EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

Gelecek nesil havacılar Girne Üniversitesi'nde eğitilecek...

Gelecek nesil havacılar Girne Üniversitesi'nde eğitilecek...

Türkiye ve Dünya havacılk sektöründe büyük bir hızla artan nitelikli elaman açığı ülkemizin ve yakın coğrafyanın havacılık ve denizcilik konusunda uzmanlaşmış ilk ve tek üniversitesi olan Girne Üniversitesi tarafından karşılanacak.

Yayın Tarihi: 02/09/14 13:38
okuma süresi: 3 dak.
Gelecek nesil havacılar Girne Üniversitesi'nde eğitilecek...
A- A A+

EUROCONTROL verilerine göre Türkiye sivil havacılıkta en fazla faaliyet gösteren ilk on ülke içinde…

Girne Üniversitesi,Kıbrıs (University of Kyrenia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada EUROCONTROL verilerine dikkat çekilmiş, buna göre Doğu Akdeniz coğrafyasında sadece Türkiye'de düzenli uçuşlara açık olan 49 havaalanı, 54 helikopter alanı, 15 tanesi yolcu taşımacılığında olmak üzere 173 havayolu şirketi, 370 yolcu taşımakta kullanılan uçak olmak üzere 1.135 uçak, üçü A sınıfında olmak üzere 47 yer hizmetleri şirketi faaliyetlerini sürdürmektedir. Yine EUROCONTROL verilerine göre sivil havacılık sektöründe Türkiye 2012 yılında 6., 2013 yılında ise dünyada en fazla faaliyet gösteren 9. ülke olmuştur.

Türkiye sivil havacılık sektörü nitelikli eleman ihtiyacı çok büyük bir hızla artmakta…

Türkiye Sivil Havacılık Konseyi ve TOBB verilerine göre sivil havacılık sektöründe dünyada en hızlı gelişen ülkelerden biri olan Türkiye'nin sivil havacılık alanındaki nitelikli eleman ihtiyacı çok büyük bir hızla artmakta ve bu ihtiyacın Türkiye'de sivil havacılık eğitimi veren kurumlar tarafından karşılanabilmesi de yakın gelecekte mümkün görünmemektedir.

Girne Üniversitesi havacılık ve denizcilik eğitimi konusunda Doğu Akdeniz coğrafyasında en büyük eğitim projesi…

Doğu Akdeniz coğrafyasının denizcilik ve havacılık eğitimi konusunda en büyük eğitim projesi olan ve ilk aşaması 80 milyon dolarlık bir proje ile hayata geçirilen Girne Üniversitesi geleceğin nitelikli havacıllarını yetiştirmeye hazır olduğu bildirildi. Boeing firmasının verilerine gore önümüzdeki 15 yılda tüm dünya çapında çok büyük bir hızla artacak ve yüzbinllerle ifade edilecek olan pilot, kabin memuru, sivil havacılık işletme ve sivil havacılık lojistik elemanı ihtiyaçlarının bir kısmı Girne Üniversitesi'nin katkılarıyla sağlanacak.

Girne Üniversitesi'nden eşsiz fırsat; iş garantili eğitim al, istihdam ol, eğitim ücretini sonra öde…

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Girne Üniversitesi Rektörlüğü'nden verilen bilgiye dikkat çekilmiş, kamu menfaatleri ve ihtiyaçlarına öncelik vererek faaliyetlerine başlayan Girne Üniversitesi'nin Havacılık Bilimleriyle ilgili fakültesinde eğitim görecek öğrencilerin eğitimleri boyunca eğitim ücretlerini ödemeyecekleri, iş garantisine sahip olarak mezun olduktan sonra istihdam edilecekleri ve eğitim ücretlerini istihdam edildikten sonra ödeyecekleri tekrar hatırlatılmıştır.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.