EĞİTİM
okuma süresi: 4 dak.

Uluslararası Eğitim Teknolojileri ve Uzaktan Eğitim Konferansı RDÜ ev sahipliğinde gerçekleşti

Uluslararası Eğitim Teknolojileri ve Uzaktan Eğitim Konferansı RDÜ ev sahipliğinde gerçekleşti

Uluslararası Eğitim Teknolojileri ve Uzaktan Eğitim Konferansı Rauf Denktaş Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti

Yayın Tarihi: 03/09/21 16:09
okuma süresi: 4 dak.
Uluslararası Eğitim Teknolojileri ve Uzaktan Eğitim Konferansı RDÜ ev sahipliğinde gerçekleşti
A- A A+

Rauf Denktaş Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı “Eğitim Teknolojileri ve Uzaktan Eğitim” Uluslararası Konferans büyük bir katılım ile online (çevirim içi) olarak 2 Eylül 2021 tarihinde başladı. Yüzün üzerinde sunum ve 8 atölye çalışmasının parallel oturumlarla yürütüldüğü konferansın açılışında Konferans Genel Koordinatörü Prof. Dr. Aytekin İşman söz konusu uluslararası konferansın 21.'sinin düzenlendiğini ve bugüne kadar başarı ile sürdürüldüğünü belirterek katılımcılara, konferansın akademik sponsoru Yüksek Öğretim Kalite Kurulu Başkanı (YÖKAK) Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a ve ev sahipliğini üzerlenen Rauf Denktaş Üniversitesi’ne teşekkür etti.

Rauf Denktaş Üniversitesi’nin kısa bir tanıtım filminin gösterilmesinden sonra söz alan RDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak tüm katılımcıları ve organizasyon komitesini salamlayarak, yoğun çalışma ve ilgilerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Konuşmasının devamında Üniversite hakkında kısa bilgi aktarımında bulunarak, üç senelik kısa bir sürede yoğun ve planlı çalışmalar sonucunda programlarına Almanya’nın saygın akreditasyon kurumlarından biri olan FIBAA’dan beş yıl süre ile şartsız akreditasyon almanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Konferansın açılış bölümünde söz alan Yükseköğretim Planlama, Denetleme ve Akkreditasyon Kurumu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı ise konfernasın KKTC’de (RDÜ’de) gerçekleşmesini sağlayanlara teşekkür ederek konferansın bilhassa genç akademisyenlere büyük katkısından söz ederek, KKTC’deki yükseköğretim alanı ile ilgili bilgiler aktardı. Covid-19 Pandemisinin etkisi ile normal olmayan bir dönem geçirmekte olan eğitim sektöründe YÖDAK ve Bakanlar Kurulu’nun ortak çalışmaları ile üniversitelere yön verdiklerine de değindi. Bu çerçevede gelişmelerin yakından takip edilmekte olduğunu ve adaya gelecek olan öğrencilerin aşılanması ile ilgili çalışmaların da sürdürüldüğünü belirtti.

Kısa bir aradan sonra ilk davetli konuşmacı olan YÖKAK Başkanı Pro. Dr. Muzaffer Elmas ”Yükseköğrenimde ve Kalitede Yeni Ufuklar” konusunda dinleyicilere önemli bilgiler aktardı. Söz konusu konferanslar dizisinin yararlarına da değinerek bundan sonra da YÖKAK olarak desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Konferans genelinde büyük ilgi gören atölye çalışmaları önemli konuları kapsayarak 6 farklı oturumda gerçekleştirildi. Atölye çalışmalarında “Öğretmenler için Sürekli Mesleki Gelişim”, “Uzaktan Eğitimde Etkileşimi Artırma Yöntemleri”, “Uzaktan Eğitim: Yöntem, Model ve Yaklaşımlar” konularının da işlenmesi güncelliği açısından dikkat çekti.

Uluslararası Konferansın RDÜ’nün ev sahipliğinde böylesine başarılı ve kusursuz bir şekilde geçmesi üzerine Genel Organizasyon Koordinatörü Prof. Dr. Aytekin İsman RDÜ’nün Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak’a söz konusu konferans dizilerinden gelecek yılda bir tanesinin yine RDÜ ev sahipliğinde gerçekleşmesi teklifinde bulunarak, ileride düzenlenecek olan Uluslararası Konferanslarda aktif katılım ve desteklerini isteyeceklerini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.