EĞİTİM
okuma süresi: 4 dak.

Kıbrıs’ın ilk üniversitesi GAÜ’de uluslararası eğitim için son başvuru 22 Nisan

Kıbrıs’ın ilk üniversitesi GAÜ’de uluslararası eğitim için son başvuru 22 Nisan

GAÜ yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, Uluslararası tanınırlığa ve geçerliliğe sahip; geleceğin donanımlı meslek grupları içersinde yer almak isteyen, KKTC Vatandaşları ve KKTC Liselerinden mezun öğrencilere yönelik düzenleyecek olduğu 2021-2022 Akademik Yılı “Burs Sıralama Sınavı” başvurularını duyurdu.

Yayın Tarihi: 11/04/21 13:19
okuma süresi: 4 dak.
Kıbrıs’ın ilk üniversitesi GAÜ’de uluslararası eğitim için son başvuru 22 Nisan
A- A A+

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, Uluslararası tanınırlığa ve geçerliliğe sahip; geleceğin donanımlı meslek grupları içersinde yer almak isteyen, KKTC Vatandaşları ve KKTC Liselerinden mezun öğrencilere yönelik düzenleyecek olduğu 2021-2022 Akademik Yılı “Burs Sıralama Sınavı” başvurularını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan, GAÜ KKTC Tanıtım ve Pazarlama Koordinatörü Mehtap Karabulut, öğrencilerin genel olarak GAÜ’ye ilgisinin yoğun olduğundan bahsederek, bunun üniversite olarak sağlamış oldukları eğitim olanakları, kalite, deneyim, yurt dışı kampüsleri ve 7 yıl kesintisiz burs imkanları olduğunu belirtti.  Karabulut açıklamasının devamında ise şunları söyledi;

“35. YILA ÖZEL %100’E VARAN BURS OLANAĞI”

“Belli başlı stratejik bölümlerin üniversitemizde varlığı gibi ayrıcalıklarımız öğrencilerin ilgisini çekiyor. Elbette en büyük özelliklerimizden birisi de, Kıbrıs içerisinde Girne şehrin de var olan muhteşem kampüsümüz. Ayrıca GAÜ olarak 35. yılımız çerçevesinde bu yıl, KKTC vatandaşları ve  KKTC Liselerinden mezun yada mezun olacak üniversite adaylarına yönelik tüm bölümlerde geçerli %100’e varan burs olanaklarımız olacak.

“TIP FAKÜLTESİNDE İLK 20 BAŞVURUYA %50 BURS FIRSATI”

Bu yıl bünyemizde kurulan Tıp Fakültesi’ne öğrenci alımlarına başlıyoruz. İlk olarak; KKTC Vatandaşları ve yabancı Öğrencileri alacağımız Tıp Fakültesi için, pandemi nedeniyle ve Kuruluşa özel ilk 20 başvuruya %50 burs fırsatı tanıdık.”

GAÜ Burs Sıralama sınavının, pandemi koşulları nedeniyle 3 farklı günde gerçekleşeceğini ifade eden Karabulut, sınavların; 24-26-27 Nisan 2021 günlerinde 14.30’da yapılacağını belirtti. KKTC liselerinden mezun yada mezun durumunda olan tüm üniversite adaylarının bu sınava katılabileceğine değinen Karabulut, KKTC vatandaşları ile Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülke vatandaşı liseyi KKTC’de tamamlayan öğrencilerinde burs sıralama sınavına girebileceklerini vurguladı.

GAÜ BURS SIRALAMA SINAVI, İKİ FARKLI FORMATTAN OLUŞMAKTADIR”

Uygulanacak sınav sistemi ile ilgili detaylara değinen Karabulut, sınavların 2 farklı formattan oluştuğunu belirterek şunları söyledi;

24-26 ve 27 Nisan günlerinde gerçekleşecek sınavlarımız 2 farklı formattan oluşmaktadır. Bunlardan birincisi; liselerinde Türkçe eğitim modelinde eğitim-öğretim gören adaylar, YKS test formatındaki kitapçığı seçme hakkına sahiptirler. Bu sınav kitapçığı 40 Türkçe, 20 Sosyal Bilimler, 40 Matematik ve 20 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 120 sorudan oluşmaktadır.

Diğer sınav modeli ise; İngilizce eğitim-öğretim gören adaylara yönelik hazırlanan sınav kitapçığıdır. İki alandan oluşmaktadır. Adaylar alanlarına göre ARTS veya SCIENCE kitapçığını seçme hakkına sahiptirler. Ayrıca, isteğe bağlı olarak Türkçe YKS formatlı sınav kitapçığını da seçebilirler. İngilizce sınav kitapçıkları da 120 sorudan ibaret olup, sınav süresi 120 dakikadır.”

SON BAŞVURU 22 NİSAN PERŞEMBE

Ayrıca, GAÜ 2021 Burs Sıralama sınavının son başvuru tarihinin 22 Nisan Perşembe olduğunu ifade eden Karabulut, sınav başvurularının; kibrisaday.gau.edu.tr adresinden yapılacağını belirtti. Ayrıntılı bilgi ve detay için, 0850 6502000 numaralı çağrı merkezi, 0548 8708717 numaralı Whatsapp danışma hattı ya da kayit@gau.edu.tr mail adreslerine ulaşılabileceğini bildirdi. 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.