Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Nisan 2013, Perşembe 07:23
banner

Ortak görüş "Bulut İnşaat sektörü hatta ülkeyi tehlikeye Sokuyor..."

Ortak görüş Bulut İnşaat sektörü hatta ülkeyi tehlikeye Sokuyor...Günlerdir gündemde üst sıralarda yerini koruyan Bulut İnşaat vakası yetkililerin dikkatini çekti. Basında geniş yer bulan ve yüzlerce konut satın alan vatandaşın mağduriyetinin söz konusu olduğu Bulut İnşaat'taki gelişmeleri kamuoyu yakından takip ediyor.
Paylaş  
41
46
35
2

Bulut İnşaat'ın sahibi Temel Bulut'un önce televizyon programında müteahhitlere 12 Milyon TL ödeme yaptığını ve daha sonra basına yaptığı açıklamada bu rakamı 4 Milyon TL belirtmesi üzerine müteahhitler küplere bindi. İki müteaahite ihale edilen ve ödemelerini almadıkları için bir müteahhitin iş bıraktığı diğer müteahhitin de iş yavsaşlattığı şantiyede, Temel Bulut'un açıkladığı ödemelerin hayal olduğu belirtildi.

Verdiği sözleri tutmayan, verdiği çekler sıkça karşılıksız çıkan ve bunu kendi ifadeleri ile ticari bir strateji olarak göstermeye çalışan Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut'un şu günlerde KKTC Kimlik kartını almayı beklediği belirtildi . Bulut İnşaat - Temel Bulut vakasının gelinen noktada kamuoyunun takibinden öteye, devletin ilgili birimleri tarafından yakın takibe alındığı ve faaliyetlerinin incelenmeye başlandığı belirtildi. Bu noktada İçişleri ve Yerel Yönetim Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nun halen Temel Bulut'a KKTC Kimlik Kartı'nı verip vermeyeceği merak konusu.

Bulut İnşaat – Temel Bulut, Sektörü hatta Ülkeyi Tehlikeye Sokuyor...

II. Garry Rob Vakası kapıda mı?

Gelinen noktada, takribi üç ay önce Bulut İnşaat iki müteahhit firmayla sözleşme imzalayarak Lavinium Sitesi'nin tamamlanması için anlaşma yapar. Aradan sadece üç ay geçer ve müteahhit firmaların bir tanesi iş bırakma noktasında diğeri de iş yavaşlatmış durumda. Müteahhit firmalara verilen çekler karşılıksız çıkıyor ve Bulut inşaat kendi takdir ettiği taksitlere bölüp ödemelerine devam etmeye çalışıyor. Son çırpınışlar olarak tanımlayabileceğimiz, Çatalköy mevkiinde bulunan boş arsa üzerine proje üretip, proje üzerinden para toplayıp Lavinium Sitesi inşaatlarına aktarmaya çalışılıyor... 

Bir süredir her ticari hareket tabiri caizse VERESİYE...

Bunla da kalmayıp reklamlarla satış hedefleniyor ve henüz tamamlanmamış inşaatlar Aralık 2013 tarihinde teslim vaadiyle pazarlanıyor. Hem de imkansız vaadlerle... Kat irtifa tapu garantisi ile... Tapu Dairesi'ni arayan vatandaşların ise aldıkları cevap bunun imkansız olduğu...  

Konuyla ilgili görüşüne başvurulan Bulut İnşaat'tan konut satın alan vatandaşlar, taşaronlar, müteahhitler ve konuyu başından beri takip eden devlet yetkililerin ortak görüşü "Bulut İnşaat – Temel Bulut, Sektörü hatta Ülkeyi Tehlikeye Sokuyor..." bu bağlamda konuyla ilgili gelen soruları harmanlayıp yayınlıyoruz;

VATANDAŞ, TAŞARONLAR, MÜTEAHHİTLER VE YETKİLİLER SORUYOR

  • Basın açıklamalarınızda ve Televizyon programlarında binlerce çalışanınız olduğunu söylüyorsunuz. İstanbul'daki firmanızda kaç kayıtlı çalışanınız olduğunu resmi olarak açıklayabilirmisiniz?

  • İstanbul'da devam etmekte olan projelerinizden, üzerine inşaat yaptığınız arazilerin firmanız adına herhangi bir tapu kaydı var mı?

  • Bugüne kadar Türkiye'de tamamlayıp teslim ettiğiniz ve tapularını verdiğiniz herhangi bir projeniz var mı?

  • Kuzey Kıbrıs'a muhafazakar otel yatırımı maksatlı gelen Temel Bulut, otelle ilgili en küçük bir çalışma yapmadan, orta ölçekli kazancı olan vatandaşları hedefleyen inşaat projelerine neden girdi? İddialar, vatandaştan toplanacak parayla otel inşaatını planlandığı yönünde.

  • 1 Ocak 2012'de alınan bakanlar Kurulu kararı ile vatandaşlık alması uygun görüldüğü halde neden bu tarihe kadar kimliği verilemedi? 1 Kasım 2012 tarihinde İçişleri Bakanlığı'ndan TC Büyükelçiliğine vatandaşlığınızla ilgili sabıka kayıtlarınızın mevcut olup olmadığı soruldu mu? Sabıka kaydında karşılıksız çek cezası bulunduğu için kimliğini alamadığınız doğru mu?

  • Televizyon programında müteahhitlere üç ay içerisinde ödediğinizi açıkladığınız 12 Milyon TL hangi yolla ödenmiş, müteahhitler vergi dairesine halen niye bu rakamı almadıklarını belirtiyorlar. Halen ödediğinizi iddia ediyorsanız bunun dekontunu kamuoyu ile paylaşırmısınız?


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
2
25 Nisan 2013, Perşembe
deli ozi         - lefkosa
bazı teklifler gercek olamayacak kadar guzeldir bulut inşaatın sundugu teklif da bu tekliflerden biri idi inanıp da para kaptıranların vay haline

25 Nisan 2013, Perşembe
vatandaş         - mağusa
bi tane kimlik bekleyen sahte müteahhit daha var. Turunçlu kavşağındaki Paşakent evlerini yapamayan rezil eden bir kişi var.rezil ettiği inşaatları kullanarak vatandaşlık almaya çalışıyor. aman yetkiller dikkat.

banner
banner
banner
banner
banner

Tatar: "Belli ki ortaklık zemininde anlaşma olmayacak... Maraş verilmemeli"
image Başbakan Ersin Tatar, gelinen aşamada Rum tarafıyla bir ortaklık devletinin söz konusu olamayacağını ifade ederek baskılara boyun eğmemek gerektiğini söyledi.
KTFF ile Sağlık Bakanlığı arasında protokol
image Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Sağlık Bakanlığı arasında sporcu ve hakemlerin sağlık kontrolleri konusunda protokol imzalandı.
SÜTEK ve TÜK yönetim kurullarında Bakanlar Kurulu kararıyla değişiklik!
image Süt Endüstrisi Kurumu ve Toprak Ürünleri Kurumu yönetimlerinde değişikliklere gidildi. Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu da görevinden alındı.