Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 4 Temmuz 2017, Salı 10:53
banner

Girne İnisiyatifi: "Yıkım erteleme süresi doldu, ne imar planı mevcut ne de yasal işlem yapılmakta"

Girne İnisiyatifi: Yıkım erteleme süresi doldu, ne imar planı mevcut ne de yasal işlem yapılmaktaGirne İnisiyatifi, Karaoğlanoğlu Zeyko bölgesinde kaçak olarak inşa edilen katların yıkımı için ertelenen sürenin dolmasına karşın imar planı taslağı bulunmadığını,  kaçak katlarla ilgili işlem de yapılmadığını belirtti.
Paylaş  
34
38
40
1

Girne İnisiyatifi, Karaoğlanoğlu Zeyko bölgesinde kaçak olarak inşa edilen katların yıkımı için ertelenen sürenin dolmasına karşın imar planı taslağı bulunmadığını,  kaçak katlarla ilgili işlem de yapılmadığını belirtti.

Girne İnisiyatifi adına Birol Karaman yaptığı yazılı açıklamada, mahkemenin  yıkım kararına rağmen, Girne Belediyesinin imar planında kat artışı gerçekleşebileceği gerekçesiyle, ilgili şirketle protokol imzalayarak yıkım kararının ertelendiğini hatırlatarak, yıkım kararı için verilen sürenin temmuz ayına girilmesiyle dolduğunu ifade etti.

Karaman, ilgili firmanın başından itibaren ülke mevzuatını yok sayarak ÇED raporunda taahhüt ettiklerinin de aksine kıyıları kazmakta, dolgu yapmakta, cumartesi, pazar demeden çalışmaya ve çevreye rahatsızlık vermeye devam etmekte olduğunu ileri sürdü.

Karaman, ilgili firmanın yasalara aykırı faaliyetleri konusunda Girne Belediyesine, Girne Kaymakamlığına, Çevre Dairesine ve diğer ilgili kurumlara defaten şikâyetlerde bulunulmasına karşın bu kurumların ya yetkisiz olduklarını söylemekte veya  konuyu geçiştirmekte olduklarını iddia etti.

Geçen hafta Yüksek Yönetim Denetçisi Emine Dizdarlı’nın  kamuoyu ile paylaştığı rapora da değinen Karaman, birincil muhatap olarak gördükleri Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye bazı sorular yöneltti.

Karaman, Güngördü’ye;   basına yansıdığı şekliyle temmuza kadar verdiği süre dolduğuna ve imar planı da henüz çıkmadığına göre yıkımla ilgili girişimleri başka bir tarihe mi erteleyeceğini, kaçak olarak inşa edilen  yapıları yıkmayıp protokol imzalayarak ertelettiği yıkım kararının hem toplumun adalet duygusunu zedelediğini hem de herkesin Girne’nin kurtuluşu olarak gördüğü imar planına daha başından kuşkuyla yaklaşılmasına sebep olduğunun farkında olup olmadığını sordu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
5
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
4 Temmuz 2017, Salı
Hüseyin         - Girne
Başka tarihe erteleyecek tabi ki sayın Karaman güngördüden başka ne beklenir, usulsüzlük belediyede aldı başını gidiyor işlerine geldiği gibi hareket ediyorlar.

banner
banner
banner
banner
banner

Gündüz: "Çocukların yüzde 90'ı tanıdıkları tarafından istismar ediliyor"
image Girne Belediyesi Danışma ve Destek Merkezi 20 Nisan 2018 Cuma akşamı “Çocuğumu İstismardan Nasıl Koruyabilirim” başlığı altında bir seminer gerçekleştirdi.
Girne'de uyuşturucu!
image Girne’de dün akşam, üzerinde yapılan aramada, uyuşturucu madde içerdiğine inanılan beş adet hap bulunan kişi tutuklandı.
Tartışma yumruklaşmaya dönüştü.. 1 kişinin burnu kırıldı
image Girne’de dün aralarında husumet bulunan 3 kişinin tartışmasının kavgaya dönüşmesi sonucunda 1 kişinin burnu kırıldı.