"GAÜ öğrencileri olarak çok şanslıyız"

loading
10 Ağustos, Pazartesi
£

9.53

8.57

$

7.29

“GAÜ öğrencileri olarak çok şanslıyız”

“GAÜ öğrencileri olarak çok şanslıyız”

GAÜ Yükseköğretimde kutladığı 35. Yılına özel, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde bulunan bölümlere, %75’den başlayıp, %100’e varan burs imkanları sunarken, GAÜ BESYO öğrencilerinden, Gülişan Karadağ ve Mustafa Ensar Bek bölünlerini bir öğrenci gözünden anlattı.

“GAÜ öğrencileri olarak çok şanslıyız”
A- A A+

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Yükseköğretimde kutladığı 35. Yılına özel, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) bünyesinde bulunan bölümlere, %75’den başlayıp, %100’e varan burs imkanları sunarken, GAÜ BESYO öğrencilerinden, Gülişan Karadağ ve Mustafa Ensar Bek bölünlerini bir öğrenci gözünden anlattı.

GAÜ Beden Eğitimi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencisi Gülişan Karadağ, öğretmenliğin kendisi için bir çocukluk hayali olduğunu, GAÜ sayesinde bu hayalini bir adım öne taşıyarak gerçekleştiriyor olmanın kendisi için büyük bir şans olduğunu söyledi.

Karadağ konuşmasının devamında;

“Mezun olduktan sonra da küçük çocuklara burada öğrendiğim bilgileri aktarmak ve öğretmenlik yaparak devam etmek istiyorum. Çocukken spora basketbol ile başladığım. Spor hayatım o dönemki öğretmenim sayesinde oldukça genişledi.  Uzun atlama, yüksek atlama ve koşu da yapmaya başladım. O dönemki öğretmenim benim için büyük bir idoldü. Bundan dolayı da hep öğretmen olmak istedim.”

“ULUSLARARASI BİRÇOK ÖĞRENCİ İLE EĞİTİM ALMAK, BİZLER IÇİN BÜYÜK BİR AVANTAJ"

Karadağ, BESYO bünyesinde ki uygulamalı dersleri alanında uzman akademisyenler ile gerçekleştirmenin büyük bir avantaj olduğunu belirterek, tüm derslerde birebir eğitim görmelerinin, derslerin daha anlaşılır bir hale getirdiğini ifade etti. Karadağ ayrıca, bölüm içerisinde uluslararası birçok öğrencinin bulunmasının da farklı ve güzel bir atmosfer yarattığını ifade etti.

BEK: “GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ OLARAK ÇOK ŞANSLIYIZ”

GAÜ Antranörlük Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Mustafa Ensar Bek ise konuşmasında, Girne Amerikan Üniversitesi ‘nin bulunduğu konum itibari ile sosyal, kültürel ve tarihi olarak oldukça zengin bir yer olduğunu belirterek, çocukluk yıllarından beri sporun birçok dalı ileilgilendiğini, kendisi gibi BESYO’yu tercih edecek olan çoğu öğrencinin sporla ilgili kişiler olduğunu ve herhangi bir zorluk yaşamadan keyifle eğitim alacaklarını söyledi.

Bek konuşmasının devamında ise şunları söyledi:

“GAÜ’ye yüzde yüz burslu olarak geldim. Buraya tam burslu olarak gelmeyen arkadaşlarımızın bursunu tamamlamaları için Kıbrıs Kampüste parkur sınavları da oluyor. Bölümümüzün sunduğu burs imkanları oldukça fazla. Bir öğrencinin başına gelebilecek en güzel şey, onu özel yönlendirebilecek bir öğretmeninin olmasıdır. Bölüm hocalarımın bunda payı çok büyüktür. Bundan dolayı da bizler Girne Amerikan Üniversitesi öğrencileri olarak çok şanslıyız. Bizler hocalarımızdan öğrendiklerimizi; diğer arkadaşlarımıza ya da bir sonraki nesle aktarmak için oldukça çaba gösteriyor ve bunun için çok çalışıyoruz.”

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri