserlerine ilham veren ve bir kültürler mozaiği olan, Akdeniz'in cennetsel güzellikteki köşelerinden biri olan Kuzey Kıbrıs'da, tarihe bir izdüşüm olarak yükselen Yakın Doğu Üniversitesi'nde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk" diye konuştuğu belirtildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin dünya coğrafyasında küçük bir ülke olmasına karşın insanlarının azmi ve sebatı sayesinde yaratılan başta Yakın Doğu Üniversitesi ve Hastanesi yanısıra diğer bütün üniversiteleri, turistik tesisleri ve başarılı kuruluşlarıyla bugün dünyada kabul edilen standartların daha da ileriye götürülmesi için kesintisiz olarak uğraş verdiğini anlatan Günsel, gerek eğitim gerekse de turizm ve sağlık alanlarında önemli mesafelerin alındığını vurguladı. Yurt Dışında tanıtımın ülke imajı açısından hayati önem taşıdığını vurgulayan Günsel, basın mensuplarına ülkemizin, insanımızın ve üstün yanlarımızın doğru tanıtılması için yıllardır devam ettirdikleri tanıtım organizasyonlarını sürdüreceklerini söyleyerek, basın mensuplarından Turkiye'deki yayınlarda Kuzey Kıbrıs'a daha fazla yer verilmesini istedi.

Ahmet Savaşan: Türkiye'den Gelen Öğrenciler SGK ile YDÜ Hastanesi Güvencesinde...

Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan'ın da YDÜ Hastanesi ve olanaklarıyla ilgili gazetecilere brifing verdiği belirtilen açıklamada, KKTC ekonomisi için fevkalade önemli bir yere sahip üniversitelerde öğrenim gören ve sayıları elli binlere ulaşan başta öğrenciler olmak üzere, çalışanlar ile birlikte diğer TC vatandaşlarının, Türkiye'de olduğu gibi KKTC'de de SGK kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nden (Near East University Hospital) aynı şartlarda yararlanabileceklerini anlattığı belirtildi. Savaşan YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'in girişimleri ve TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık alanında attığı bu tarihi adımla Kuzey Kıbrıs'daki bütün üniversitelerin daha fazla öğrenci tarafından tercih edileceğini söyleyerek, bu adımın turizmin gelişmesinde de önemli rol oynayacağını anlattı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri