EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

DAÜ ile Al – Ahliyya Amman Üniversitesi arasında mutabakat anlaşması imzalandı

DAÜ ile Al – Ahliyya Amman Üniversitesi arasında mutabakat anlaşması imzalandı

DAÜ ile Al – Ahliyya Amman Üniversitesi arasında, akademik personel, öğrenci ve araştırma grupları ile ilgili iş birliğini geliştirme amacıyla mutabakat anlaşması imzalandı.

Yayın Tarihi: 10/07/24 14:00
okuma süresi: 3 dak.
DAÜ ile Al – Ahliyya Amman Üniversitesi arasında mutabakat anlaşması imzalandı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Al – Ahliyya Amman Üniversitesi arasında, akademik personel, öğrenci ve araştırma grupları ile ilgili iş birliğini geliştirme amacıyla mutabakat anlaşması imzalandı. Al – Ahliyya Amman Üniversitesi Başkanı Prof. Dr. Sari Hamdan’ın Ürdün’de imza koyduğu mutabakat anlaşmasına, 4 Temmuz 2024 Perşembe günü, saat 15:00’te, DAÜ Rektörlüğü’nde düzenlenen imza töreninde DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç da imza koydu.

İmza töreninde DAÜ Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman M. Karatepe, Tanıtım ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztüren, DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Mine Haktanır, Al Ahliyya Amman Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Otelcilik Fakültesi Dekanı Dr. Suzy Hatough ile DAÜ Kurumsal Gelişim ve Uluslararası Akademik İlişkiler Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Cahit Ezel yer aldı.

Mutabakat anlaşması kapsamında, iki üniversite arasında kısa ve uzun süreli akademik personel ve öğrenci değişim programları yapılması, akademik personel ve öğrencilerin eğitim, ders, konferans, sempozyum, atölye çalışması ve deneyim paylaşımı gibi akademik faaliyetlere davet edilmesi ve karşılıklı yarar sağlayacak deneyim ve fikir paylaşımına olanak sağlanması amaçlanıyor.

Aynı zamanda müşterek ilgi alanlarında yapılacak ortak araştırma faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi, eğitim ve öğretim amaçları doğrultusunda kullanılacak karşılıklı araştırma ve eğitim ile ilgili konularda veri paylaşımı hedefleniyor.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç konu ile ilgili yaptığı açıklamada her iki eğitim kurumu arasında imzalanan mutabakat anlaşmasının ilişkilerin güçlendirilmesi adına büyük bir adım olduğuna dikkat çekerek, söz konusu mutabakat ile hem öğrencilerin hem de akademik personelin geniş bir bilgi ve deneyim paylaşımına sahip olacağının altını çizdi. Prof. Dr. Kılıç, DAÜ’nün uluslararası iş birliklerine ve açılımlara büyük önem verdiğini belirterek, bu tür anlaşmaların araştırma faaliyetlerine önemli katkılar sağlayacağına inandığını sözlerine ekledi. Prof. Dr. Kılıç, anlaşmanın her iki eğitim kurumu için de hayırlı olmasını temenni etti. İmza töreni sonunda Prof. Dr. Kılıç tarafından Al Ahliyya Amman Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Otelcilik Fakültesi Dekanı Dr. Suzy Hatough’a Kıbrıs’a özgü hediye takdiminde bulundu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.