Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Mayıs 2013, Pazartesi 16:00
banner

Türkiye'deki Bulut İnşaat mudileri Kıbrıs Türk Halkı'nı uyardı...

Türkiye'deki Bulut İnşaat mudileri Kıbrıs Türk Halkı'nı uyardı...Kuzey Kıbrıs'ta aylardır gündemde üst sıralarda yerini koruyan Bulut İnşaat vakası Türkiye'deki Bulut İnşaat mudilerinin dikkatini çekti. "Bulut İnşaat Gerçekleri" adı altında biraraya gelen Bulut İnşaat'ın Türkiye'deki mudileri Kıbrıs Postası'na açıklamlarda bulundular.
Paylaş  
43
47
37
20

Kıbrıs Postası Özel

Kuzey Kıbrıs'ta aylardır gündemde üst sıralarda yerini koruyan Bulut İnşaat vakası, Bulut İnşaat'ın sahibi Temel Bulut'un katıldığı televizyon programında tutarsız ve sonradan doğru olmadığı belgelenen birçok sözle başlamıştı.

Devamında, verdiği çeklerin karşılıksız çıktığı ortaya çıkan ve bunu kendi ifadeleri ile ticari bir strateji olarak göstermeye çalışan Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, gelinen noktada kamuoyunun takibinden öteye, devletin ilgili birimleri tarafından yakın takibe alındığı ve faaliyetlerinin incelenmeye başlandığı belirtildi.

HAYALİ PROJE SATIYOR

TÜRKİYE'DE YOLUN SONU GELDİ, SIRA KUZEY KIBRIS'TA MI?

Türkiye'deki Bulut İnşaat mudileri uyarıyor:

Mudiler "Kuzey Kıbrıs'ta yaşananlar Türkiye'de birkaç yıldan beridir süregelen Bulut İnşaat vakasını anımsatıyor. Türkiye'de GümüşCity projesinde 116 daire inşaatı ruhsatı olmasına rağmen 1200 daire satan Bulut İnşaat büyük bir kaosa imza atmıştır. Ortada bini aşkın mağdur ve yarattığı mağdurlardan faydalanmak isteyen Temel Bulut. Ruhsatı olmadan satış yaptığı bizleri dolandırdığı halde şimdi bizlere 'devlet ruhsat vermiyor' derken devlet yetkililerine de '1200 kişi mağdur bu ruhsatların verilmesi gerekiyor' diyor. Kısacası önce mağdur ediyor sonra yarattığı mağdurlardan ticari rant için devlete duygu sömürüsü yapan bir zihniyatle karşı karşıyayız.

Kuzey Kıbrıs'ta da bu ve benzeri stratejiler uyguladığını tespit ettik.

ÇATALKÖY'DE SATIŞA ÇIKARILAN "KALAMIŞ EVLERİ"NE DİKKAT!

İPOTEK MALI SATMAYA ÇALIŞIYOR 

Girne Çatalköy'de “Kalamış Evleri” adında villalardan oluşan henüz kağıt üzerinde olan bir projeyi satışa çıkardı. Yapılan araştırmalarda; Temel Bulut'un Kuzey Kıbrıs'ta bir bankadan kullandığı kredi karşılığı ipotek olarak gösterdiği Çatalköy mevkiindeki boş arazi “Kalamış Evleri” adı altında satışa çıkarılmış ve proje üzerinden para toplanıp, bir başka proje olan Lavinium Sitesi inşaatlarına aktarılmaya çalışılıyor.

FİYAKALI OFİS ve BÜYÜK ŞİRKET GÖRÜNMEK ADINA VERİLEN TV REKLAMLARI

Türkiye'deki Bulut İnşaat mudileri Kıbrıs Türk Halkı'nı uyarıyor:

Türkiye'deki Bulut İnşaat mudileri Kıbrıs Türk Halkı'nı, Bulut İnşaat'ın Lefkoşa'da açtığı fiyakalı ofise, büyük şirket görüntüsü vermek adına televizyonlara verdiği reklamlara aldanmamaları yönünde uyardılar. Bu yöntemlerle Türkiye'de binlerce mudi yaratıldığını ve bu mudilerin akıbetlerinin henüz belli olmadığının altını çizdiler.

