EĞİTİM
okuma süresi: 5 dak.

DAÜ Turizm Fakültesi yeni öğrencilerini bekliyor

DAÜ Turizm Fakültesi yeni öğrencilerini bekliyor

DAÜ Turizm Fakültesi, uluslararası rekabetin arttığı, ekonominin geliştiği, teknolojik gelişmelerin hızlandığı çağımızda, turizm sektörüne, ekonomik ve sosyal katkıda bulunacak, günümüzün gerektirdiği bilgi, beceri ve bilinç düzeyine sahip üst ve ara kademe nitelikli insan gücü yetiştirmeye devam ediyor. DAÜ Turizm Fakültesi yeni öğrencilerini bekliyor.

Yayın Tarihi: 16/08/22 15:52
okuma süresi: 5 dak.
DAÜ Turizm Fakültesi yeni öğrencilerini bekliyor
A- A A+

2022-2023 Akademik Yılı için yeni öğrencilerini bekleyen Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi; Aşçılık, Pastacılık ve Ekmekçilik, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans programları, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Rekreasyon ve Turizm İşletmeciliği lisans programları, Gastronomi, Otel İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği yüksek lisans programları ve Turizm İşletmeciliği doktora programına öğrenci kabul ediyor.

DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA

DAÜ Turizm Fakültesi, Çin merkezli dünya üniversite sıralama kuruluşu ShanghaiRanking’in Dünya Üniversiteler Akademik Sıralaması 2022 Alan Sıralamaları Listesi’nde, Turizm ve Otel İşletmeciliği alanında 40. sırada yer alarak listeye KKTC’den giren tek fakülte olma özelliğini taşıyor. DAÜ söz konusu listede hem Kıbrıs adası genelinde, hem de Türkiye üniversiteleri arasında birinci sırada yer alıyor.

Öte yandan DAÜ Turizm Fakültesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans ve Turizm İşletmeciliği yüksek lisans programları dünyanın en seçkin akreditasyon kuruluşlarından biri olan The Foundation for International Business Administration Accreditation (FIBAA) tarafından akredite edilmiştir. Aynı zamanda DAÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği programları Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından verilen Turizm Eğitiminde Kalite Belgesi (TedQual) akreditasyonuna da sahiptir.

ULUSLARARASI İŞ BİRLİKLERİNE SAHİP

Öğrencilerin küreselleşen dünyada daha iyi yerlere gelebilmesi amacıyla Italian Culinary Institute for Foreigners (ICIF) “Yabancılar için İtalyan Mutfağı Enstitüsü” ile iş birliği içerisinde olan DAÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı ile Turizm ve Otel İşletmeciliği programı öğrencilerine İtalya’da eğitim şansı sunuyor. Ayrıca Virginia Tech Üniversitesi arasında imzalanan eğitim iş birliği anlaşması kapsamında da öğrenciler son dönem derslerini ABD’ye giderek Virginia Tech Üniversitesi’nde tamamlayabiliyorlar.

Turizm Fakültesi sadece eğitim kalitesi yüksek olan kurumların katılabildiği Fransa’nın, dünyaca tanınan en önemli mutfak sanatları, gastronomi, yemek servisi ve ağırlama alanlarında eğitim veren kurumlarından oluşan The Alliance by Institut Paul Bocuse’un oluşturduğu birliğe dahil olarak öğrencilerine uluslararası bilgi paylaşımının kapılarının açıyor.

TAM DONANIMLI LABORATUVARLARDA EĞİTİM ŞANSI

Fakülte bünyesinde tam donanımlı 3 bilgisayar laboratuvarı ile öğrenciler kuramsal derslerde öğrendiklerini destekleme fırsatı yakalamaktadırlar.  Ayrıca öğrenciler dünyanın en büyük otel zincirleri tarafından tercih edilen Fidelio programına yönelik eğitim de alıyorlar. Fakülte çatısı altında yer alan tam donanımlı ve teknolojik altyapıya sahip iki demo mutfağı ile öğrenciler profesyonel bir mutfağın çalışma ve işletme ilkelerini kavrama olanağı yakalıyorlar. Aynı şekilde, Tower Barista Kafe ve Eğitim Laboratuvarı ile öğrenciler yiyecek, içecek servisi ve yönetimi derslerini burada yürütebilmekte, servis tekniklerini uygulayarak öğrenme şansını yakalıyorlar.

PROF. DR. KILIÇ “ALANINDA UZMAN MEZUNLAR YETİŞTİRİYORUZ”

DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç, Fakülte olarak alanında uzman ve nitelikli mezunlar yetiştirdiklerini belirterek programların çok kültürlü bir yapıya sahip olduğunu ve teknolojik donanım açısından da yeterli seviyede olduğunu vurguladı. Turizm eğitiminde DAÜ’nün bölgenin en iyi akademik kadroya sahip üniversitesi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Kılıç, fakültenin eğitimi kalitesinin FIBAA, TedQual gibi uluslararası kuruluşlar tarafından da tescillendiğine dikkat çekti.

Prof. Dr. Kılıç, mezun olan öğrencilerin geniş iş yelpazesine sahip olduğunu aktararak mezunların otellerin konaklama, ön büro, kat hizmetleri, pazarlama, muhasebe, insan kaynakları, mutfak, bar, restoran alanlarında çalışabilecekleri gibi eğlence ve dinlence, ulaşım, seyahat acenteleri, yeme içme sektörü ve turizm ile ilintili her türlü iş yerinde çalışabileceklerini dile getirdi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör