Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
 
 
Kanarya Adaları'ndaki yangında 12 bin hektarlık alan kül oldu: 10 bin kişi tahliye edildi
banner
banner
banner
Antalya'da tüfekle vurulmuş ve bıçaklanmış caretta carettalar bulundu
Antalya'da tüfekle vurulmuş ve bıçaklanmış caretta carettalar bulundu Antalya'daki Belek turizm bölgesindeki sahilde, 2 caretta carettanın tüfekle vurularak ve bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi.
"Pentagon'un operasyonları küresel ısınmada büyük rol oynuyor"
Pentagon'un operasyonları küresel ısınmada büyük rol oynuyor ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) dünyada sanayileşmiş çoğu ülkenin toplam karbon emisyonundan daha fazla salım gerçekleştirdiği ortaya çıktı.
Tedavisi tamamlanan deniz kaplumbağası doğaya salınacak
Tedavisi tamamlanan deniz kaplumbağası doğaya salınacak Aylarca tedavi altında bulunan deniz kaplumbağası, tedavisinin tamamlanmasının ardından doğaya bırakılacak.
"Son 250 yılda 600'e yakın bitki türünün nesli tükendi"
Son 250 yılda 600'e yakın bitki türünün nesli tükendi Bilim insanları, son 250 yılda doğadaki 600'e yakın bitki türünün neslinin tükendiğini ortaya koydu.
Dakikada 33 bin 800 plastik şişeye denk atık Akdeniz'e karışıyor, en çok İtalya ve Türkiye kıyılarına vuruyor
Dakikada 33 bin 800 plastik şişeye denk atık Akdeniz'e karışıyor, en çok İtalya ve Türkiye kıyılarına vuruyor Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) raporuna göre Akdeniz'e dakikada 33 bin 880 plastik şişeye denk gelecek kadar plastik atık karışıyor. Kıyılarına en fazla plastik atık vuran ülkelerin başında ise İtalya ve ardından...
Mahkeme, Gölcük Tabiat Parkı'ndan yana oldu, proje iptal edildi
Mahkeme, Gölcük Tabiat Parkı'ndan yana oldu, proje iptal edildi Türkiye'nin cennet köşesi Bolu Gölcük'te belediyenin 25 bungalov, 19 odalı konukevi yapılarak etrafının çitle çevrilmesine ilişkin planı mahkeme tarafından iptal edildi. Bolu İdare Mahkemesi, esastan aldığı kararda Gö...
Hava kirliliği yılda 7 milyon cana mal oluyor
Hava kirliliği yılda 7 milyon cana mal oluyor İklim değişikliği ve hava kirliliğinin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çeken TÜSAD Başkanı Prof. Dr. Arzu Miti, çevre kirliliğinin doğrudan hastalık nedeni olabileceği gibi mevcut hastalıkların gidişatını ...
Çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla 450 yıl sürecek canlı yayın
Çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla 450 yıl sürecek canlı yayın Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) 30 Mart'ta 'plastik kirliliğine dikkat çekmek' için 450 yıllık bir canlı yayın başlattı.
Akdeniz zeytin hasadında milyonlarca kuş ölüyor
Akdeniz zeytin hasadında milyonlarca kuş ölüyor Araştırmacılar, Akdeniz ülkelerinde gece yapılan zeytin hasadı sırasında her yıl milyonlarca ötücü kuşun hasat makinesi tarafından yutulduğunu söyledi.
Çevre Koruma Vakfı’ndan 'yılan' açıklaması: "Gufi (engerek) üstüne basmadıkça ısırmaz..."
Çevre Koruma Vakfı'ndan 'yılan' açıklaması: Gufi (engerek) üstüne basmadıkça ısırmaz... Çevre Koruma Vakfı (ÇEKOVA), Kıbrıs'ta insan için en tehlikeli olabilecek Gufi olarak bilinen Engerek yılanının üstüne basılmadıkça ısırmayacağını belirterek, doğa yürüyüşü yapanlara yürürken önlerine bakmalarını, dik...
"Akdeniz'in tabanı adeta plastikle kaplı"
Akdeniz'in tabanı adeta plastikle kaplı Fransa televizyonu 'France 2' Akdeniz'in tabanını görüntüledi, ortaya çıkan görüntülerde Akdeniz'in tabanının birçok yerinde plastik atıklar dikkat çekiyor.
