EĞİTİM
okuma süresi: 4 dak.

15. DAÜ Psikoloji Günleri gerçekleştirildi

15. DAÜ Psikoloji Günleri gerçekleştirildi

DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü ile Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı DAÜ Psikoloji Öğrencileri Kulübü iş birliğiyle 'Aşk, Yakın İlişkiler ve Bağlanma' temalı psikoloji günleri gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi: 11/05/23 16:48
okuma süresi: 4 dak.
15. DAÜ Psikoloji Günleri gerçekleştirildi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü ile DAÜ Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı DAÜ Psikoloji Öğrencileri Kulübü iş birliğiyle düzenlenen 15. Psikoloji Günleri 10-11 Mayıs 2023 tarihlerinde Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda “Aşk, Yakın İlişkiler ve Bağlanma” temasıyla gerçekleştirildi.

Psikoloji Günleri 10 Mayıs 2023 tarihinde, saat 09.00’da, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu, Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Özarslan ile Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatih Bayraktar’ın konuşmalarıyla başladı. 

Açılışta konuşan DAÜ Psikoloji Öğrencileri Kulübü Başkanı Deniz Elitaş, kulübün kurulduğu günden itibaren çeşitli etkinliklerle kulübü tanıtmaya, psikoloji biliminin çalıştığı konularda farkındalık yaratmaya ve öğrencilere doğru ve güvenilir bilgiler sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bayraktar gerçekleştirdiği konuşmasında 15 yıl önce ilk kez Psikoloji Günleri’ni gerçekleştirmeye başladıklarını belirterek, ilk günden bugüne kadar çok yol kat ederek büyük bir ekip çalışması ile başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı. Prof. Dr. Bayraktar, 15. Psikoloji Günleri’nin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özarslan 2020 yılından itibaren toplum olarak çok karanlık zamanlardan geçildiğini belirterek, insan ilişkileri ve sosyal hayatta çok önemli olan bir temanın seçilmesinin yerinde bir karar olduğunu vurguladı. Dünyaya pozitif bir pencereden bakmanın son derece önemli olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Özarslan, söz konusu etkinliğin güzel geçmesini temenni etti.

'AŞK, YAKIN İLİŞKİLER VE BAĞLANMA'

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İşçioğlu gerçekleştirdiği konuşmasında 15. Psikoloji Günleri’ne katılan herkese hoş geldiniz dedi. “Aşk, Yakın İlişkiler ve Bağlanma” teması ile düzenlenen etkinlikte tema konularının herkes için farklı anlamlar ifade ettiğini vurguladı.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hocanın söz konusu etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek psikoloji biliminin hayatın her parçasına etki eden yönleriyle tartışılacak olmasının son derece önemli olduğunun altını çizdi. DAÜ’nün uluslararası bir devlet üniversitesi olarak KKTC’de farklı alanlarda özgür fikirlerin tartışılması için var olan kısıtlı kurumlardan bir tanesi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Hocanın, bunun korunması ve geliştirilmesinin son derece önemli olduğunu aktardı. 15. Psikoloji Günleri’nin güzel tartışmalara ev sahipliği yapacağına inandığını belirten Prof. Dr. Hocanın, DAÜ olarak her zaman bu tarz etkinliklere destek vermeye devam edeceklerinin altını çizdi. DAÜ Psikoloji Bölümü’nün lisans ve lisansüstü programlarının güçlü kadrosu ile yoğun ilgi gördüğünü aktaran Prof. Dr. Hocanın, bölümün uluslararası düzeyde çalışmalar yaptığının altını çizdi.

Açılış konuşmalarının ardından başlayan 15. DAÜ Psikoloji Günleri’nde, yurtiçi ve yurtdışından alanında uzman değerli konuşmacılar katılarak sunumlar gerçekleştirdi. İki gün boyunca süren etkinlikte konuşmacı akademisyenler, psikologlar ve sosyologlar aşkın nörobilimi, romantik ilişkiler, cinsel sağlık, LGBTIQ+’larda aşk ve cinsellik, affetme gibi konularda sunum, panel ve atölye çalışmaları gerçekleştirdi. 15. DAÜ Psikoloji Günleri’ne DAÜ öğrencileri ve akademisyenlerinin yanı sıra, Kuzey Kıbrıs’taki psikoloji bölümü öğrencileri de yoğun ilgi gösterdi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.