ADVERTORİAL
okuma süresi: 5 dak.

Portugal Golden Visa ile Avrupa’da yaşama fırsatı

Portugal Golden Visa ile Avrupa’da yaşama fırsatı

Portekiz Hükümeti, Kasım 2012’den günümüze AB vatandaşı olmak isteyen kişilere yatırım yoluyla oturma izni olarak geçen Portugal Golden Visa programını uygulamaktadır.

Yayın Tarihi: 15/11/22 11:55
okuma süresi: 5 dak.
Portugal Golden Visa ile Avrupa’da yaşama fırsatı

Portekiz Hükümeti, Kasım 2012’den günümüze AB vatandaşı olmak isteyen kişilere yatırım yoluyla oturma izni olarak geçen Portugal Golden Visa programını uygulamaktadır.

Avrupa Birliği üyesi olan Portekiz turizm ağırlıklı ekonomisi, muhteşem coğrafyası, renkli sosyokültürel yapısı ve dünyanın dördüncü güvenli ülkesi olması gibi birçok nedenden dolayı cazibe merkezi konumundadır.  Uluslararası yatırımcıların radarındadır. Minimum 280.000 Euro’luk gayrimenkul alımı yaparak Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Portekiz’de yaşama, çalışma ve eğitim hakkı elde edebilmektedir.

Portekiz Golden Visa programına katılan yatırımcılar, yılda sadece 7 gün Portekiz’de bulunmaları şartı ile beş yıl ardından Portekiz’de süresiz ikamet veya Portekiz vatandaşı olma fırsatını yakalamaktadır.

Portugal Golden Visa için yatırım türleri nelerdir?

Portugal Golden Visa başvurusu için aşağıdaki yatırım türlerinden bir tanesini seçmeniz yeterlidir:

 1. Lizbon, Porto gibi dinamik şehirlerden 500.000 Euro değerinde anahtar teslim ticari/turistik lisanslı gayrimenkul
 2. Nüfus yoğunluğu düşük yerleşim yerlerinden 400.000 Euro değerinde anahtar teslim ev
 3. Lizbon, Porto gibi dinamizmi yüksek şehirlerde yenileme projelerinden ticari/turistik lisanslı 350.000 Euro değerinde gayrimenkul
 4. Nüfus yoğunluğu düşük kesimlerinden 280.000 Euro değerinde ev
 5. Net 500.000 Euro tutarında yatırım

Portekiz Golden Visa uygulaması Kasım 2022 itibariyle 530 Türkiye Cumhuriyeti yatırımcıyı çekmeyi başarmış Avrupa’daki en güvenli vatandaşlık programıdır.  

Portugal Golden Visa programının avantajları nelerdir?

 1. 280.000 Euro ile Avrupa’daki minimum yatırım tutarıyla oturum alabilme
 2. Yılda sadece yedi gün Portekiz’de ikamet zorunluluğu (Bu süre diğer ülkelerde minimum 6 aydır)
 3. 26 Schengen ülkesine vizesiz seyahat imkânı
 4. Beş yıl sonra Portekiz vatandaşlığına başvurma hakkı
 5. Düşük maliyetli yüksek yaşam kalitesi sunması
 6.  Türkiye’ye benzeyen ılıman iklimi, AB kalitesinde eğitim ve sağlık hizmetleri alt yapısı
 7. Portekiz vatandaşı olmak aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşı olmak demektir.  Portekiz pasaportu size ve tüm ailenize AB ülkelerinde yaşama, şirket kurma, çalışma ve eğitim alma hakkı sunar.
 8. Portekiz vatandaşlığını aldığınızda mevcut Türk vatandaşlığınızı koruyabilirsiniz. Çünkü Türkiye ile Portekiz arasında çifte vatandaşlık anlaşması mevcuttur.
 9. Portekiz pasaportu Belçika, Hollanda gibi dünyanın en güçlü altıncı pasaportudur.
 10. Portekiz pasaportu ile Amerika, Avustralya, Kanada, İngiltere dâhil 188 ülkeye vizesiz seyahat edilebilir.
 11. Çifte emeklilik
 12. Vergi avantajları

Portugal Golden Visa ile elde edilecek Portekiz pasaportu size ve tüm aile fertlerinize Avrupa Birliği vatandaşlarıyla aynı hakları sunar; Portekiz pasaportuyla ister Almanya’da ister Hollanda’da ister İspanya’da dilediğiniz AB ülkesinde, dilediğiniz zaman yerleşip hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EUPorto olarak, Portugal Golden Visa sürecinizde yanınızdayız.

Portekiz Golden Visa kapsamında Portekiz’de hedeflerinize en uygun evi bulma, yatırım seçenekleri ile detaylı değerlendirme yapma, alım işlemlerinizin yürütülmesi, Golden Visa başvurunuzun başarıyla tamamlanması konusunda EUPorto’nun uzmanlığından faydalanabilirsiniz.

EUPorto başvuru dosyanızın hazırlamasında, başvurunuzun tamamlanması ve takibi süresince tek muhatap olarak danışmanlık verir; süreç içerisinde gizlilik en çok önem verdiği konulardan birisidir. Başvurunuzun her adımı İstanbul’daki EUPorto yetkilileri tarafından özel olarak yürütülmektedir. Bir başka ifadeyle yatırımcılarının tüm başvuru süreci EUPorto yöneticileri tarafından gerçekleştirilir. Yatırımcıların başvuru dosyaları herhangi bir nedenden dolayı başka kurumlarla asla paylaşılmaz.

Portekiz vatandaşlığı için tüm operasyonel kapsamda A’dan Z’ye işlemleri koordine eder. Bilgi ve iletişim için: www.euporto.com adresini ziyaret edebilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

www.euporto.com

www.instagram.com/euportocom

Tel: 0 212 302 90 40

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.