EMLAK
okuma süresi: 10 dak.

Yüzlerce kişi Grand Sapphire için buluştu... Yedi yıldızlı yaşama muhteşem lansman!

Yüzlerce kişi Grand Sapphire için buluştu... Yedi yıldızlı yaşama muhteşem lansman!

Northernland Group tarafından Mağusa - İskele ilçelerinin kesiştiği noktada Long Beach bölgesinde yapımına başlanan Grand Sapphire proje lansmanı Palm Beach Otel'de yapıldı.

Yayın Tarihi: 05/07/19 09:58
okuma süresi: 10 dak.
Yüzlerce kişi Grand Sapphire için buluştu... Yedi yıldızlı yaşama muhteşem lansman!
A- A A+

Ülke siyaset, iş, sanat ve spor dünyasını bir araya getiren geceye, yurt dışından da çok sayıda konuk katıldı.

Gecede Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun yanı sıra, çok sayıda Bakan, Milletvekili ve Belediye Başkanları da hazır bulundu.

Mimarisi, çevre düzenlemesi, otel- konut projesi ve sosyal alanları ile Grand Sapphire Projesi KKTC'deki bir çok "ilk" ve "en" olma özelliğine sahip.

Üç yıl içerisinde tamamlanacak projenin, iki yıl içerisinde satışının bitmesi hesaplanıyor.

"Kaliteli yaşam" sloganı ile 2003 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren Northernland, Grand Sapphire ile bu kez de "yedi yıldızlı yaşam" iddiasında.

Proje KKTC'nin en yüksek, en yeşil ve en çok sosyal alana sahip projesi olacak.

Northernland Yönetim Kurulu Başkanı Koral Bozkurt, projenin çok ciddi bir yatırım fırsatını da içinde barındırdığını söyledi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Bozkurt ise, lansman gecesi öncesindeki sürede 200'e yakın ön kabul aldıklarını belirtti.

Geceye 25 farklı ülkeden emlak danışmanlarının katılması ise, KKTC'de ilk kez rastlanan bir olay oldu.

Proje için, Yıldırım köyünde 3 bin adet palmiye ağacı yetiştiriliyor. Otel ve konutlar içi tasarlanan havuz ve sosyal alanlar ise büyüklükleri itibarı ile KKTC'de bir başka ilk olacak.

Gece sonunda, konuklarla birlikte Grand SapphireResort Projesi'nin dev maketinin açılışı da yapıldı.

GÜRCAFER: "PROJE TOPLAMDA DEVLETE 200 MİLYON TL KAZANDIRACAK"

Geceye katılan Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer gurur duyulacak bir proje lansmanı izlediklerini belirterek, "Bu proje uluslararası ölçekli. Bunu yerli bir şirketimiz yapıyor. Bu ulusal sermayemizin de güçlendiğini gösteriyor" dedi. Bu tür projelerin ülkeyi ayağa kadorwvaponı belirten Gürcafer şöyle devam etti:

Devlete 50 milyon TL vergi ödenecek deniyor. Devlete ödenecek kaynak 200 milyon TL'ye çıkacak. Bu ve benzer projelerin artması gerekiyor.

Bu ve benzer projelere karşı çıkmak kolay. Her ay 130 milyon TL buluyor sigortalar. Bu kaynağı bilir mi karşı çıkanlar? Bilmez. Biz bu ülkeyi çevre dostu projelerle hak ettiği yere getireceğiz.Proje mükemmel bir proje. Ülkeye hayırlı olsun"

TARUZ GÜÇLÜER: "BU PROJENİN ARKASINA DEV BİR AİLE VAR"

Northernland Constructipm CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Taruz Güçlüer, gururlu bir akşam yaşadıklarını söyleyerek, katılan herkese teşekkür etti.

