×
banner
banner
banner
Ana Sayfa ALAYKÖY
banner
Alayköy Organize Sanayi Bölgesi lağım sularına teslim

Alayköy Organize Sanayi Bölgesi lağım sularına teslim

Giriş Tarihi: 16/10/2018
08:25
Alayköy Organize Sanayi Bölgesi lağım sularına teslim
Alayköy Organize Sanayi Bölgesi'nin uzun süredir devam eden çevre sorunlarına çare üretilmiyor...

Kıbrıs Postası - Şüküfe Hansel

Bölgede, geçmişte yazılı ve görsel basında yer alan özellikle atölye yanlarında, boş arazilerde, yol kenarlarında biriken çöp yığınlarına yaklaşık olarak dokuz ay kadar önce de lağım suları şikayeti eklendi.

Kıbrıs Postası muhabirleri insan sağlığını ciddi şekilde etkileyebilecek bu sorunu yerinde inceledi ve görüntüledi.

Çevreyi ve insan sağlığını tehdit edecek türden atıkların bulunduğu Alayköy Organize Sanayi Bölgesi'nde çöp ve bazı sanayi atıklarına bir yenisi daha eklendi.

Bölgede bulunan kanalizasyon kapaklarından dışarıya taşan ve orada çalışan vatandaşları sağlık açısından büyük risk altında tutan bu soruna birçok iş yeri sahibi ve çalışan isyan etti.

İş yeri sahipleri ve bölgede çalışanlar, Alayköy Organize Sanayi Bölgesi'nin sorunlarını birçok yetkiliye anlattıklarını ve hatta bazılarının bölgeyi yerinde incelediğini kaydetti.

Ancak hiçbir yetkilinin sorunlara çözüm getiremediğini ve pislik içerisinde yüzmeye devam ettiklerini ifade eden vatandaşlar bu sorunun artan döviz kurlarına bağlanılamayacağını da belirtti.

İş yeri sahibi ve ekmek parası için sanayi bölgesinde bulunan işçiler haricinde yakın alanlarda yaşam süren vatandaşlar da bölgeden şikayetçi.

Yayılan pis kokular komşu arazilerden de oldukça hissedilir durumda. Buradan beslenen haşere ve sineklerin sağlıklarına ciddi tehdit oluşturduğunu dile getiren vatandaşlar bu durumun derhal çözülmesi gerektiğini söyledi.

Yetkililere Kıbrıs Postası aracılığıyla bölgeye yardım için çağrıda bulundu.

banner
banner
banner
banner
DİĞER ALAYKÖY HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.68
GBP 7.34
EUR 6.30
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.