180 yıllık meşe ağacını söken çifte 586 bin dolar ceza
180 yıllık meşe ağacını söken çifte 586 bin dolar ceza ABD'nin California eyaletinde, arazilerinde bulunan 180 yaşındaki tarihi meşe ağacını söken çifte 586 bin dolar ceza verildi.
banner
banner
banner
Çevre Mühendisi Nilden Erhürman, "İklim Değişikliği'nin Neresindeyiz?" isimli konferansa katıldı
Çevre Mühendisi Nilden Erhürman, İklim Değişikliği'nin Neresindeyiz? isimli konferansa katıldı Başbakan Tufan Erhürman'ın eşi Çevre Mühendisi Nilden Erhürman, Biyologlar Derneği ve Girne Düşünce Derneği tarafından düzenlenen "İklim Değişikliği'nin Neresindeyiz?" isimli konferansa katıldı.
Gürcistan'daki HES protestosunda güvenlik güçleriyle arbede: 55 kişi yaralandı
Gürcistan'daki HES protestosunda güvenlik güçleriyle arbede: 55 kişi yaralandı Gürcistan'da yapılması planlanan hidroelektrik santraline (HES) karşı protesto gösterisinde yaralananların sayısı, 55'e yükseldi.
Çevreci örgütler, Akkuyu'daki nükleer santrale karşı insan zinciri oluşturacak
Çevreci örgütler, Akkuyu'daki nükleer santrale karşı insan zinciri oluşturacak Nükleere Hayır Platformu’na bağlı örgüt, parti ve sendikalar, Çernobil faciasının 33. yılında Akkuyu’ya kurulması planlanan nükleer santrale karşı çıkmak amacıyla ara bölgede insan zinciri oluşturacak.
Buz parçası üzerinde sürüklenen kutup ayısı 700 kilometre uzaklıktaki köye indi
Buz parçası üzerinde sürüklenen kutup ayısı 700 kilometre uzaklıktaki köye indi Rusya'nın Kamçatka yarımadasındaki bir köyde, buz parçası üzerinde 700 kilometre sürüklendiği tahmin edilen bir kutup ayısı bulundu.
Güney Asya'daki hava kirliliği yaşam süresini azaltıyor
Güney Asya'daki hava kirliliği yaşam süresini azaltıyor Güney Asya'da mevcut hava kirliliği seviyelerinde yetişen ve havadaki zehirli maddelere uzun süre maruz kalan çocukların beklenen yaşam süresinin 30 ay kısaldığı bildirildi.
Kıbrıs adasından, dünya için yeni iki örümcek türü keşfedildi...
Kıbrıs adasından, dünya için yeni iki örümcek türü keşfedildi... Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında 5 hibe programı kapsamında finanse edilen ve Mağara Meraklıları Derneği tarafından yürütülen Girne Dağları Mağaraları: Eğitim, Araştırma ve Koruma isimli proj...
Kanlıköy Barajı’ndan kurtarılan yaklaşık 8 bin balık doğaya geri döndürüldü
Kanlıköy Barajı'ndan kurtarılan yaklaşık 8 bin balık doğaya geri döndürüldü Taşkent Doğa Parkı’nın 4 ay evvel kuruyan Kanlıköy Barajı’ndan kurtardığı yaklaşık 8 bin balık doğaya geri döndürüldü.
Avustralya'da son 109 yılın en sıcak günleri yaşanıyor
Avustralya'da son 109 yılın en sıcak günleri yaşanıyor Avustralya'da ocak ayı 1910'dan bu yana en sıcak ay olarak kayıtlara geçti.
Buzulların erimesiyle doğa kendisini hatırlattı: Kanada'da 40 bin yıllık bitki fosilleri çıktı
Buzulların erimesiyle doğa kendisini hatırlattı: Kanada'da 40 bin yıllık bitki fosilleri çıktı Kanada'nın Alberta eyaletine bağlı Baffin Adası'nda, küresel ısınmayla eriyen buzulların altında 40 bin yıl öncesine ait bitki fosilleri bulundu.
RSS İÇ HABERLER
   0    5    10    15    göster
Çavuşoğlu'ndan gönderme: Asıl tiyatro, makamların birbirine karşı oynadığıdır! Çavuşoğlu'ndan gönderme: "Asıl tiyatro, makamların birbirine karşı oynadığıdır!"
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşuoğlu, Yaşar Ersoy'un tiyatro oyunu hakkında konuşarak, UBP - HP Hükümeti'ne 'sansürcü hükümet' algısı yaratmak için saldırı yapıldı. Bazı makamlar bile buna bağlı oldu. Asıl tiyatro, makamların b...

