EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

DEV-İŞ, KTÖS ve KTOEÖS, ESSA’nın eylemine destek vereceklerini bildirdi

DEV-İŞ, KTÖS ve KTOEÖS, ESSA’nın eylemine destek vereceklerini bildirdi

DEV-İŞ, KTÖS ve KTOEÖS, Lefkoşa’nın güneyinde İngiliz Okulu’nda örgütlü Personel Sendikası ESSA’nın eylemine destek vereceklerini açıkladı.

Yayın Tarihi: 24/07/22 15:00
okuma süresi: 3 dak.
DEV-İŞ, KTÖS ve KTOEÖS, ESSA’nın eylemine destek vereceklerini bildirdi

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Lefkoşa’nın güneyindeki İngiliz Okulu’nda örgütlü Personel Sendikası ESSA’nın yarın 08.15’de düzenleyeceği eyleme destek belirti.

Üç sendika adına basın açıklaması KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş tarafından hazırlandı.

Maviş, DEV-İŞ, KTÖS ve KTOEÖS, Güney Lefkoşa İngiliz Okulunda örgütlü Personel Sendikası (ESSA) Sendika Başkanı ve Yöneticilerine yönelik yürütülen disiplin kovuşturmasının ileriye taşınarak üç kadın sendikacının işten atılmaları kararının üretilmesini şiddetle kınadıklarını belirtti.

Maviş, Toplu İş Sözleşmesi’ne,  İLO kurallarına, Avrupa Birliği Sözleşmesi ve ilkelerine aykırı olarak örgütlenme hakkını ortadan kaldıracak, öğretmenleri düşünceleri yüzünden cezalandıracak bu adımın okul yönetimi açısından utanç olduğunu ifade ederek, okulun kapalı olduğu bir dönemde konunu n ileriye taşınmasının adaletsiz olduğunu söyledi.

Okul Yönetim Kurulu’nu atayan Sn. Anastasiadis’ten 29 Haziran günü yazılı randevu talebinde bulunduklarını, 14 Temmuz’da randevu taleplerini hatırlattıklarını, fakat sendikalara olumlu veya olumsuz geri dönüt verilmediğini ifade ederek, sorunun çözümü ile ilgili tüm sendikaların  oluşturacağı uzlaşı yolunun görmezden gelindiğini belirtti.

Maviş, ESSA’nın sendikal faaliyette bulunma hakkına, örgütlenme hakkına  saygı duyulması gerektiğini belirterek,  başkan dahil üç kadın sendikacının işten atılması için üretilen kararın durdurulması gerektiğini söyledi.

Maviş, Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Lefkoşa’nın güneyindeki İngiliz Okulu’nda örgütlü Personel Sendikası‘nın (ESSA) yarın 08.15’de düzenleyeceği eyleme destek vereceğini belirtti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.