Projenin KKTC'nin ilk karma yaşam projesi olduğunu vurgulayan Güçlüer, "Bu proje için güçlü, donanımlı ama her şeyden önce aile gibi kenetlenmiş bir takıma ihtiyaç var. Biz böylesi bir takıma sahip olduğumuz için şanslıyız" dedi.

180 bin metrekarelik inşaat alanına, Ada'nın en Yüksek binasını içerecek projede 7 bin metre kare havuz alanı olduğunu söyleyen Güçlüer şöyle devam etti:

Bu akşam burada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilk ve tek "Karma Yaşam Projesi" olan Grand SapphireResidence ve Grand SapphireResort Hotel projesini tanıtmak için karşınızda bulunmaktan büyük onur ve heyecan duyuyorum.

Grand Sapphire projemiz ile NORTHERNLAND'ın dolayısı ile inşaat sektörünün geldiği noktaya özellikle vurgu yapmak isterim.

Bu ölçekte bir projeyi hayata geçirebilmek için özgüvene, uluslararası bir vizyona, yüksek knowhow'a, etkin koordinasyona ve modern bir teknolojik altyapıya ihtiyacınız vardır. Yukarıda bahsettiğim knowhow'ın belli bir kısmını, konusunda dünya çapında otorite olan isimlerden sağladık, örneğin fore kazık temel sistemini, Sn. Prof. Dr. Sağlamer tarafından projelendirdik ve denetim de onlar tarafından yapılacaktır,

Ama tüm bunların yanında, en önemlisi genç, dinamik, tecrübeli, aile gibi birbirine kenetlenmiş bir takıma ihtiyacınız vardır.

Buradan ilk olarak bu çok değerli takım arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür etmek isterim.

G.Sapphire, adamızın en gözde lokasyonu olan İskele Long Beach sahilinde yer alıyor.

Toplam 75.000 m2 alan üzerine inşa edeceğimiz, 185.000m2 lik bu dev projede stüdyo daireden 4+1 lüks daire seçeneklerine kadar her ihtiyaca yönelik konutlar bulabilirsiniz. Projemizi, her ihtiyaca cevap verebilmesi için modüler olarak tasarladık.

Adada inşa edilecek en yüksek binalar olan 27-29 ve 31 katlı 3 yüksek bloktan ve 7 alçak bloktan oluşan, toplamda 1574 konutu içinde barındıran bu devasa yaşam merkezi Residance bölümümüzü oluşturacak.

5 yıldız konseptinde hizmet verecek olan Grand Sapphire Resort otelimiz, birçok ülkeden misafiri ağırlayacak, ayrıca Residance bölümünde yaşayacak olanlara da hizmet verecek çeşitli aktivite merkezlerini bünyesinde bulunduracak.

Zeminde, sadece %18 inşaat kullanımı olan, ödüllü modern mimarisi, 7000 m2 havuz alanı ve 20.000'den fazla bitki çeşitliliği ile kısacası, mavinin yeşile doyduğu, yaşamın tatile dönüştüğü Grand Sapphire'de her daire, muhteşem Akdeniz manzarasından faydalanacak şekilde konumlandırılmıştır.

NORTHERNLAND'ın vizyonu olan, konut içlerinde kalite ve fonksiyonelliği, dış mimaride de öncü ve modern tasarımı, Grand Sapphire'de daha da ileriye taşıdığımızı düşünüyorum.

GRAND SAPPHİRE GERÇEKTEN DE "EN" LERİN PROJESİ!

Kıbrıs'ın en büyüğü olacak olan 4.000 m2likPunta Cana'da eğlenip serinlerken, animasyonun bitmediği havuz-bar ve aktivitelerde gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Tabi ki dilenmek isteyenleri unutmadık... 3.000m2lik diğer havuzlarımızda sessizliğin ve huzurun tadını çıkartabilirsiniz.

Aksiyonu sevenler için: Aquapark'ta çocuklar gibi eğlenebilir veya kapalı

avuzumuzda bütün yorgunluğunuzu atabilir ya da adada bir ilk olan, infinitypool da 85 m yükseklikte 27inci katta Akdeniz'i kucaklayabilirsiniz.