Tatar ve Özersay, Erdoğan ile görüşecek

Polis Müfettişi Çekici gözaltında

Tatar: "Türkiye'ye sonuna kadar güveneceğiz"

Hakan Gündüz, artan suç olayları hakkında konuştu: "Toplu...

RSS TÜRKİYE
   0    5    10    15    göster
Geçmişte Kıbrıs'ta da yasa dışı faaliyet gösteren 'Türk İntikam Tugayı' hortladı Geçmişte Kıbrıs'ta da yasa dışı faaliyet gösteren 'Türk İntikam Tugayı' hortladı
CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, 1970'li yıllarda Kıbrıs'ta suikast girişimlerinde bulunan Türk İntikam Tugayı olarak bilinen örgütün, İzmir Bornova'da imzalı tehdit mesajlarının bırakılmasının ardından...

Akdeniz'de 4,3 büyüklüğünde deprem

Türkiye, güne motorin ve benzin zammıyla uyandı: Motorine...

Diyanet'ten çizgi film açıklaması: Dini ve milli duygular...

Salda Gölü davasında mahkeme yetkisizlik kararı verdi

RSS İNGİLTERE
   0    5    10    15    göster
İngiltere Başbakanı Johnson'dan AB'ye 'Brexit' mektubu İngiltere Başbakanı Johnson'dan AB'ye 'Brexit' mektubu
İngiltere Başbakanı Johnson, AB'ye Brexit anlaşmasındaki "tedbir maddesinin" kaldırılmasını ve yerine iki İrlanda arasında fiziki sınır getirmeyecek çözüm bulunması için yasal bağlayıcılığı bulunan başka madde konulmasını teklif etti.

AB vatandaşları 'serbest dolaşamayacak'

İngiliz hükümetinin 'anlaşmasız Brexit' senaryosu basına ...

Brexit raporu: Gıda, ilaç ve yakıt sıkıntısı yaşanacak

Avrupa Merkez Bankası'nın raporlama sitesi hacklendi

RSS DÜNYA
   0    5    10    15    göster
Uruguay Devlet Başkanı Vazquez: Henüz belirtisini hissetmedim ama muhtemelen kansere yakalandım Uruguay Devlet Başkanı Vazquez: "Henüz belirtisini hissetmedim ama muhtemelen kansere yakalandım"
Uruguay Devlet Başkanı Tabare Vazquez, doktorların sağ akciğerinde pulmoner nodül tespit ettiğini ve muhtemelen kanser olduğunu belirtti.

İdlib'den göçmek zorunda kalanların sayısı 1 milyona yakl...

Taliban, Afganistan'da bir kız lisesini yaktı

ABD'den Tayvan'a 8 milyar dolarlık F-16 satışı

İtalya Başbakanı Conte istifasını sundu

RSS ADLİ HABERLER
   0    5    10    15    göster
Güney'den çalıntı araç soruşturmasında 2 tutuklu, sayı artabilir Güney'den çalıntı araç soruşturmasında 2 tutuklu, sayı artabilir
Güney Kıbrıs'ta faaliyet gösteren bir galeriden 2 adet araç sirkat eden Ali Akçam ile suçla bağlantısı olduğu tespit edilen Ozan Çelik tutuklandı. Polis zanlı Akçam ile birlikte Güney’den araç sirkat eden bir kişinin daha arandığını açık...

Kız arkadaşının aracını kendisininmiş gibi sattı

Yaralama zanlısı Arabambi tutuksuz yargılanacak

Akhar tutuksuz yargılanacak

İçiciden satıcıya ulaşılan uyuşturucu operasyonunda 3 zan...

RSS TOPLUM
   0    5    10    15    göster
Alsancak Mare Monte Lions Kulübü'nden Kaz Dağları'ndaki 'Su ve Vicdan Nöbeti'ne destek Alsancak Mare Monte Lions Kulübü'nden Kaz Dağları'ndaki 'Su ve Vicdan Nöbeti'ne destek
Alsancak Mare Monte Lions Kulübü, Türkiye'nin Çanakkale ilinde Kaz Dağları'nı korumak için başlatılan ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ne destek verdi.

"Girne'de genç olmak" ekibi, Taşkent Doğa Parkı'nda yaban...

Alsancak Mare Monte Lions Kulübü, 2. el satış mağazaların...

Baraka Yaz Kampı gerçekleştirildi

Londra Yardım Melekleri'nden Kanser Hastaları Yardım Dern...

RSS EĞİTİM
   0    5    10    15    göster
Dereceye giren KKTC'li öğrenciler Konya gezisinde Dereceye giren KKTC'li öğrenciler Konya gezisinde
Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Fikir Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler Konya gezisine katıldı.

LAÜ'de akademik personelin mükemmeliyetçilik ve benlik sa...

DAÜ, Diş Hekimliği Fakültesi binasını tamamen kendi öz ka...

UKÜ Pedagojik Formasyon Eğitimi'ne kayıtlar başladı

DAÜ Lefkoşa Yüksek Lisans Programları Rüstem Kitabevi'nde...

RSS SAĞLIK
   0    5    10    15    göster
Tromboz, kalp ve damar hastalıkları içerisinde en sinsi seyreden hastalıktır "Tromboz, kalp ve damar hastalıkları içerisinde en sinsi seyreden hastalıktır"
GAÜ Akademisyeni Prof. Dr. Aytaçoğlu, gizli ve öldürücü düşman Tromboz hastalığı hakkında açıklamada bulundu.

KTÖS Eğitim Sekreteri Maviş: "Eşit ve ücretsiz sağlık tal...

Çocuk Onkolojisi Servisi'ne "plum cihazı" bağışlandı

Serbest Çalışan Hekimler'den "yıllık hastalık izin raporl...

Uzmanlar uyardı: "Hava kirliliği, günde 1 paket sigara ka...

RSS EKONOMİ
   0    5    10    15    göster
Gözler Jackson Hole toplantısına çevrildi... "Gözler Jackson Hole toplantısına çevrildi..."
KKTC İktisat Bankası, 21 Ağustos'a ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.

İktisatbank'tan 'dolar' yorumu: "Koltuğunuzu dik duruma g...

Sterlin düşüşte, Euro ve Dolar ise stabil

Piyasalar bu hafta Fed Başkanı Powell'ın mesajlarını bekl...

A&S Yatırım Holding, TV8'e ortak oldu

RSS KÜLTÜR-SANAT
   0    5    10    15    göster
Netflix'ten Bill Gates belgeseli Netflix'ten "Bill Gates" belgeseli
Netflix, Microsoft'un kurucusu ünlü milyarder Bill Gates hakkında bir belgesel serisi yapacağını açıkladı.

"Matrix 4" resmen duyuruldu

"Kendi Anlatımı ile Dr. Fazıl Küçük'ün Anıları" yayınland...

