Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 6 Temmuz 2018, Cuma 18:28
banner

Kişi: "Güngördü işe baskı politikalarıyla başladı"

Kişi: Güngördü işe baskı politikalarıyla başladıCumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne İlçe Başkanı Mehmet Kale Kişi, 24 Haziran seçimlerinin üzerinden daha çok kısa bir süre geçmişken Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü’nün işe baskı politikalarıyla başladığını savundu.
Paylaş  
16
10
18
1

Kişi, Girne İlçe Yönetim Kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, 24 Haziran seçimleri sonrasında Girne Belediyesi içerisinde çalışanlara dönük “mobbing” uygulamalarının arttığını, seçimlerde demokratik tercihlerini ortaya koyan çalışanlara karşı mevcut yönetime yakın duran kişilerin “sözlü tacize varan ifadeler” kullandığını ifade etti.

Aday olan kişilere yönelik Girne Belediyesi tarafından yazılı ihbarlar gönderildiğini ve adeta “aba altından sopa gösterildiğini” ifade eden Kişi, “seçim sonrasında hiçbir objektif kritere dayanmadan BELPAZ’dan personel durdurma yoluna gidilmesi siyasi baskıların yoğunlaşmasına bir başka örnektir” dedi.

BELPAZ’daki yapının artık daha fazla sürdürülemeyeceğini kaydeden Kişi, yine hiçbir objektif kritere dayanmadan ve yasalara aykırı bir biçimde sadece siyasi farklılık gözetilerek; başta CTP üyesi olan kişilere ve devamında CTP adayına veya başka adaylara destek olan çalışanlara dönük baskı, sürgün ve yıldırma politikalarının uygulamaya sokulduğunu iddia etti.

Güngördü’ye “baskıcı ve anti-demokratik” olarak nitelediği uygulamalardan bir an önce geri dönme çağrısı yapan Kişi, “özellikle kendisine oy verenler veya vermeyenler üzerinden bir ayrıştırmaya girmesi çok tehlikeli ve bu, en yakın çalışma arkadaşlarına kadar uzanabilecek bir süreci getirebilir”dedi.

Kişi açıklamasında “CTP üyesi olsun-olmasın tüm vatandaşlarımıza belediye kaynaklı bir baskı gördükleri anda en yakın CTP örgütüne başvurabileceklerini de bildirmek isteriz. 48 yıllık mücadele tarihi olan bir parti olarak CTP, hiçbir ayrım gözetmeksizin baskıya uğrayan herkesle birlikte mücadeleyi yükseltme konusunda kararlıdır.” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
7 Temmuz 2018, Cumartesi
Mehmet         - Girne
CTP Girne kendi içindeki kırgınlıkları suçlamaları geride bırakıp birlik olmayı seçerse, kendi üyelerini, adaylarını ötekileştirmekten vazgeçerse belki bundan sonraki yerel seçimlerde Nidai'ye karşı kazanabilirler. Ama yok Aygın'ı dışlayalım onu bunu atalım diye devam edeceklerse gelecek seçimde bu sefer yüzde 60 la Nidai gelecek çünkü bu gücü onun eline zaten siz verdiniz. O zaman da 2014'ü tartışmaya devam edebiliriz sonuçta kendi sayenizde top er geç sizede dönecekti.

banner
banner
banner
banner
banner

Dükkan dükkan gezip çaldılar
image Müşteri olarak girdikleri üç dükkanı soyan şahıslardan biri tutuklandı, diğeri aranıyor...
Girne Belediyesi, Hacı Halil Deresi'ni temizlendi
image Girne Belediyesi ekibi Sedat Simavi Caddesi üzerindeki Hacı Halil Deresi'ni temizledi.
Güngördü: "Limana ve barınağa katkıya hazırız"
image Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Karaoğlanoğlu'ndaki sahilin, bakanlar kuruluna götürülerek balıkçı barınağı olarak ilan edilmesi gerektiğine dikkat çekti.