EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

Burak Maviş: Milli Eğitim Bakanlığı paydaşları bilgilendirmedi ve şeffaf davranmadı

Burak Maviş: Milli Eğitim Bakanlığı paydaşları bilgilendirmedi ve şeffaf davranmadı

KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, İMO’nun açıkladığı binaların risk sıralama raporunun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önceden bilinmesine rağmen kamuoyu ile paylaşılmadığına dikkat çekerek, “Milli Eğitim Bakanlığı paydaşları bilgilendirmedi ve şeffaf davranmadı” dedi.

Yayın Tarihi: 15/03/23 11:50
Güncelleme Tarihi: 15/03/23 12:21
okuma süresi: 3 dak.
Burak Maviş: Milli Eğitim Bakanlığı paydaşları bilgilendirmedi ve şeffaf davranmadı

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Burak Maviş, “Okulların risk sıralama raporunu neden açıklamıyorsunuz?” diye Başbakanlık’a ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bir haftadır soru sorduklarını, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun sendikalar ile bu bilgiler paylaşmadığını ifade ederek, raporu paylaşan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (KTMMOB) teşekkür etti.

Maviş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın paydaşları bilgilendirmediğini ve şeffaf davranmadığını belirterek, bir haftadır öğretmenler ve öğrencilerin habersiz bir şekilde önlem almadan bu binalarda öğretim faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

Maviş, “Bu binaların risk derecesi nedir, Bakanlığa teslim edilen vaziyet planı ve krokiler üzerinde detaylar nedir, bilmiyoruz. Bakanlık bilmesine rağmen açıklamadı” dedi.

“ÖĞRENCİLERE ÇADIRI LAYIK GÖRENLER, RAPORU DA PAYLAŞMAYA GEREK DUYMADI”

Öğrencilere çadırı layık görenlerin, raporu da paylaşmaya gerek duymadığını söyleyen Maviş, bir haftada çadır olayı ile birlikte bilgi gizlenmesinin skandal olduğunu belirtti.

Bu durumdan okulların haberdar edilmesi ve önlem alınması gerektiğini söyleyen Maviş, bu davranışın sorumsuzca olduğunu belirtti.

“TEK BİR ÖĞRENCİNİN BAŞINA BİR ÇAKIL TAŞI DÜŞSE, BUNUN HESABINI KİM VERECEK?”

Lefke İstiklal İlkokulu, Şht.Tuncer İlkokulu, Alaniçi İlkokulu ve Arabahmet İlkokulu’nun geçici önlem alınan okullardan daha riskli bir sırada raporda yer bulduğunu belirten Maviş, “Tek bir öğrencinin başına bir çakıl taşı düşse, bunun hesabını kim verecek” diye sordu.

Yapılan risk sıralaması çalışması bizlere ileri tetkik çalışmalarının nereden başlaması gerektiği noktasında yol gösterici olacağını ifade eden Maviş, şimdi önlem alıp ileri tetkiklerin yapılması, güçlendirilme maliyetlerinin hesaplanması ve bütçe oluşturulması safhasının hızlanması, öğrencilerin layık olduğu okullara kavuşması gerektiğini söyledi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.