LAÜ, "Pearson Assured" tarafından akredite edildi

loading
10 Temmuz, Cuma
£

8.67

7.76

$

6.87

LAÜ, "Pearson Assured" tarafından akredite edildi

LAÜ, "Pearson Assured" tarafından akredite edildi

Lefke Avrupa Üniversitesi, İngilizce hazırlık okulu "Pearson Assured" tarafından akredite edildi.

LAÜ, "Pearson Assured" tarafından akredite edildi
A- A A+

LAÜ'den verilen bilgiye göre, İngiltere'deki üniversitelerin yüzde 97'siyle birlikte çalışan, yaklaşık 100 ülkede faaliyet gösteren 'Pearson Assured', LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu'nu yönetim-organizasyon, eğitim-öğrenme ve ölçme-değerlendirme olmak üzere üç temel kalite ölçütü kapsamında değerlendirdi.

Açıklamada, 'Pearson Assured' tarafından verilen kalite güvencesi ve akreditasyon hizmetinin, uluslararası düzeyde kabul görmesi bakımından büyük önem taşıdığı kaydedildi ve şöyle denildi:

"Bu akreditasyonla birlikte LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu'nun yürüttüğü çalışmaların uluslararası standartlarda olduğu kanıtlandı.

Dileyen öğrenciler bitirdikleri programın 'Pearson Assured' tarafından akredite edildiğini (kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu) gösteren bir sertifika almaya hak kazanacak ve bu sertifika LAÜ öğrencileri için bir referans oluşturacak.

Söz konusu sertifika öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak ve öğrencilerin kazandıkları bu sertifikalar ABD'de, Avrupa'da ve Orta Doğu'da kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak."

Edilen başarıdan memnuniyet duyduğunu belirten LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emre Debreli, akreditasyonların eğitim kurumları tarafından yürütülen çalışmaların kalitesini ortaya koyan, diğer kurumların gözünde de, bu programların geçerliliğini artırmayı sağlayan bir sistem olduğunu dile getirdi.

Akreditasyonların hem Avrupa Üniversiteler Birliği'nin hem de YÖK'ün son dönemde ağırlık verdiği konuların başında geldiğini belirten Debreli, akreditasyon süreci boyunca kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri