ADVERTORİAL
okuma süresi: 6 dak.

2023'te E-ticaret sitesi kurmak, E-ticaret sitesi nasıl kurulur?

2023'te E-ticaret sitesi kurmak, E-ticaret sitesi nasıl kurulur?

E ticaret sitesi kurmak birçok girişimcinin ve işletmenin aklında olan iş fikirleri arasındadır. Ancak özellikle ilk kez adım atacak olan kişiler neler yapması gerektiğini bilmeyebilir. Öncesinde bu konuda fikir sahibi olmak, daha doğru adım atmanıza olanak tanır. Genel anlamda bunlar adım adım şöyledir:

Yayın Tarihi: 26/05/23 11:50
okuma süresi: 6 dak.
2023'te E-ticaret sitesi kurmak, E-ticaret sitesi nasıl kurulur?
A- A A+

E ticaret sitesi kurmak birçok girişimcinin ve işletmenin aklında olan iş fikirleri arasındadır. Ancak özellikle ilk kez adım atacak olan kişiler neler yapması gerektiğini bilmeyebilir. Öncesinde bu konuda fikir sahibi olmak, daha doğru adım atmanıza olanak tanır. Genel anlamda bunlar adım adım şöyledir:

 1. Ürün belirleme
 2. Toptancı belirleme
 3. Firma kurma
 4. Site kurma
 5. Ürünleri yükleme

E ticaret sitesi kurmak istiyorsanız takip etmeniz gereken temel adımlar bu şekildedir. Tek tek takip ederek siz de kendi internet sitenize sahip olabilirsiniz.

E-TİCARET SİTESİ AÇARKEN YAPILMASI GEREKEN İLK ADIMLAR

E ticaret yapmayı düşünen bir girişimciyseniz, ilk olarak neler satabileceğiniz bilinmelidir. Bu ürünler oldukça geniş olsa da aralarından dikkatli, gelecek dönemleri de göz önünde bulundurarak planlamalar yapılmalıdır. Her ürünün farklı kitlelere sahip olduğu, satış potansiyellerinin ve pazarının değiştiği unutulmamalıdır. Bunların arasında,

 1. Akıllı telefonlar,
 2. Akıllı telefon aksesuarları,
 3. Giyim ürünleri,
 4. Takılar ve aksesuarlar,
 5. Spor ürünleri,
 6. Anne ve bebek ürünleri,
 7. Kişisel bakım ürünleri,

Dahil pek çok şey vardır. Satacak ürün belirledikten sonra da sırada bir toptancı seçmek vardır. Özellikle girişimciyseniz, bunun anlamı ürettiğiniz bir ürünün bulunmadığıdır. Toptancılar da ürünleri temin etmenizin ilk çözümüdür. Günümüzde çok sayıda toptancı olsa da bu herhangi biri ile çalışabileceğiniz anlamına gelmez. Bu bakımdan şu gibi noktalara özen göstermek tavsiye edilir:

 1. Ürünlerinin ne kadar kaliteli olduğu
 2. İletişimin nasıl kurulduğu, iletişim esnasında sorunların yaşanıp yaşanmadığı
 3. Tek seferde en az ve en çok ne kadar ürün sipariş edilebileceği
 4. İki sipariş arasında geçmesi gereken bir süre olup olmadığı, varsa ne kadar olduğu
 5. Daha önce kimlerle çalıştığı ve müşterilerinin kendisinden ne kadar memnun olduğu

E ticaret sitesi kurmak nasıl yapılır diyorsanız tüm bu konulara dikkat etmek, daha doğru sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Ürün seçmek ve toptancı ile iletişim kurmak, başlangıçta en önemli noktalar arasındadır.

E-TİCARET SİTELERİNDE KULLANILAN TEKNOLOJİLER VE YAZILIMLAR

E-ticaret sitesi nasıl kurulur kadar bilmeniz gereken bazı teknolojiler ve yazılımlar da önemlidir. Bunlar genellikle sitenize dahil edilmesi gereken önemli entegrasyonlardır. Hazır paketleri tercih etmek bunları hızlı şekilde elde etmenize olanak tanıdığı için oldukça pratiktir.

IdeaSoft tüm müşterilerine aradığı çözümleri sunabilmek için birbirinden farklı paketler teklif etmektedir ve tümünün içeriği değişir. Böylece farklı müşteri profillerinin gereksinimlerine uygun çözümler teklif edilmektedir.

E ticaret sitesi nasıl kurulur diyorsanız IdeaSoft ile hızlı çözümlere ulaşabilirsiniz. 21. yüzyılın gereksinimlerine uygun şekilde tasarlanan gelişmiş paketler sayesinde güçlü bir altyapı üzerinde sitenizi yükseltebilirsiniz.

E-TİCARET SİTESİ KURARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN YASAL KONULAR

E ticarete başlamayı düşünüyorsanız öncesinde bilmeniz gereken yasal konular da vardır. Özellikle şirket kurmanın gerekli olduğu unutulmamalıdır.

E ticaret sitesi nasıl kurulur diyorsanız şirket kurmak atmanız gereken ilk adımlardan biridir. Buna yönelik olarak farklı şirket türleri açılabilir. Şahıs şirketleri bunlardan bir tanesi olup ortaklık unsurunun ön planda olduğu, her bir ortağın sınırsız sorumlu olduğu şirket şeklidir. Türk Ticaret Kanunu’na göre Kollektif şirket ve Adi Komandit Şirket olmak üzere iki çeşit şahıs şirketi vardır.

İkinci olarak limited şirketler de vardır. Bunlar gerçek ya da tüzel kişiler tarafından bir ya da birden fazla kişiyle beraber kurulabilmektedir. Ticaret unvanı altında kurulmakta olup, ortak sorumluluğu taahhüt edilen sermaye ile sınırlıdır. 2 adet zorunlu organ yer almakta olup bunlar genel kurul ve müdürlerdir.

Ayrıca anonim şirketler de yine e ticaret sitesi nasıl kurulur diyenlerin bilmesi gereken firma türleri arasındadır. Tek ortaklı anonim şirket kurulabilmekte olup, ortakların şirket alacaklarına karşı sorumlulukları koyulan sermayeyle sınırlıdır.

Sermaye yapısı ise minimum 50,000 TL olarak görülmektedir. E ticaret sitesi kurmak istiyorsanız bu şirket türlerinin hepsi kurabileceğiniz seçenekler arasındadır. Ancak tümünün özellikleri birbirine göre farklılık gösterir. Bu nedenle tümünü incelemeniz, içlerinden sizin için en uygun olanlarına karar vermeniz gerekir.

Altyapı belirleme ve site kurma konusunda ise IdeaSoft tarafından size sunulan avantajlı paketlerden kolayca yararlanılabilmektedir.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.