Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Eylül 2018, Pazar 16:38
banner

Kar-İş: "Uzlaşma falan yok"

Kar-İş: Uzlaşma falan yokEğitim Bakanlığı Kar-İş ile görüşüp prensipte uzlaştıklarını ve öğrenci taşımacılığında yarın itibariyle sorun yaşanmayacağını açıkladı ancak Kar-İş yetkilileri bunu doğrulamıyor.
Paylaş  
18
12
21
0

• Eğitim Bakanlığı Kar-İş ile görüşüp prensipte uzlaştıklarını ve öğrenci taşımacılığında yarın itibariyle sorun yaşanmayacağını açıkladı ancak Kıbrıs Postası’nın ulaştığı Kar-İş yetkilileri bunu doğrulamıyor… “Uzlaşma falan yok” diyen Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu, öğrencilerin okul açılış haftası ilk günlerinde mağdur olmalarını istemediklerini belirterek eylemlerini Çarşamba’ya kadar askıya aldıklarını, Çarşamba günü Maliye Bakanlığı’nda Ulaştırma Bakanının da katılımıyla görüşeceklerini, uzlaşıp uzlaşmamanın o gün belli olacağını ifade etti.

Kıbrıs Postası - Vatan MEHMET

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit yeni öğretim yılı öncesi öğrenci taşımacılığında sorun yaşanmaması adına KAR-İŞ yetkilileri ile dün uzun ve yoğun bir görüşme gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, görüşmelerin bugün de devam ettiği ve görüşmeye Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın da katıldığı bildirildi.

İki gündür gerçekleşen yoğun görüşmelerin ardından bugün yapılan toplantı sonucunda Eğitim Bakanlığı ile KAR-İŞ yetkilileri arasında prensip anlaşmasına varıldığı açıklandı.

Ancak KAR-İŞ Başkanı Fuat Topaloğlu, herhangi bir uzlaşının söz konusu olmadığını, aksine kendilerinin iyi niyetle eylemlerini Çarşamba gününe kadar askıya almış olduklarını söyledi.

“Uzlaşma falan yok” diyen Topaloğlu, öğrencilerin okul açılış haftası ilk günlerinde mağdur olmalarını istemediklerin belirterek Çarşamba günü Maliye Bakanlığı’nda Ulaştırma Bakanının da katılımıyla görüşeceklerini, uzlaşıp uzlaşmamanın o gün belli olacağını ifade etti.
Bakanlığın neden böyle bir açıklama yaptığının sorulması üzerine ise Topaloğlu, “Bilemem… Biz siyasetçi değiliz. Mesele dediğim gibidir” ifadelerini kullandı.

Sözleşmeli öğrenci taşımacılığı yapan Kar-İş geçtiğimiz günlerde bu yıl taşımacılık sektörü ücretlerine artış yapılmadığı gerekçesi ile 2018-2019 eğitim yılında taşımacılık yapmayacağını açıklamıştı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Tatar: "Bayrağımızı yakanların peşini bırakmayacağız"
image Başbakan Ersin Tatar Güney Kıbrıs'ta ELAM militanlarının KKTC bayrağını yakmalarına tepki gösterdi ve "Kıbrıs Türkü'nün özgürlük ve egemenliğinin simgesi bayrağımızın yakılması kimsenin haddine düşmüş değildir. Hüküme...
Akıncı, faşist Elamcılar tarafından KKTC bayrağı yakılmasını kınadı
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Güney Kıbrıs'ta ırkçı, faşist Elamcılar tarafından KKTC bayrağı yakılmasını kınadı.
Erhürman: "ELAM KKTC bayrağını yakarak iki halk arasında güvensizliği besleme...
image CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ELAM bu kez de KKTC bayrağını yakarak iki halk arasında güvensizliği besleme çabalarına bir yenisini ekledi" dedi.