EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

Prof. Dr. Orhan Korhan, Rauf Denktaş Üniversitesi’nde seminer verdi

Prof. Dr. Orhan Korhan, Rauf Denktaş Üniversitesi’nde seminer verdi

DAÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Korhan, Rauf Denktaş Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerine ve öğrencilerine “Endüstri 4.0” konulu bir seminer verdi.

Yayın Tarihi: 20/01/23 16:55
okuma süresi: 3 dak.
Prof. Dr. Orhan Korhan, Rauf Denktaş Üniversitesi’nde seminer verdi
A- A A+

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Korhan, Rauf Denktaş Üniversitesi’nde (RDÜ) Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerine ve öğrencilerine “Endüstri 4.0” konulu bir seminer verdi. Son derece güncel bir konu olan ve endüstri devriminin son aşaması olan Endüstri 4’ü anlatan Prof. Korhan, anlatımında interaktif bir yaklaşım izlemesi ile katılımcılardan büyük bir ilgi ve beğeni gördü.

Rauf Denktaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak, Rauf Denktaş Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı, Yardımcı Doçent Dr. Sara Salehi’nin Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden 4.00’lık bir genel not ortalaması ile mezun olduğunu hatırlatarak, Rauf Denktaş Üniversitesi’nin Endüstri 4.0 devrimini çok önceden gerçekleştirdiğini söyleyerek yaptığı açılış konuşmasında, Prof. Dr. Serhan Korhan’ın çok değerli bir akademisyen ve yönetici olduğunu, gerçekleştirilen seminerden RDU öğrencilerinin büyük yarar sağlayacağını belirterek, Prof. Dr. Korhan’a Rauf Denktaş Üniversitesi’nde seminer verme davetini kabul etmesinden ötürü kendisine teşekkür etti.

DAÜ Lisans, Louisville Üniversitesi’nden Yüksek Lisans ve DAÜ Endüstri Mühendisliği Programından da Doktora derecesi alan Prof. Dr. Korhan, 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2014 yılında Doçent, ve 2020 yılında Profesör olmuştur. 2009 yılından itibaren DAÜ'de çalışmakta olan Prof. Dr. Korhan, halen DAÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Çeşitli uluslararası konferansların bilimsel komitelerinde görev alan Prof. Dr. Korhan bugüne kadar çok sayıda kitap, kitap bölümü ve bildiri yayınlamıştır. Halen, araştırma ilgi alanları arasında Endüstri 4.0, Bilişsel Ergonomi, İş Kaynaklı Kas-İskelet Rahatsızlıkları, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Tesis Planlama ve Tasarımı yer almaktadır.

Prof. Dr. Orhan Korhan RDÜ’de gerçekleştirmiş olduğu seminerde özetle Endüstri 4.0’un ekonomik kısıtlamalar altında özelleştirilmiş üretimini sağlamak için kendi kendini uyarlayan ve gerçek zamanlı olarak optimize edilmiş süreçler de dahil olmak üzere siber ve fiziksel ortamların birbirine bağlı olduğu sektördeki dördüncü devrimi ifade ettiğini söylemiştir. Prof. Dr. Korhan ayrıca, mühendislik adaylarına, Endüstri 4.0 ve Eklemeli İmalat, Artırılmış ve Sanal Gerçeklik, Büyük Veri, Bulut Bilişim, Derin Öğrenme, Yatay-Dikey Sistem Entegrasyonu, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti, Akıllı Üretim, Makineden Makineye İletişim, Makine Öğrenimi, Siber Güvenlik, Akıllı Robotlar, Simülasyon gibi ilgili teknolojilerde araştırma ve uygulama yapmalarının çok önemli olduğunun altını çizdi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör