Ana Sayfa >> LEFKOŞA 29 Aralık 2016, Perşembe 15:44
Gönyeli Çemberi'nde trafiği rahatlatmak amacıyla ilk adım atıldı
Gönyeli Çemberi'nde trafiği rahatlatmak amacıyla ilk adım atıldı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Gönyeli çemberi trafiğinin rahatlatılmasına yönelik olarak ortaya koydukları 2 aşamalı projenin ilki olan "kaçış yolları" proje çalışmalarının başladığını açıkladı.
Paylaş  
19
40
23
0

Bakan Dürüst: “Söz verdiğimiz projeleri tek tek hayata geçiriyoruz”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Gönyeli çemberi trafiğinin rahatlatılmasına yönelik olarak ortaya koydukları 2 aşamalı projenin ilki olan “kaçış yolları” proje çalışmalarının başladığını açıkladı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, ülkede yaşanan trafik kazalarının önlenmesi hususunda, ilgili sivil toplum kuruluşları ile birlikte, “ortak akılla” alınan kararların, süratle hayata geçirilmeye başlandığını, bunlardan ilki olarak da geçtiğimiz gün, KKTC Polis Müdürlüğüne teslim edilen, 7 adet radar cihazı olduğunu belirtti.

Bakan Dürüst, Bakanlık olarak, trafikte kazaların azaltılmasına yönelik olarak hem alt yapı hem de yasal çerçevede çalışmaların devam ettiğini belirterek, önümüzdeki günlerde de yapılan tüzük değişiklikleri konusunda kamuoyuna açıklamalar yapacağını belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst yaptığı açıklamasında, göreve gelir gelmez, KKTC’de en fazla araç sayısının kullandığı, adeta ülkenin atar damarı konumunda olan Gönyeli çemberinin rahatlatılmasına yönelik olarak gerek Karayolları Dairesi teknik personeli gerekse de hizmet alımı noktasında proje çalışmalarını başlattıklarını dile getirerek, proje iki aşamalı olarak devreye konulmasına karar verdiklerini belirtti.

Projenin hazırlanmasının ardından süratle ihale sürecine geçildiğini belirten Bakan Dürüst, ihalenin tamamlanmasının ardından, dün itibariyle projenin 1’nci adımı olan kaçış yolları proje çalışmalarının başladığını belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, ihale sözleşmesinde projenin 4 ay içerisinde tamamlanacağına da vurgu yaparak, projenin tamamlanması ile birlikte, Gönyeli çemberindeki yoğunluğun ve dolayısıyla trafikte yaşanan sıkışıklığın büyük oranda çözüme kavuşturulacağını belirtti.

Proje hakkında da bilgi veren Bakan Dürüst, Lefkoşa Devlet Hastanesi yönünden Güzelyurt istikametine giden yolun, 400 metre, Güzelyurt Girne istikametindeki kaçış yolunun 613 metre, Girne’den Gazimağusa istikametine gidecek olan kaçış yolunun 973 metre ve Gazimağusa yönünden Lefkoşa Devlet Hastanesi istikametine gidecek kaçış yolunun ise 770 metre uzunluğunda olacağını belirtti.

Bakan Dürüst ayrıca, Girne istikametinden Gazimağusa istikametine doğru olacak kaçış yolunda 2 adet köprünün de inşa edileceğini belirtti.

BAKAN DÜRÜST: “2017 YILI TOPLUMSAL BARIŞ VE HUZUR GETİRSİN”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Gönyeli Çemberi ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamalarının ardından, tüm KKTC halkının yeni yıllarını da kutlayarak, “tüm halkımızın 2016 yılında yaşanan olumsuzlukları geride bırakarak, 2017 yılında toplumsal barış ve huzur dilerim. Tüm halkımızın yeni yılı kutlu olsun” dedi.Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Harmancı: "Lefkoşa'ya çok değerli bir kültür sanat merkezi kazandırdık"
Eski Toptancılar Hali içinde konumlanan “Bandabuliya Sahnesi” “Bir Bandabuliya Meselesi: Karagöz Sihirli Sebzeler” oyunuyla açıldı.
Lefkoşa'da bugün 16.00 ile 19.00 arası elektrik kesintisi olacak
Lefkoşa’da bugün 16.00 ile 19.00 saatleri arasında bazı bölgelere elektrik verilmeyecek.
LTB, gece kulüplerinin kapısına kilit vurdu
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)  belediye sınırları içinde yer alan Crazy Girl Night Club, Freedom Gece Kulübü, Kings Gece Kulübü ve Fly Inn Gece Kulübü adıyla faaliyet gösteren 4 gece kulübü, 2016 yılında başlayan mahk...