Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 2 Ağustos 2019, Cuma 23:20
banner

Eminoğlu ile Özbekoğlu'na ek tutukluluk: Mağdur sayısı artıyor

Eminoğlu ile Özbekoğlu'na ek tutukluluk: Mağdur sayısı artıyorGirne'de meydana gelen "sahte evrak düzenleme, tedavüle sürme ve sahtekârlıkla mal temini" suçlarından tutuklanan Eminoğlu ile Özbekoğlu'na bugün ek tutukluluk verildi. Eminoğlu'nun mağdur ettiği kişi sayısı ise gün geçtikçe artıyor.
Paylaş  
4
4
4
0

Girne’de meydana gelen “sahte evrak düzenleme, tedavüle sürme ve sahtekârlıkla mal temini” suçlarından tutuklanan ünlü işadamı Mehmet Eminoğlu ile suç ortağı Serdar Özbekoğlu, bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarılarak 7’şer gün ek tutukluluk aldı.

Mahkemede şahadet veren Polis Memuru Halil Drangoz, Mehmet Eminoğlu’nun 4 Temmuz’da Gizem Aksun’a ait iki ayrı dairenin devrine ilişkin vekâletnameye sahte imza atıp, tasdik memuru Özbekoğlu’na onaylattıktan sonra konu belgeyi Girne Tapu ve Kadastro Dairesinde görevli memura vererek tedavüle sürüp taşınmaz malları kendisine ait olan Investment inşaat şirketi’ne devrini sağlayıp sahtekârlıkla mal temin ettiğini aktardı.

Drangoz, ilk şikâyetin 26 Temmuz’da yapılması üzerine zanlıların tutuklandığını, Özbekoğlu’nun ifadesinde eniştesi olduğu için Eminoğlu’na güvenerek vekâletnameyi onayladığını itiraf ettiğini söyledi. 

EMİNOĞLU’A İLİŞKİN ŞİKAYETLER ARTIYOR

Zanlıların iki kez mahkemeye çıkarılarak haklarında toplamda 10 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden Drangoz, bu süre içerisinde yeni şikâyetler yapıldığını, zanlı Eminoğlu’nun 2019 yılı Temmuz ayında da iki kişiye ait daireleri sahtekârlıkla kendi şirketine devrettiğini tespit ettiklerini söyledi.

11 sahte vekâletnameden 10 tanesinin incelendiğini ifade eden Polis Memuru Drangoz, 10 kişinin de soruşturulduğunu aktararak, soruşturulan 10 kişiden 4’ünden ifade alındığını, 3 kişinin daha sorgulanacağını belirtti.

Polis, sahte evrakla evleri devredilen 2 kişiye ulaştıklarını, yurt dışında olan bu kişilerin ülkeye geleceğini ifade etti.

SAHTEKÂRLIKLA ALINAN EMLAK SAYISININ 11’E ÇIKTI

Polis memuru, sahtekârlıkla alınan emlak sayısının 11’e çıktığını belirtti.

Poliste sorgulanan zanlı Eminoğlu’nun sahte vekâletnamelere imza atığını ve daha sonra tasdik ettirdiğini ve daireleri şirketine devrettiğini itiraf ettiğini kaydeden polis, zanlının ifadesinin araştırıldığını söyledi.

Zanlının Özge Eminoğlu adına da 8 daire devredildiğini, bu daireler ile ilgili de soruşturma yapıldığını söyleyen Drangoz, yapılan soruşturmada zanlı Özbekoğlu’nun 7 sahte vekâletnameyi tasdiklediğini, sayısının ise artabileceğini ifade etti.

5 MAĞDURDAN 1’NİN İFADESİ ALINDI

Polis, her geçen gün şikâyetçi sayısının arttığını, 5 mağdurun söz konusu olduğunu, birinden ifade alındığını, dördünden de ifade alınacağını belirtti.

Zanlıların serbest kalması halinde incelenecek evraklara ve alınacak ifadelere etki edebileceklerini söyleyen polis, zanlıların banka hesaplarının da inceleme altına alındığını kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, her iki zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, meselenin ciddiyetine vurgu yaparak, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
8
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Belediyesi'nde "iş sağlığı ve güvenliği" eğitimi
image Girne Belediyesi, "iş sağlığı ve güvenliği" konularında çalışanlarına eğitim verecek.
Çıralı Bakery fırınına para cezası
image Çıralı Bakery isimli fırın işletmesinde tespit edilen uygunsuzluklar nedeniyle toplam 2 bin 128 Türk Lirası para cezası kesildi.
Girne'de Kıbrıs Gecesi düzenlendi
image Girne Belediyesi'nin bu yıl 9'uncusunu gerçekleştirdiği Girne Kültür Sanat Günleri kapsamında "Kıbrıs Gecesi" düzenlendi.