He - Man dizi oluyor

Ara bölgede film festivali

RSS TURİZM
   0    5    10    15    göster
KKTC'deki oteller Güney Kıbrıs ile rekabet ediyor... KKTC'deki oteller Güney Kıbrıs ile rekabet ediyor...
Güney Kıbrıs’ta Ağustos ayında otellerde yaşanan doluluk oranının geçtiğimiz yıllara göre düşüş gösterdiği, KKTC’deki otellerin bunda etkili olduğu bildirildi.

KITOB Kurban Bayramı'nda otellerde ortalama yüzde 75 dolu...

KITOB 2019 Kurban Bayramı tahmini doluluk oranını açıklad...

Anadolu Jet, KKTC ile Hatay arası seferlere başladı

"Ülkemizin yurt dışındaki tanıtımları belediyelerle birli...

RSS EMLAK
   0    5    10    15    göster
Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı Dörter Construction geleneği bozmadı, Pulya Festivali'nde yerini aldı
Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı ve Yön...

Emlakçılar Birliği Başkanı: "Emlakçılar Birliği Yasası'nı...

Alayköy'de satılık bahçeli müstakil ev

Intense Nicosia, Metehan'da yeni yaşam sunuyor

RSS SPOR
   0    5    10    15    göster
Şampiyonlar Ligi'nde play-off turu 3 karşılaşma ile başladı Şampiyonlar Ligi'nde play-off turu 3 karşılaşma ile başladı
UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu ilk ayağı 3 karşılaşmayla başladı.

İşitme engelli tenisçi tarihe geçti

Ralli Lefke'de devam ediyor

"Yılın en iyi golü" için adaylar açıklandı

Okçuluk milli takımı belirlendi

RSS GÖZDEN KAÇMAYANLAR
   0    5    10    15    göster
UBP çevresinden 2 aday daha... UBP çevresinden 2 aday daha...
Yeni adaylar #gözdenkaçmadı

Töre'den Ertuğruloğlu'na ilginç gönderme

Özgürgün'den dikkat çeken toplantı

Günay Çerkez'den Cumhurbaşkanlığı adaylığına yeşil ışık

Sucuoğlu'ndan yeni asgari ücret sinyali...

RSS ADVERTORİAL
   0    5    10    15    göster
MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Hekimi aranıyor MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere "Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Hekimi" aranıyor
Altera Sağlık Hizmetleri LTD. bünyesinde, tüp bebek merkezinde çalışmak üzere “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Hekimi” aranıyor.

MÜNHAL - Bufavento Jewels Satış Temsilcisi arıyor

MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere "Kadın Hasta...

MÜNHAL - Tüp bebek merkezinde çalışmak üzere "Kadın Hasta...

Kayseri Kombi Servisi

RSS MAHKEME İLANLARI
   0    5    10    15    göster
Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 70/2019 Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 70/2019
Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 70/2019

Gazimağusa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 54/2019

Girne Kaza Mahkemesi - Celpname - Dava No: 2138/2016

Girne Kaza Mahkemesi - Celpname - Dava No: 4181/2016

Lefkoşa Aile Mahkemesi - Mahkeme İlanı - Dava No: 211/16

RSS GÜNEY KIBRIS
   0    5    10    15    göster
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamaları Kıbrıs'ın pozisyonunu güçlendirdi "ABD Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamaları Kıbrıs'ın pozisyonunu güçlendirdi"
Prodromos Prodromou, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın sondaj çalışmaları konusunda sadece Güney Kıbrıs'ın karar alma yetkisi olduğu yönündeki açıklamalarının Kıbrıs'ın pozisyonunu güçlendirdiğini söyledi.

Brexit süreci İngilizleri "Kıbrıs Cumhuriyeti" pasaportun...

Güney Kıbrıs ile Fransa'dan bir ortak tatbikat daha

"AKEL - DİKO, Anastasiadis'i indirmek için ittifak arayış...

