ADVERTORİAL
okuma süresi: 5 dak.

Özyalçın Şirketler Grubu, ISO kalite standartlarında temel iç denetim eğitimini başarıyla gerçekleştirdi

Özyalçın Şirketler Grubu, ISO kalite standartlarında temel iç denetim eğitimini başarıyla gerçekleştirdi

Özyalçın Şirketler Grubu, ISO kalite standartlarında temel iç denetim eğitimini başarıyla gerçekleştirdi.

Yayın Tarihi: 16/01/23 17:21
Güncelleme Tarihi: 16/01/23 18:06
okuma süresi: 5 dak.
Özyalçın Şirketler Grubu, ISO kalite standartlarında temel iç denetim eğitimini başarıyla gerçekleştirdi

Özyalçın Şirketler Grubu Nisan 2014’te yapılan denetimler sonucunda OHSAS/ISO 45001:2018 iş sağlığı güvenliği standardı belgesinin gereklerini yerine getirmekte ve her yıl düzenli olarak da UKAS akreditasyonuna sahip NQA tarafından, Özyalçın Construction’nın şantiyeler dahil tüm çalışma alanları iş sağlığı ve güvenliği gereklerine uygunluğu düzenli olarak denetlenmektedir. Kalite Yönetim sistemi standartlarının gereklerini sağlamak ve mevcut bilgileri güncel tutmak ve geliştirmek adına; ‘‘ISO 45001:2018 Temel İç Denetim eğitimi’’ eğitmen Kerim Dişbudak tarafından Grand Pasha Hotel’de, Özyalçın Şirketler Grubu Direktörlerinin, Şirket Çalışanlarının ve İnsan Kaynakları Danışmanlarının katılımı ile başarıyla gerçekleşti.

ÖZYALÇIN CONSTRUCTİON, ISO 9001:2015 VE ISO 45001:2018 SERTİFİKALARINA SAHİP SAYILI ŞİRKETLERDEN BİRİDİR! 

Eğitime tüm ilgili şirket personeli katılarak; standartlar konusunda bilgilendirilip eğitildi. Personel ve bağlantılı taşeronların bu standartlar dahilinde faaliyet göstermeleri hedeflendiğinden ilgili standartlar eğitimde başarı ile güncellenmiştir.

ÖZYALÇIN ŞİRKETLER GRUP DİREKTÖRLERİ: "ISO KALİTE STANDARTLARIMIZ İLE HEM MÜŞTERİLERİMİZİ HEM DE ÇALIŞANLARIMIZI KORUMA ALTINA ALIYORUZ"

Özyalçın Şirketler Grup Direktörleri Yağmur Özyalçın ve Yaprak Özyalçın; ‘‘Özyalçın Construction için kalite, güven, güvenlik her zaman için vazgeçilmez ve sürekli geliştirilmesi gereken değerlerimiz olmuştur. Bu doğrultuda sürekli kendini yenileyen ve sürekli olarak bağımsız denetim kurumlarınca denetlenen Özyalçın Construction: KKTC Müteahhitler Birliğine kayıtlı az sayıda birinci sınıf iş yapma belgesine sahip inşaat şirketinden birisidir ve bunun haklı gururunu yaşamaktayız. Özyalçın Construction dünyaca kabul edilen kalite standartları olan ISO 9001:2015 ve ISO 45001:2018 belgelerine sahip KKTC’nin sayılı firmalarındandır.

Faaliyetlerimizi gerçekleştirirken; çevreyi korumaya, çalışanlarımızın güvenliğini ve sağlığını ön planda tutarak çalışmaya ve toplumsal değerlere saygılı olmaya büyük önem göstermekteyiz. Çalışma yaşamı içerisinde bulanan tüm çalışanlar, ziyaretçi ve taşeronlar için güvenli ve sağlıklı bir ortam sunmayı ancak İSG politikasını benimseyerek ve sürekli geliştirerek uyguladığımıza savunanlardanız. Bu amaçla 2023 yılının ilk eğitimini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayız.’’ diyerek sözlerini noktaladılar.

EĞİTMEN KERİM DİŞBUDAK: “BİLGİLERİMİZİ YENİ METODLAR İLE GÜNCELLEYEREK GEREKLİLİKLERİ VE EKSİKLİKLERİ FARK EDİP STRATEJİLERİMİZİ GELİŞTİRDİK!”

2 gün süren eğitimde Eğitmen Kerim Dişbudak; IS0 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 19011:2018 Yönetim Sistemleri Denetimi İçin Kılavuz standardları başlıklarını içeren eğitimleri gerçekleştirdi.

Dokümante edilmiş temel iç denetim eğitiminde; iç tetkik (denetim), kuruluşun kalite yönetim sistem şartları, yöntemleri, sorumlulukları, planlama şartları, raporlama yöntemleri, proseslerin önemi, kuruluşu etkileyen değişiklikler ve önceki tetkik sonuçlarını içeren içerik kapsamında bilgilerini aktardı. Ardına denetim prensipleri ve denetim programını yönetmek, denetimi gerçekleştirmek, denetçi faaliyetleri ve soru cevap şeklinde çalışanlarla birlikte uygulamalı alıştırmalar eşliğinde eğitim içeriği pekiştirildi. Dişbudak; son olarak çalışanlara önderlik, planlama, destek, operasyon ve performans değerlendirme süreçleri hakkında bilgiler verdi.

Eğitimin sonunda değerli eğitmen Kerim Dişbudak ‘‘bilgilerimizi Özyalçın Şirketler Grubu ile yeni metodlarla güncelleyerek gereklilikleri ve eksiklikleri farkındalıkla fark edip, belirlemiş olduğumuz yol haritasındaki stratejilerimizi geliştirdik.’’ diye vurgu yaptı.

Eğitim sertifika takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.