Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 31 Mayıs 2019, Cuma 15:03
banner

Girne'de imzalar atıldı: Yayalaştırma projesi yolda

Girne'de imzalar atıldı: Yayalaştırma projesi yoldaGirne Merkez Yayalaştırma ve Trafik Akış Yönlerinin Düzenlenmesi Projesi hakkında sözleşme imzalandı.
Paylaş  
6
4
6
1

Girne Belediyesi ile Şehir Plancısı ve Ulaşım Uzmanı Dr. Ömer Selvi, Şehir Plancısı Şenol Hatipoğlu ve Şehir Plancısı ve Trafik Mühendisi Mehmet Akyürek arasında Girne Merkez Yayalaştırma ve Trafik Akış Yönlerinin Düzenlenmesi Projesi hakkında sözleşme imzalandı.

Sözleşme kapsamında; Girne Kalesi, Antik Liman çevresi, Ziya Rızkı Caddesi ve bağlanan arterler, Mustafa Çağatay Caddesi ve ilişkili arterler olmak üzere yaklaşık 70 hektarlık alanda yapılması düşünülen “Girne Kent Merkezi Yayalaştırma ve Trafik Akış Yönlerinin Düzenlenmesi Projesi” hazırlanacak.

BİLGİSAYAR DESTEKLİ CANLANDIRMA YAPILACAK

Proje süresince uzmanlar mevcut trafiğin bilgisayar destekli canlandırmasını yapacak ve sorunlu bölgeleri tespit edecek. Tespit çalışmasının ardından vatandaşlar, sivil toplum örgütleri ve paydaşlarla toplantılar düzenlenip proje yapım aşamasına geçilecek. Girne Merkez Bölgesinde yer alan Mustafa Çağatay, Ziya Rızkı ve Ecevit Caddeleri boyunca 28 kavşak bölgesinde sabah ve akşam trafiğin yoğun olduğu saatlerde araç sayımları yapılmaya başlandı.

GÜNGÖRDÜ: “GELİŞEN GİRNE’DE TRAFİK YOĞUNLUĞU DA ARTTI”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sürekli büyüyerek gelişen Girne’de trafik yoğunluğunun arttığına dikkat çekti. Nidai Güngördü, trafikte yaşanan sorunların giderilmesi için Girne Trafik Ulaşım Master Planı’nı hazırladıklarını ifade ederek, kentteki nüfus yoğunluklarıyla ilgili düzenlemeler konusunda Girne-Çatalköy İmar Planı’nı hazırladıklarını dile getirdi. Yayaların güvenli bir şekilde kent merkezlerinde yürümesi için yayalaştırmanın önemli olduğunu aktaran Güngördü, araç trafiğinin de sorunsuz ilerlemesi için trafik akış yönlerinin yeniden düzenlenebileceğini kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
5
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Haziran 2019, Cumartesi
Milos Candan         - girne

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Trafik Dairesi Ehliyetler Birimi ve Motorlu Araçlar Girne Şubesi grevde!
image Trafik Dairesi Ehliyetler Birimi ve Motorlu Araçlar Girne Şubesi'nde süresiz grev başlatıldı.
Akpınar, dünya liderleri ile birlikte BM Genel Kurulu'na katılmak üzere New Y...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Diplomatlar Birliği Başkan Yardımcılığı görevi kapsamında Birleşmiş Milletler Küresel Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Zirvesi’nden gelen davete katılm...
Girne Belediyesi temizlik şubesi ekiplerince kentin farklı noktalarında temiz...
image Girne Belediyesi temizlik şubesi ekipleri, 21 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde de çalışmalarını sürdürdü.