Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Gökhan ALTINER | 10 Ocak 2012, Salı

Küçük "Önemli adımlar atıyoruz"

Paylaş  
51
137
52

Meclis gündeminde faiz yasası vardı ağırlı olarak. Oy çokluğu ile geçti. Çok tartışılan ve daha çok tartışılacağa benzeyen bir yasa.

Yasa’nın başta Cemal Bulutoğluları olmak üzere ciddi muhalifleri var. Öte yandan Ersin Tatar’da yasanın faydalarını ekibiyle hararetle savunuyor.

Meclis sürerken Başbakan İrsen Küçük bir kahve arası vermek için grup odasından içeri giriyor. Oda fazla kalabalık değil. 

Kahveler söyleniyor ve başlıyor sohbet.  İmajı kötü olan bir UBP teslim aldınız şimdi sözünü tutan bir parti konumuna geldi, diyorum ben; “zor dönemler yaşadık ama şimdi beklenilenin de ötesinde iyi gidiyoruz. Ciddi anlamda toparladık” diye cevaplandırıyor İrsen bey yorumumu.

Evet hakkaten de imajı yerlerde sürünen bir UBP devralmıştı Başbakan. Tek başına iktidar olduğuyla övünen  ama bu başarının gereğini yerine getiremeyen bir parti vardı ortada. 

İrsen beyin genel başkanlığı devralmasının ardından parti toparlanma anlamında zor günler yaşadı. Ciddi eylemlerle karşı karşıya kaldı ki bu eylemlerde vatandaş haklıydı. 

2011 yılının sonuna doğru halkın faydasına olan yasalar ve yeni yılın girmesiyle başlayacak olan yeni istihdamlar, yeni umutlar yarattı.

Faiz yasasının olduğundan daha iyi hale Başbakanın müdahelesi ile getirildiği de söyleniyor. Ancak Faiz mağdurları yine yasanın tam bir iyileşme sağlamayacağını düşünüyorlar.

SU PROJESİ ÖNEMLİ

Başbakan İrsen Küçük’ün özellikle üzerinde durduğu Türkiye’den KKTC’ye getirilecek olan Su projesi. İrsen bey bu projenin KKTC’nin mevcut yapısını değersel anlamda daha iyiye taşıyacağına inanıyor.

Bildiğiniz gibi bir süre önce konuyla ilgili Türkiye Orman ve Su Bakanı Vesel  Eroğlu, Haberdar Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat ile özel ve anlamlı bir röportaj yapmıştı.UBP-CTP DAYANIŞMASI

Yine böyle bir başlıkla bir yazı yazmıştım. UBP Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda ile CTP Gazimağusa Milletvekili Sonay Adem’i birlikte bir fotoğrafta yayınlamıştım.

Meclisin dünkü oturumunda  bir de baktım ki Çaluda, Hür-İş Federasyonu Başkanı Yakup Latifoğlu’nu da yanına almış Sonay Adem’i Başbakan İrsen Küçük’ün  yanına getirmiş. Galiba ağır ağır Adem’i partiye alacaklar.ATASAYAN’A İLGİ BÜYÜK

Meclisin dünkü oturumunda UBP Güzelyurt  Milletvekili Mutlu Atasayan oldukça yoğun bir geçirdi. Güzelyurttan Lefkoşa’ya dertlerine çare bulmak için akın eden Partililerle bir bir görüşen  Atasayan gün boyu Bölgesinin sorunlarına el attı. Kabinede değişim olsa eminim Bakan olurdu…KEMAL DÜRÜST KİMİNLE YEMEK YEDİ?

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst geçtiğimiz günlerde Lefkoşa Niyazis Restaurantta kendisine oldukça muhalif bir köşe yazarıyla yemek yemiş diye duydum. Anladığım kadarıyla Bakan Dürüst ilişkilerini bir bir tamir ediyor.

Yalnız Kemal bey yemek yediğiniz Meslektaşımız ihtirasları ve düşmanlığı keskin gazetecilerdendir; dikkat ediniz.NECDET NUMAN’DAN İRSEN KÜÇÜK’E NET DESTEK

UBP Girne İlçe Başkanı ve Milletvekili Necdet Numan geçtiğimiz gün bir televizyon programına katılarak Başbakan İrsen Küçük’e net bir destek atışında bulunmuş.

Başbakanlık çevreleri Necdet Numan’ın tarafını aleni olarak İrsen Küçük’ten yana koyması Saray çevrelerini üzerken İrsen beye yakın çevrelerin bu konuyu Başbakana kadar taşımasına neden olmuş. Necdet Numan programda  “İlçe Başkanları Başbakanın doğal kabine üyesidir” demişti. Acaba ne demek istemiş olabilir?ÇAVUŞOĞLU ALMANYA’YA NİÇİN GİDİYOR?

İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu  bu Çarşamba Almanya’nın yolunu tutuyor. Hem de önemli bir proje için.  Çavuşoğlu Münih’te çöp dönüşüm sistemlerini inceleyecek ve KKTC’ye de bir tane kurulması için girişim başlatacak.

Çavuşoğlu’nun bu projeden dolayı oldukça heyecanlı olduğu gözlemlendi, Tabii birazda GERGİN!!!YORGANCIOĞLU VERDİĞİ SÖZÜ UNUTTU

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu geçtiğimiz gün önemli bir işadımıyla öğle yemeği için sözleşmiş. Ama söz konusu yemeğe gitmeyi unutmuş.

Hatta kendisinin teklif ettiği bu öğle yemeği için “aman başkan sen unutursun” diye espri yapmışlar. Denildiği gibi de olmuş.Özkan  Başkan adamlar ağaç olmuş restaurantta beklemekten haberin olsun.ADNAN ALTAN’IN MÜSTEŞARLIK İŞİ YATTI

İçişleri Eski bakanı İlkay Kamil tarafından Müdürlük görevden alınan Adnan Altan uzunca bir süredir bir Girne Milletvekilini aracı koyarak İçişleri Bakanlığı’nda Müsteşarlık görevine atanmak istiyor.

Ancak Altan’ı  net bir dille reddeden İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu duyduğuma göre tercihini Lefkoşa Merkez Kaymakamından yana kullanacak. Bu arada Adnan bey Girnedeki partililerinizden hakkınızda  çok şikayet var, benden söylemesi.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
1
10 Ocak 2012, Salı
Remzi         - Lefkosa
Gokhan gardas senide satin aldilar ama erken secimde kim kazanacak garanti degil haaa.Allaha yat,kak dua et Serdar abin hukumette olmasin,yoksaaaa.......Bu memlekette doneklik trend oldu artik.

10 Ocak 2012, Salı
UBP'li         - Lefkoşa
Taçoy Yanlış söylemiş..Parti İrsen beye karşı muhtelif muhalifleri Başbakanlıktan aldığı talimatlar ve kendi yorumlarıyle kamuoyunda karalama ve bu sayede oluşturulacak kamuoyu mahkemesinde yargılanıp tu kaka olmaları için işe alınan gazeteci diyecekti...Bir taraftan parti içinde konuşulması aile içerisinde tartışılması konuşulurken tam bu arada tüm itirazlara rağmen gökan işe alınıyor ve yazıları ile göstermiş olduğu hedeflere cevap verme çabası içindekiler kamuoyunda tartışılıyor..Biliyorsunuz herkes söyler iesen bey kurt politikacıdır...

10 Ocak 2012, Salı
tacoy un soyledigi         - lefkosa
Bugun serhat in programinda hasan tacoy sizi hukumet ten maas alan kamudan odenen gazeteci olarak taraf olmakla sucladi.. bence bu isi temize cikar yoksa tacoy hakli..

YAZARIN SON 10 YAZISI
22 Nisan 2019, Pazartesi    Asaplarımız bozuldu...
19 Nisan 2019, Cuma    Özersay, Çavuşoğlu'na sordu... Cevap?
18 Nisan 2019, Perşembe    Özersay'ı ortakları hep yalnız bıraktı
17 Nisan 2019, Çarşamba    Çocuklar ölmese be dostlar...
16 Nisan 2019, Salı    Erhürman istifa eder mi?
15 Nisan 2019, Pazartesi    Ankara hazır... Lefkoşa değil...
12 Nisan 2019, Cuma    UBP ile HP teyit etti... Bozulacak...
11 Nisan 2019, Perşembe    Beş yaşındaymışım gibi anlat "Başbakanım"
10 Nisan 2019, Çarşamba    Geçimsizler ülkesi...
9 Nisan 2019, Salı    Özersay'dan ayrılık sinyalleri...

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Asaplarımız bozuldu...
Gökhan ALTINER | 22 Nisan 2019, Pazartesi
Bugünkü köşemizde hızla artan psikolojik sorunları ve intiharları işleyelim istedim, tabii devletin bu olaylar karşısındaki çaresizliğini de.
Akıl en büyük sermayedir derler ama doğrudur. Allah akıl yolundan şaşırtma...
Özersay, Çavuşoğlu'na sordu... Cevap?
Gökhan ALTINER | 19 Nisan 2019, Cuma
Koalisyonun bozulup bozulmayacağı tartışmaları sürerken Başbakan Yardımcısı ve HP Genel Başkanı Kudret Özersay apar topar Ankara’ya gitti. Fotoğrafa ilk baktığınızda Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gu...
Özersay'ı ortakları hep yalnız bıraktı
Gökhan ALTINER | 18 Nisan 2019, Perşembe
Bizim hükümet bu işi yürütemeyecek düşüncesi her geçen gün daha fazla aklımda yer etmeye başladı. Nasıl olacak bu işler? Nasıl devam edecek herkes merakla bekliyor. Mali protokolün imzalanmayacağı iddia ediliyor bir y...