Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 27 Mart 2017, Pazartesi 13:12
banner

Sennaroğlu: "Herkesten çok hayvanseverim!... Tepki varsa yapmayız!"

Sennaroğlu: Herkesten çok hayvanseverim!... Tepki varsa yapmayız! Kıbrıs Postası'nın gündeme getirdiği, Büyükkonuk Belediyesi Başkanı Ahmet Sennaroğlu’nun Büyükkonuk bölgesinde deve güreşi etkinlikleri düzenleyeceğine dair açıklamalarının hem sivil toplum örgütleri hem de kamuoyunda büyük tepkiye yol açması üzerine, Başkan Sennaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.
Paylaş  
118
146
108
1

Kıbrıs Postası

Kıbrıs Postası'nın gündeme getirdiği, Büyükkonuk Belediyesi Başkanı Ahmet Sennaroğlu’nun Büyükkonuk bölgesinde deve güreşi etkinlikleri düzenleyeceğine dair açıklamalarının hem sivil toplum örgütleri hem de kamuoyunda büyük tepkiye yol açması üzerine, Başkan Sennaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

HAYVANSEVERİZ, TEPKİ VARSA YAPMAYIZ..!

Büyükkonuk Belediyesi olarak İncirliova Belediyesinin daveti üzerine tohum takas şenliğine katıldıklarını, bu gezi esnasında da bölgenin en büyük önemi olan develerin burada turizmin bir parçası olduğunu gözlemlediklerini söyleyen Sennaroğlu, basında dövüş olayının ön plana çıkarıldığını ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

Belediye olarak develerin ülkenin tarihinde de yeri olduğu düşüncesi ile, develerin ülkeye nasıl tekrar getirileceğini masaya yatırdıklarını söyleyen Sennaroğlu, deve güreşi için teklif aldıklarını belirtti.

Alınan teklif üzerine, gerekli izinlerin alınması ile bunun mümkün olabileceğini belirttiklerini söyleyen Sennaroğlu, "Daha ülkeye bile dönmedik. Bu kadar ucuz olmamalı. Telefonum açık dönüp sorulmadan bilinçli bir saldırı... Ne diyeyim ki.. Ancak gördük ki sosyal medyada farklı yansımış ve sanki develeri ülkemize sadece dövüştürmek için getireceğiz politikası güdülmüş. Açık net söylüyorum, iptal ettik" 

İZİNE DE BAŞVURMAYACAĞIZ

Sadece 2 adet deve (bir çift) deve getirip 7 Mayıs Ekogün'ünde ve The Pine view sosyal tesislerinde görsel amaçlı turizme katkı sağlayacağız. İzine de başvurmayacağız. Dövüş yok yani. Amacımız unutulmuş Kıbrıs Kültürünü tekrar kazandırmaktır. Turizm diyoruz, her gün muhalefet yapıyoruz, boş boş konuşuyoruz" diyerek yapılan haberlere tepki gösterdi.

"Ülkeye katkı sağlayacak develeri ülkeye tekrar getirmek istediklerini söyleyen Sennaroğlu, "Az kalsın cinayetle suçlanacağız. Bardon. Neyse..!!!" diyerek Lefkoşa Develiler Hanı'nda çekilmiş eski bir fotoğrafı da paylaşımında kullanarak "Hatta bir zamanlar Lefkoşa Develiler Hanı'nın bir resmi, yıllar önce! Herkesten çok hayvanseverim, hiç kimsenin şüphesi olmasın. Beni tanıyan bilir. Sevgiyle kalın" şeklinde açıklama yaptı.

 İlgili Haberler: 
 Dayanışma: "Deve güreşine ve hayvan zulmüne hayır!"
 Hayvanseverlerden Sennaroğlu'na, "deve güreşi" tepkisi
 Kanunen yasak olmasına rağmen KKTC'de deve güreşi düzenlenecek!

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
27 Mart 2017, Pazartesi
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Develer yerine kendileri güreşse çok daha fazla ilgi çekerlerdi diye düşünüyorum! Hatta bahis oyunları oynatılıp fazladan para kazanabilirler!

banner
banner
banner
banner

Tatar'dan Akıncı'ya gönderme: "Bilmediğin düğmeye basmayacan"
image Başbakan Ersin Tatar, geçtiğimiz gün "teknolojik kaza yaptım" diyen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya Büyükkonuk'tan "bilmediğin düğmeye basmayacan" dedi.
Özersay: "Yaşananlar nedeniyle bir festivali hedef gösterip bölge halkını cez...
image Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bugün Büyükkonuk'ta yer alan Eko Gün etkinliğine katıldı. Özersay burada yaptığı konuşmada, yaşananlar nedeniyle bir festivali...
Sennaroğlu: "Cumhurbaşkanlığı makamına yapılan taşkınlıklar için özür dileyec...
image Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Büyükkonuk Belediyesi Eko Gün etkinliği ile ilgili paylaşımı üzerine sosyal medya hesabından açıklama yaptı.