BİR SÜREDİR HER TİCARİ HAREKET TABİRİ CAİZSE VERESİYE

Bulut İnşaat reklamlarla satış hedefliyor ve henüz tamamlanmamış inşaatlar Aralık 2013 tarihinde teslim vaadiyle pazarlanıyor. Hem de imkansız vaadlerle... Kat irtifa tapu garantisi ile... Tapu Dairesi'ni arayan vatandaşların ise aldıkları cevap bunun imkansız olduğu...

Temel Bulut'un bir bankadan kullanılan kredi karşılığı ipotek olduğu halde Çatalköy mevkiinde bulunan boş arazi üzerine “Kalamış Evleri” adı altında proje üretip, proje üzerinden para toplanıp, Lavinium Sitesi inşaatlarına aktarmaya çalıştığı iddia ediliyor.

Konuyla ilgili görüşüne başvurulan Bulut İnşaat'tan konut satın alan vatandaşlar, taşaronlar, müteahhitler ve konuyu başından beri takip eden devlet yetkililerin ortak görüşü "Bulut İnşaat – Temel Bulut, Sektörü hatta Ülkeyi Tehlikeye Sokuyor..."

TÜRKİYE'DE BULUT İNŞAAT MUDİLERİ ORTAK MÜCADELE KARARI ALDI

Kuzey Kıbrıs'ta aylardır gündemde üst sıralarda yerini koruyan Bulut İnşaat vakası Türkiye'deki Bulut İnşaat mudilerinin dikkatini çekti. “Bulut İnşaat Gerçekleri” adı altında biraraya gelen Bulut İnşaat'ın Türkiye'deki mudileri Kıbrıs Postası'na açıklamlarda bulundular.

Türkiye'deki Bulut İnşaat mudileri Temel Bulut'un İstanbul Esenyurt bölgesinde üç kat ruhsat alarak otuz kat ev sattığını ve teslimat süresi iki yıl geçmiş olmasına rağmen teslimatlarını yapamadığını belirttiler.

BULUT İNŞAAT MUDİLERİ “PARAMIZ GASP EDİLDİ”

Türkiye'den Kıbrıs Postası'na ulaşan mudilerin sayılarının 1200 olduğunu fakat bu rakamın 10,000'i geçeceğini bildirdiler. Mudilerin bir çoğu televizyon reklamlarından etkilenip Esenyurt'da Bulut İnşaat'ın GümüşCity projesinden daire almışlar. Mudiler, evler satılırken 1200 daireli site yapacağını iddia eden Bulut İnşaat'ın şu an bu projede sadece 116 daire yapabileceğini söylüyorlar. Bunun sebebi projeye sadece 116 daire izin alınabilmesi. Bulut İnşaat mudileri buna rağmen paralarının gasp edildiğini ve iade edilmek istenmediğini belirtiyorlar.

TEMEL BULUT "HAYALLERİNİZDEKİ YAŞAM" SLOGANI İLE HAYALLERİMİZİ YIKTI

Türkiye'deki Bulut İnşaat mudileri Temel Bulut'u, hayallerini yıkmak ve kendilerini yalana başvurarak alın teri ile kazandıkları paralarını gasp etmekle suçluyor.

BULUT İNŞAAT YASALARI HİÇE SAYARAK DAİRE SATIŞINA DEVAM EDİYOR

Mudiler, Bulut İnşaat'ın tüm bunlara rağmen yasalara aykırı olarak hala daire satmaya devam ettiğini belirtiyorlar. Bulut İnşaat mudileri, ev alırken asla televizyon reklamlarına güvenip, araştırmadan, ruhsat sormadan ev alınmaması gerektiğini belirtiyorlar.