Lute, Eylül'de adaya geliyor

RSS MAGAZİN
   0    5    10    15    göster
Hande Erçel'den 'bazlama surat' davası Hande Erçel'den 'bazlama surat' davası
Oyuncu Hande Erçel, sosyal medyada kendisinin fotoğraflarını paylaşıp 'Bazlama surat' diye yorum yapan takipçiye dava açtı.

Ziynet Sali: "İyi ki Kıbrıs'a dönmemişim"

3. Kıbrıs Türk Kültür Festivali'nde yok yok 

Finale yaklaşan Survivor'da bir ilk daha gerçekleşecek  

Bella Thorne, hackerın tehditlerine pabuç bırakmadı, "mal...

RSS KİŞİSEL BAKIM
   0    5    10    15    göster
Geri çekilme yöntemi ne kadar güvenilir? Geri çekilme yöntemi ne kadar güvenilir?
Geri çekilme yöntemi, cinsel ilişki sırasında doğal korunma yöntemlerinden biri olarak biliniyor. ‘Dışarı boşalma’ olarak da adlandırılan geri çekilme yöntemi güvenilir mi? Geri çekilme yöntemi ile hamilelik önlenebilir mi?

İşte bel bölgesindeki yağlardan kurtulma yollarına kısa i...

Sinir hasarı cinsel hayatı nasıl etkiliyor?

Meditasyon, cinsel hayatınıza nasıl etki eder?

Erkekleri hayata bağlayan şeylerden biri: "Göğüs dikizlem...

RSS YAŞAM
   0    5    10    15    göster
Ali Ağaoğlu lüks araçlarını satıyor Ali Ağaoğlu lüks araçlarını satıyor
İşadamı Ali Ağaoğlu'nun garajındaki beş lüks otomobili satışa çıkardığı ortaya çıktı.

125 yıllık madeni para 1,32 milyon dolara satıldı

Beş yıl içinde 'domuzdan insana kalp nakli mümkün'

"Dünyayı 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta yönetmeli"

Kraliçe Tamara'nın torununun mezarı Türkiye'de

RSS BİLİM & TEKNOLOJİ
   0    5    10    15    göster
Bilim insanlarından Dünya modellemesi: Uzaylılar Dünya'yı bu şekilde görüyor olabilir Bilim insanlarından Dünya modellemesi: "Uzaylılar Dünya'yı bu şekilde görüyor olabilir"
ABD'li bilim insanları, Dünya'nın birkaç ışık yılı uzaklıktan nasıl görünebileceğinin modelini yaptı.

'Tasarım Odaklı Düşünme Çalışması' 19 Ağustos'ta gerçekle...

Nano-parçacıkların toksiklik seviyesini değiştirme yöntem...

Diş taşları, 2 bin 750 yıl önceki ölümlere ışık tutacak

Pompeii'de bir büyücüye ait olduğu düşünülen eşyalar bulu...

RSS GURME
   0    5    10    15    göster
Şarabın tadında toprağın etkisi var mı? Şarabın tadında toprağın etkisi var mı?
Şarabın tadını, üzüm bağının bulunduğu toprağın etkilediğine dair anlayış giderek yaygınlaşıyor. Peki bunu destekleyen bilimsel veriler var mı?

Ustasından yılbaşında 3 farklı lezzet, 3 farklı tarif

Yolculuk sırasında tüketmemeniz gereken gıdalar

Balkonunuzda meyve sebze yetiştirmenin püf noktaları

IKEA yemek işine de el attı: Cook This Page

Currency rates
Kurlar Alıs Satış
USD 5.70 5.71
GBP 6.89 6.92
EUR 6.32 6.33
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
Nömetçı Eczane
banner
Anket
2020 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçimi aday belirleme sürecinde UBP'de eğilim hangi yönde olur?
Oğuzhan Hasipoğlu
Tahsin Ertuğruloğlu
Zorlu Töre
Sağda ortak aday
Tüm Anketler
Köşe Yazarları