EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu 'Pearson Assured' tarafından akredite edildi

LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu 'Pearson Assured' tarafından akredite edildi

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), İngilizce Hazırlık Okulu uluslararası alanda gurur verici bir başarıya imza attı. Uluslararası, tarafsız ve bağımsız 'Pearson Assured' kurumu tarafından kalite denetimine tabi tutulan İngilizce Hazırlık Okulu, başarılı bir performans göstererek uluslararası düzeyde akredite edildi.

Yayın Tarihi: 11/05/15 16:14
okuma süresi: 3 dak.
LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu 'Pearson Assured' tarafından akredite edildi
A- A A+

İngiltere'deki üniversitelerin yüzde 97'siyle birlikte çalışan, yaklaşık 100 ülkede faaliyet gösteren 'Pearson Assured', LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu'nu yönetim-organizasyon, eğitim- öğrenme ve ölçme-değerlendirme olmak üzere üç temel kalite ölçütü kapsamında değerlendirdi. Dünya'nın en prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Pearson Assured, aynı zamanda The Financial Times ve Penguin Readers gibi önemli kuruluşları da bünyesinde bulunduruyor.

Hazırlık Okulu'nun yürüttüğü çalışmalar uluslararası standartlarda

Dünyaca ünlü 'Pearson Assured' tarafından verilen kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, uluslararası düzeyde kabul görmesi bakımından büyük önem taşıyor. Bu akreditasyonla birlikte LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu'nun yürüttüğü çalışmaların uluslararası standartlarda olduğu kanıtlandı. Dileyen öğrenciler başarıyla bitirdikleri programın 'Pearson Assured' tarafından akredite edildiğini (kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu) gösteren bir sertifika almaya hak kazanacak ve bu sertifika LAÜ öğrencileri için bir referans oluşturacak. Söz konusu sertifika öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak ve öğrencilerin kazandıkları bu sertifikalar ABD'de, Avrupa'da ve Orta Doğu'da kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak.

5 aylık yoğun bir çalışma neticesinde elde edilen başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti belirten LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emre Debreli, akreditasyonların eğitim kurumları tarafından yürütülen çalışmaların kalitesini ortaya koyan, diğer kurumların gözünde de, bu programların geçerliliğini artırmayı sağlayan bir sistem olduğunu dile getirdi. Akreditasyonların hem Avrupa Üniversiteler Birliği'nin hem de YÖK'ün son dönemde ağırlık verdiği konuların başında geldiğini belirten Debreli, akreditasyon süreci boyunca kendilerine destek veren başta LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen olmak üzere, LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu akreditasyon ekibine teşekkür etti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#inbox #gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.