EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

DAÜ Hukuk Fakültesi Prof. Dr. Esİn Konanç'i düzenlenecek panelle anacak

DAÜ Hukuk Fakültesi Prof. Dr. Esİn Konanç'i düzenlenecek panelle anacak

20 Aralık 2009 tarihinde elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Esin KONANÇ, üçüncü ölüm yıldönümünde DAÜ Hukuk Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenecek bir panel ile anılacak.

Yayın Tarihi: 15/12/12 11:49
okuma süresi: 3 dak.
DAÜ Hukuk Fakültesi Prof. Dr. Esİn Konanç'i düzenlenecek panelle anacak
A- A A+

17 Aralık 2012 Pazartesi günü, saat 13:30'da, DAÜ Prof. Dr. Mehmet Tahiroğlu Salonu'nda yer alacak olan "Türk Borçlar Kanunu'ndaki Değişiklikler" başlıklı panelin açılış konuşmaları DAÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aynur Yongalık ve DAÜ Öğrenci Hizmetleri, Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ülker Vancı Osam tarafından gerçekleştirilecek. Daha sonra "Anılarda Esin Konanç" bölümünde Prof. Dr. Mine Göğüş Tan ve Prof. Dr. Hasan İşgüzar, merhum Prof. Dr. Esin Konanç ile ilgili anılarını katılımcılarla paylaşacaklar.

Ardından saat 14:45'te ise, "Türk Borçlar Kanunu'ndaki Değişiklikler" başlıklı panel gerçekleştirilecek. Oturum Başkanlığı'nı DAÜ ve Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lâle Sirmen'in üstleneceği panelde konuşmacı olarak "Türk Borçlar Kanunu ile İlgili Genel Değerlendirme" konusunda Ankara Üniversitesi ve DAÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıçoğlu, "Kira Sözleşmesine İlişkin Değerlendirme" konusunda Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Zevkliler ve "Kefalet Sözleşmesine İlişkin Değerlendirme" konusunda ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve DAÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuri Erişgin yer alacaklar.

Prof. Dr. Esin KONANÇ Kimdir?

1941 Erzincan doğumlu olan Prof. Dr. Fatma Esin Konanç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, İtalya'da Perugia Üniversitesi'nde Ceza Hukuku'nda doktorasını yaptı. Konanç, 1968-1997 yılları arasında, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Ankara Üniversitesi Sendikası Üyeliği görevlerinde bulundu. 1994-1996 yılları arasında RTÜK üyeliği de yapan Konanç, Çocuk İstismarını ve İhlalini Önleme Derneği'nin Türkiye Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliklerinde de bulundu. Daha sonra, Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan ve Ceza Hukuku dersleri veren Konanç, yıllardır aynı üniversitede Hukuk Fakültesi Dekanı olarak görev yapıyordu. Konanç'ın yayınlanmış çok sayıda bildiri ve eserleri de bulunuyor.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.