Spor bir yaşam tarzı… İster tenis kortunda çocuğunuzun maçını izleyin, ister beach volley'de ter atın, isterseniz de mini golf'de eğlenin. Dilerseniz sabah sporunuzu yürüyüş-bisiklet parkurumuzda pedal çevirerek yapın. Ya da yoga, pilates yaparak güneşi kucaklayın. Ya da isterseniz, Fit Plus spor salonunda form tutun. Adrenalin tutkunları için su sporları merkezimizde eğlenceden heyecana her türlü duyguyu tatmak mümkün.

Bünyesinde bulunan Organik Spa merkezi ile hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirip, yenilenebilirsiniz.

Grand Sapphire çocukları, Kids Club'da profesyonel ekibimiz eşliğinde güven içinde eğlenirken öğrenecek, açık ve kapalı oyun alanlarında çocukluğun tadını çıkarırken, organik bahçemizde kendi eli ile koparttığı salatalığın tadına varabilecek… Kapalı ve açık sinemalarımızda hoş vakit geçirirken, dünya çocuklarıyla dostluklar kurup, farklı ülkelerden yeni arkadaşlar edinebilecekler...

Projemizde 5 adet restaurant bulunmaktadır. Ana restoranımızda, dünya mutfağını masanıza getiren zengin açık büfelerimizde farklı lezzetler deneyebilir ya da et ve balık ala carte restoranlarımızda değerli misafirlerinizi ağırlayabilir, veya gün boyu sunulan Snack ve fastfood restoranımızda kendinizi ve çocuğunuzu şımartabilirsiniz.

Kapalı alanda bulunan pastanemizde, çay ve kahvelerinizi yudumlarken, taze ve lezzetli tatlıların eşsiz lezzetini deneyimleyebilirsiniz.

Grand Sapphire'de hizmet verecek 5 adet de barımız olacak.

Punta Cana Pool Bar ve Lobby Barda gün boyu iyi vakit geçirebilir, adada bir ilk olan 85metre yüksekliğindeki Infinitypool barda, ayrıcalıklı olmanın tadını çıkarabilirsiniz... Eğlenceye, tescilli bir marka olan ThronesClub'ta devam etmeden önce Roof bardayıldızların altında romantik anlar yaşayabilirsiniz

2.000m2 lik balo ve konferans salonumuzda, şık davetlere katılıp, birbirinden ünlü sanatçıların konserlerini izleyebilirsiniz.

Grand Sapphire'i özel ve farklı kılan en büyük özelliği 5yıldızlı otel konsepti ile residance konseptini harmanlayıp, ev sahiplerine 7 yıldızlı bir yaşam sunarken, "buy tolet" modeli ile yerli ve yabancı tüm yatırımcılarımıza yüksek kazanç sağlamayı hedeflemesidir.

İlklerin öncüsü NORTHERNLAND'ın, ülke ekonomimize büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu özel Karma Yaşam Projesinin tanıtımını yapmaktan büyük bir mutluluk ve onur duydum.

Bu gurur gecemizde yanımızda olduğunuz ve bizlerle bu heyecanı paylaştığınız için, siz değerli konuklarımıza çok teşekkür ederim...

ONUR BOZKURT:"25 ÜLKEYE SATIŞ YAPTIK, BU SAYI DAHA DA ARTACAK"

Northerland Construction Başkan Yardımcısı Onur Bozkurt, Kıbrıs'ın e özel projesinin lansmanında bir araya gelindiğini söyledi.25 farklı ülkeye satış yapan bir şirket yapısı olduğunu belirten Bozkurt, Grand Sapphire ile bu sayıyı daha fazla ülkeye yayarak, KKTC'nin tanıtımına da katkı sağlayacaklarını vurguladı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.