Bulut inşaat mudileri, GümüşCity projesi için Bulut İnşaat 'ın almış olduğu ruhsatın 08 Mayıs 2012 tarihli olduğunu ve bu ruhsatla sadece 116 daire yapılmasına izin verildiğini belirtiyorlar. Mudiler, pazarlarken halka lanse edilen projenin, her katta 10 daire, 30 katlı, 4 bloktan yani toplamda 1200 daireden oluştuğunu söylüyorlar. Ruhsata bakılıdğında, ruhsatın 1 emsale göre hazırlanmış olduğu görülüyor. Yani 18.146 m2 alan üzerine 116 daire ve 60 dükkan, toplamda 16.500 m2. Oysa Bulut İnşaat, 1029 ada 5 parseldeki bu arsaya 1200 daire yapacağını söylüyor ve hayali daireleri halka satıyor.

BULUT İNŞAAT MUDİLERİ ŞANTİYEYİ BASTI

BULUT İNŞAAT YETKİLİLERİ YÜZÜMÜZE BAKA BAKA PROBLEM YOK DİYE YALAN SÖYLEDİLER

Bulut İnşaat mudilerinden bir tanesi duygu ve düüncelerini şu şekilde açıklıyor;

"Çalışmaların çok göstermelik olduğunun ve yavaş ilerlediğinin farkındaydık. Bırakın 30 katı, ancak 3 kata ruhsat alınabildiği için durum böyleydi, biz bunun farkındaydık. Ancak yüzümüze baka baka problem yok denmeye devam edildi. Konuya çok vakıf olmayanlar da gerçekten problem yok sanıyordu. Bir toplantı organize ettik. 5 Ağustos 2012 Pazar saat 14.00'de Gümüş City şantiyesine 50 daire sahibi ile birlikte gittik.

Şantiyede bize Eylül 2012 itibari ile kat çıkmaya başlanılacağı ve Mart ayında kaba inşaatın bitireleceği söylendi. Hiç inanmıyorduk ama sonuçta teslim tarihi Eylül 2013 deniyor ve yapacağız deniyor biz de yok kardeşim yapamazsın diyemiyorduk. Ama sonuçta rahatsızlık da burada başlıyor. Firmanın yüzünün kızarmaması, böyle bir durumda bile ödemeleri alabilmek için yalan söylemesi güvenimizi o zamanlarda sıfırlamıştı. Biz "3 kat izin olan bir arsaya belki bir gün 30 kat izin alırsın hadi al paramı da sende dursun" diyip girmedik bu işe. Yazık, çok yazık.. "


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
20
ONAY BEKLEYENLER
1
26 Mayıs 2013, Pazar
gercekci         - magusa
MEHMET-LEFKOSA,GERCEKLER KARSISINDA ALLAH BILIR NEREYE KAYBOLDUN.CIK DA YENI SECILEN MUTEAHHITLER BIRLIGI BASKANININ BU BULUT INSAAT HAKKINDA SOYLEDIKLERINE DE CEVAP VER.ONLAR DA CEVAP BEKLIYOR CUNKU.ISIN GUCUN YALAN DOLAN,PROVOKATORLUK,KISKIRTMA,IFTIRA,CEHALET VE HALKI BIRBIRINE DUSURMEK! PES VALLAHI!

21 Mayıs 2013, Salı
gercekci         - magusa
BULUT INSAAT IFLAS ETTI.BUGUN YARIN TASINMAZ MALLARI ACIL OLARAK ACIK ARTIRMAYLA SATISA SUNULACAKTIR.ELDE EDILECEK PARAYLA BANKALARA OLAN BORCLARI ODENECEKTIR.BU BATAKCI BULUT INSAAT SIRKETINI ACABA NIYE HALA DAHA DESTEKLEDIGINI ,FACEBOOK PARANOYASI M.LEFKOSA ACIKLAMALIDIR!

