GÖNYELİ
okuma süresi: 5 dak.

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Amcaoğlu: Bölgedeki sıkıntıları aşmak için bu göreve geldik

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Amcaoğlu: Bölgedeki sıkıntıları aşmak için bu göreve geldik

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, hedefinin iki dönem görevde kalmak olduğunu belirterek, “Bölgedeki sıkıntıları aşmak için bu göreve geldik” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 04/01/23 12:44
okuma süresi: 5 dak.
Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Amcaoğlu: Bölgedeki sıkıntıları aşmak için bu göreve geldik

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa konuk oldu.

Seçimi kazanacağını konusunda her zaman inancının tam olduğunu hatırlatan Amcaoğlu, “Halkın içindeydik. Aldığımız geri dönüşlerden yola çıkarak bu sonucun çıkacağını tahmin ediyordum. Artık görev ve hizmet zamanıdır” dedi.

“GÖNYELİ BELEDİYESİ’NDE ÖDENMEYİ BEKLEYEN BİRÇOK FATURA VAR”

Amcaoğlu, göreve başladığında karşılaştığı genel durumu değerlendirerek, “Alayköy Belediyesi mali açıdan iyi bir durumdaydı. Gönyeli Belediyesi’nde ise ödenmeyi bekleyen birçok fatura var” ifadelerini kullandı.

Gönyeli Belediyesi’nde beklediklerinden çok farklı bir mali tabloyla karşılaştıklarını dile getiren Amcaoğlu, “Sorunların çözümü için daha kurumsal ve profesyonel bir yapı oluşturmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Amcaoğlu, Gönyeli Belediyesi ve Alayköy Belediyesi’nin entegrasyonunu yavaş yavaş sağlayacaklarını belirtti.

“BÖLGENİN EN BÜYÜK SORUNU KANALİZASYONDUR”

Bölgenin en büyük sorunun ‘kanalizasyon’ olduğuna dikkat çeken Amcaoğlu, “Ana taşıyıcı hatları tamamlarsak çok büyük yol katetmiş olacağız” dedi.

Amcaoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile kanalizasyon konusunda yaşanan sorunun çözülmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Uzlaşı yolu ile sorunları aşacağız” ifadelerini kullandı.

Alayköy Sanayi Bölgesi’nde çok ciddi çevresel sorunlar olduğuna değinen Amcaoğlu, “Önümüzdeki haftadan itibaren o bölgeye ağırlık vereceğiz. Temizliği yapıp kirletmenin de önüne geçeceğiz” diye konuştu.

“BU AY SONU ANKARA’YI ZİYARET ETMEYİ PLANLIYORUM”

Amcaoğlu, projelerine kaynak yaratmak için bu ay sonu Ankara’ya ziyarette bulunmayı planladığı, Avrupa Birliği (AB) ile de koordinasyon içinde olacağını söyledi.

51/95 sayılı Belediyeler Yasası’nın hayata geçmesi sonrası mali ve idari açıdan daha iyi bir konuma geleceklerini kaydeden Amcaoğlu, “İçişleri Bakanlığı ile bugün bir toplantı yapacağız. Toplantı sonrasında bir şeyler daha da netleşecek diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Hüseyin Amcaoğlu, mali açıdan beklediklerinden daha kötü bir tabloyla karşılaşmış olmalarına rağmen belediye personellerinin maaş ödemelerinde bir sorun olacağını düşünmediğini belirtti.

“HEDEFİM İKİ DÖNEM GÖREVDE KALMAKTIR”

Hedefinin ‘iki dönem belediye başkanlığı görevini yürütmek’ olduğunu dile getiren Amcaoğlu, “Projelerimi de bu doğrultuda hazırladım” dedi.

Amcaoğlu, ödemekle mükellef oldukları yükümlülükleri tamamladıktan sonra öncelik sırasına göre vadettikleri projelere yöneleceklerini söyledi.

Bölgedeki sıkıntıları aşmak için bu göreve geldiklerini hatırlatan Amcaoğlu, “Mazeretlere sığınma lüksümüz yok” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Amcaoğlu, görev süresi boyunca hayata geçireceği projeleri ve diğer belediyelerle yapmayı planladığı iş birlikleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

“LTB İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMAYI UMUT EDİYORUM”

LTB ile farklı siyasal görüşlerde olsalar da sorunların çözümü için iş birliği içinde çalışmayı umut ettiklerini dile getiren Amcaoğlu, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Ayrıyeten Gönyeli-Alayköy Belediyesi, LTB ve Değirmenlik Belediyesi olarak güçlerimizi birleştirerek Lefkoşa ilçesinde kapsamlı bir hayvan barınağını hayata geçirmek istiyoruz. Kardeş belediye konusunda bir girişimlerimiz olacak. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile seçimlerden önce bir görüşmemiz olmuştu. Eğer şartlar olgunlaşırsa iki belediye arasında ticari anlamda yardımlaşmalar yapılabilir.”

Amcaoğlu, Gönyeli Belediyesi’nde kendilerine göre birtakım gereksiz harcamalar olduğunu vurgulayarak, “Bu harcamaları ihtiyaçlar doğrultusunda kısacağız ve gelir artışı sağlayacağız” diye konuştu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.