EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

Enver Mamülcü: Hükümet edenlerin politikalarını çağdaş dünya eğitim seviyesine getirmeye davet ediyorum

Enver Mamülcü: Hükümet edenlerin politikalarını çağdaş dünya eğitim seviyesine getirmeye davet ediyorum

20 Temmuz Fen Lisesi Okul Aile Birliği Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü, öğretmenlik mesleğinin ve eğitim politikalarının anne-baba olmak gibi yeri ve saati olmadığını kaydederek, gelmiş geçmiş eğitim bakanlarının, eğitimin geri gitmesine neden olduğunu söyledi; “Hükümet edenlerin politikalarını çağdaş, dünya eğitim seviyesine getirmeye davet ediyorum” dedi.

Yayın Tarihi: 26/05/23 15:10
okuma süresi: 3 dak.
Enver Mamülcü: Hükümet edenlerin politikalarını çağdaş dünya eğitim seviyesine getirmeye davet ediyorum

20 Temmuz Fen Lisesi Okul Aile Birliği Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü yaptığı bir basın açıklamasında, son günlerde ‘Öğretmen (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile ilgili yapılan grevlere değinerek, “Sendika Yöneticilerinin Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşmaları konularında haklılığını öğrencilerin eğitim hakkını gasp etmeden yapması daha etkin ve anlamlı olacaktır” dedi.

Mamülcü, “Mevcut yöntemler sendika yönetimi ve kutsal meslek anlayışında yer alan şerefli bir mesleğe gölge düşürülen niteliklere dönüşür” şeklinde konuşarak, hükümet edenlerin politikalarını çağdaş ve dünya eğitim seviyesine getirme gerekliliğini yerine getirmeye davet ettiğini söyledi.

Enver Mamülcü’nün yaptığı basın açıklaması şu şekilde:

"Öğretmenlik mesleği ve eğitim politikaları anne baba olmak gibidir yeri ve saati yoktur. Görevli olduğu okuldaki, elbette elinden geldiği kadar çocukların hem akademik gelişimlerine hem sosyal gelişimlerine hem de kültürel gelişimlerine katkı koyan kişidir.

“ÖĞRETMENLİK ÇALIŞMA SAATİ DİKKATE ALINMADAN ÖZVERİ İLE YAPILAN BİR MESLEK ÖRGÜTÜDÜR”

Anne baba olma görevinin sona ermesi gibi bir durum söz konusu olamayacağı gibi öğretmenlik kutsallığı temelinde çalışma saati dikkate alınmadan özveri ile yapılan bir meslek örgütüdür. Tıpkı hekimlerin çalışma saati mefhumu olmadığı gibi.

Sendika Yöneticileri Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşmaları konularında haklılığını öğrencilerin eğitim hakkını gasp etmeden müzakere yolunda ve zamana yayarak yapmaları ters görülen noktalarda planlı ve daha etkin yöntemlerle ezber bozan şeklinde yer alacak halkın desteğini alabilecek yöntemlerle olması daha etkin ve anlamlı olacaktır.

Mevcut yöntemler sendika yönetimi ve kutsal meslek anlayışında yer alan şerefli bir mesleğe gölge düşürülen niteliklere dönüşür, yıllardır gelmiş geçmiş eğitim bakanları gerek hükümet politikaları eğitimin geri gitmesine ve olanakların çok zor şartlar altında yer almasına neden olmaktadır.

Bir an önce Hükümet edenler eğitim politikalarına dönük politikalarını çağdaş ve dünya eğitim seviyesine getirme gerekliliğini yerine getirmesine davet eder, salgınlar, depremler, olumsuz aksak eğitim sistemi bunların sonrasında grevler ile tamamen eğitimin ortadan kalkması ülke geleceğimizi son derece karanlık bir tünele sokmaktadır.

Tüm paydaşların gerekeni yapması aksi halde halkın her neden olan kesime yönelik gereğini yapacağına yönelik gücü unutmayın."

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.