21 Mayıs 2013, Salı
gercekci         - magusa
M.LEFKOSA,BENIM DOGRU TESBITLERIMLE UGRASMAYI BIRAK DA M.DEGIRMENCIOGLU'NUN IDDIALARINA CEVAP VER.TABII VERECEK CEVABIN VARSA.

21 Mayıs 2013, Salı
gercekci         - magusa
RUMUZUM OLAN GERCEKCI
YE ASLA IHANET ETMEM VE HEP GERCEKLERI YAZARIM.FACEBOOK'DA DA HESABIM YOKTUR.ZAMAN TC'DEKI DIN TACIRLERININ / ATATURK DUSMANLARININ VE BUNLARIN YALAKALARININ ZAMANIDIR.AMA BU LALE DEVIRLERI COK FECI BIR SEKILDE SON BULACAKTIR.GERCEGI YAZDIGIM ICIN HERKESIN BANA TEDEKKUR ETMESI GEREKIR.BUKEMEDIGIN ELI OPECEKSIN.

20 Mayıs 2013, Pazartesi
mehmet         - lefkoşa
gerçekçi sen hiç bi halt bilmiyorsun. tırıvırı gazetelerde face gruplarında çok var senin gibi paranoyaklardan

20 Mayıs 2013, Pazartesi
seran         - lef
ya neyi tartışırsınız adamlar ortaköyde yepyeni ofis açdılar işler tıkırında uyusun birileri..

20 Mayıs 2013, Pazartesi
gercekci         - magusa
M.DEGIRMENCIOGLU.kIBRISLITURKLER,TC'DEKI CEMAATIN MANASINI IYI BILMIYOR..BUNUN DIN TACIRLERI OLDUGUNU BEN TABII KI BILIYORUM.BU SEBEPLE ILK YORUMUMDA BUNA DEGINDIM.AMA MILLET YINE BIRSEY ANLAMADIGI ICIN BU CEMAAT KONUSUNA ODAKLANAMADI.DOGRUSUNU BIR TEK SEN YAZDIN.

20 Mayıs 2013, Pazartesi
mahmut k.         - girne
o da geçirsin bu millete..onun neyi eksik...sağolsun hükümetimiz...kendi eziyet ettiği yetmez birda bu çiğ süt emmiş adamların bu halka eziyet etmesine müsade eder..

19 Mayıs 2013, Pazar
mehmet         - lefkoşa
üç beş çakal bulut inşaattan para koparamayınca yaygara yapıyor olabilir. kulak asmayın. o kadar çakalı bir araya getirmek hiç de zor değil. ayrıca esenyurt belediyesini yiyen bi çapanoğlu aşireti var. rüşvet alamayınca böyle manur at izi jkalsın kampanyası yapıyorlardır. Yaşasın uygun fiyata ev hakkı. bulutoğlunu kan emici, fahiş fiyatla ev satan deli dumrullara ezidrmeyeceğiz.

19 Mayıs 2013, Pazar
vatandaşo         - kıbrıs
kıbrısın kuzeyinde yaşayan ahali 30 sene geçti amma kktcnin tanınacağını inanır bu ahali bulut inşaata inanması güvenmesi lazım bir iki sene olmuş sabretmek lazım kktcnin tanınmasına duyduğumuz inancı bulut inşaatada göstermemiz lazım

19 Mayıs 2013, Pazar
ali         - girne
Demokrat parti halkı uyarmak için adeta yırtınmıştı. Kimseye dinletemedi. Halkımız gerçeği bu.

19 Mayıs 2013, Pazar
Saffet Terzi         - Girne
KKTC Devleti değilmiydi daha geçenlerde Temel Bulut'a vatandaşlık veren. Gözümüz aydın, en son bu filmi Garry Rob zamanında izlemiştik. Garry Rob'un vatandaşlığı önce verilmiş sonra iptal edilmiş ve sınırdışı yapılmıştı. Bu arada Temel Bulut'un Lavinium projesindeki mütahitlerden biri Garry Rob'un ortağı Tahir Bey... Kemal Aktunç firmasının karnesiyle iş yapıyor. Bilmem anlatabildim mi...

