ADVERTORİAL
okuma süresi: 4 dak.

Malta vatandaşı nasıl olunur?

Malta vatandaşı nasıl olunur?

Akdeniz coğrafyasında yer alan küçük bir ada ülkesi olan Malta, özellikle günümüzde son yıllarda popüler yerlerden bir tanesi konumunda yer alıyor. Yabancı evleri ile konut ve vatandaşlık seçeneklerinin uygun bir duruma geldiği yer olan Malta’da vatandaşlık elde etmek için çeşitli programlar da mevcut durumda.

Yayın Tarihi: 07/09/23 11:30
okuma süresi: 4 dak.
Malta vatandaşı nasıl olunur?
A- A A+

Akdeniz coğrafyasında yer alan küçük bir ada ülkesi olan Malta, özellikle günümüzde son yıllarda popüler yerlerden bir tanesi konumunda yer alıyor. Yabancı evleri ile konut ve vatandaşlık seçeneklerinin uygun bir duruma geldiği yer olan Malta’da vatandaşlık elde etmek için çeşitli programlar da mevcut durumda.

Özellikle Malta vatandaşı olmak ve Malta’nın vatandaşlık programına başvurmak isteyen kişilerin çeşitli kriterlere uyum sağlamaları gerekmektedir. Bu uyum sağlanacak unsurların arasında ise ilk olarak bireysel yatırım programı ve bireysel yatırımcı programı yer almaktadır.

Bireysel Yatırım Programı, Malta’da vatandaşlık almak ve Malta vatandaşı olmak isteyen kişiler için ideal bir program olarak ön plana çıkmaktadır. Başvuru sahipleri, Malta devletinin belirlediği miktarda yatırım yapma şartı ile Malta vatandaşlığına başvuru yapabilmektedirler.

Malta Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Genel olarak bu durum Malta’da emlak yatırımı, çeşitli bağışlar ya da devlet tahvili alımı gibi yatırım seçeneklerini içerisinde barındırmaktadır.  Bu programa başvuru yapmak isteyen ve Malta vatandaşlığı elde etmek isteyen kişilerin belirli kriterleri de karşılamaları gerekebilmektedir.

Eğer Malta’da bir kişinin ebeveyni bulunuyorsa o kişi otomatik olarak Malta vatandaşı olabilmektedirler ve ayrıca uzun süreli kayıt iznine sahip olan kişiler de çeşitli kriterleri sağladıkları durumlarda vatandaşlığa uygun olabilmektedirler.

Ayrıca tüm bunlar ile birlikte Malta’da beş yıl süre ile geçici olarak konut sahibi olmuş kişiler de Malta’da vatandaşlık programına başvurabilmektedirler. Yine de bu durum çeşitli değişkenlere bağlı olarak farklılıklar da gösterebilmektedir.

Malta’da vatandaşlık almak isteyen kişiler için çeşitli önemli noktalar da bulunaktadır. Özellikle bu konuda yurtdışı vatandaşlık danışmanlığı hizmeti ile kişiler, vatandaşlık işlemlerini daha kolay hale de getirebilmektedir.

Bu konuda Malta’da vatandaşlık sahibi olmak isteyen kişiler Malta’da mülkiyet şartları durumuna dikkat etmelidir ve bununla birlikte vatandaşlık programları genel olarak belirli miktarlarda yatırım ve harcama yapmayı içerdiğinden, Malta vatandaşlığına başvuracak kişiler mali şart durumlarına da dikkat etmelidir.

Malta bir Avrupa Birliği üyesi olduğu için, diğer Avrupa Birliği ülkelerinden bu ülkeye seyahat edilebilmektedir. Bununla birlikte Malta’da düşük vergi oranları ve vergi yetkileri de çoğu kişinin Malta vatandaşlığı almasının bir sebebi olarak görülmektedir. Malta’nın sıcak iklimi, güven sunan yaşam tarzı da kişilerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Tüm bu avantajların yanında Malta’da sağlık ve eğitim sistemi de gelişmiş durumdadır ve bu durum da Malta’da vatandaşlık almak isteyen kişilerin yoğun dikkatini çeken bir detaydır. Malta hem coğrafyası hem de şartları ile vatandaşlık almak isteyen kişilerin ilgi odağında yer almaktadır.

Malta’da vatandaşlık almak ve Malta vatandaşlığına sahip olmak kişiler için farklı programlar ve farklı yöntemler de mevcuttur. Her program ve yöntemin de kendine göre çeşitli gereklilikleri bulunmaktadır.

Vatandaşlık programları konusunda profesyonel vatandaşlık danışmanlığı hizmeti sunan işletmelerden yardım da alınabilmektedir. Malta’dan vatandaşlık almak isteyen kişiler, kendilerine uygun programa başvurmalıdır.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.