19 Mayıs 2013, Pazar
nazım hasan         - mağusa
BU FİRMA İLK GELDİĞİNDE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ EYLEM YAPTIYDI.AMA AHMET BAŞTAŞ ADLI MÜTAHİT BULUT İNŞAATIN OFİSİNDEN ÇIKMAZDI.EN BÜYÜK SAVUNUCUSUYDU.ŞİMDİ İSE MÜTAHİTLER BİRLİĞİNDE BAŞKANLIĞA ADAYMİŞ.HERHALDE SORGULANIR ONUN DA VERECEK CEVABI OLUR.

19 Mayıs 2013, Pazar
Mehmet Değirmencipğlu         - İstanbul
Temel Bulut'u araştırsanız geçmişte en az 3 kez iflas ettiğini öğreneceksiniz. Gezdiği, oturup kalktığı her yerde "cemaat" ın adını kullanarak ticaret yapar. Kimmiş bu cemaat açıklasın. Cemaat işbirliği doğruysa niye cemaatin önde gelenleri bunlara göz yumuyor? Cemaat ilişkisi doğruysa niye cemaat para kaynaklarını kesti ki adam iflasın eşiğinde? Cemaat ilişkisi doğruysa bu nasıl cemaat ki fakirin rıskını bu adam gibi birisine emanet ediyor?

19 Mayıs 2013, Pazar
Ferid Kaya Açıkalın         - Girne
Başsavcı neden harekete geçmiyor?

19 Mayıs 2013, Pazar
Pelin Soykal         - Girne
eyya birda kıbrıs mudileri olsun hortumcu be bunlar demek

19 Mayıs 2013, Pazar
Pelin soykal         - Girne
arkadaşlar uyarıya kulak verelim

19 Mayıs 2013, Pazar
Mustafa Kosovalı         - Lefkoşa
İKİNCİ GERİ ROBY VAKASI YİNE SENARYONUN İÇİNDE AYNI KİŞİLER MÜTEAHİTLER BİRLİGİ YÖNETİM KURULU İÇİNDE ÜST DÜZEY BİR KİŞİ DE PARAVAN ŞİRKETLİGİNİ YAPIYOR BU SAHTE FİRMANIN

19 Mayıs 2013, Pazar
Mustafa Kosovalı         - Lefkoşa
ŞTE GERÇEK MÜTEAHİTLERE KARA LEKE SÜREN SAHTEKAR BİR TÜRKİYE FİRMASI DAHA AMA BU HALK HALEN DAHA UYUYOR UCUZ EV ALACAKLAR DİYE HAVA ALACAKLARINDAN HABERLERİ YOK ŞATAPATLI OFİSLER GÖSTERİŞLER BU İŞLER BÖYLE DÖNMEZ ASLINIM

19 Mayıs 2013, Pazar
gercekci         - magusa
Herif Tayyip'ten onaylidir.Hem Turk,hem musluman ve hem de din tuccari!Boyle ozelliklere sahip biri asla yikilmaz!Ne de olsa arkasinda Ankara'daki AKP vardir.

banner
banner
banner
banner
banner

YKP, adanın tüm yerleşim yerlerinin askerden arındırılmasını talep etti
image Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Genel Sekreteri Murat Kanatlı, adadaki tüm yerleşim alanlarının hemen askerden arındırılmasını talep ederek, tüm kesimleri mücadeleye çağırdı.
Her Daim Dostlar'dan çevre temizligi...
image Her Daim Dostlar dün sabah "Yeşili sev doğayı koru" sloganıyla sahil temizliği farkındalık etkinliği yaptı.
Selvilitepe'ye 29 kilogram yağış düştü
image Meteoroloji Dairesi dün sabah 08.00 ve bu sabah 08.00 arasını kapsayan 24 saatlik sürede KKTC'deki yerleşim birimlerine düşen yağış miktarlarını açıkladı.