Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Temmuz 2013, Salı 08:52
banner

Derya: "Kadınların medyadaki görünürlükleri gözlenmeli"

Derya: Kadınların medyadaki görünürlükleri gözlenmeliDoğuş Derya, milletvekili seçilmesi halinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve kadına yönelik şiddetle mücadele konularında çalışmalar yapacağını kaydetti: 


Paylaş  
10
12
10
0

Doğuş Derya, milletvekili seçilmesi halinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve kadına yönelik şiddetle mücadele konularında çalışmalar yapacağını kaydetti: Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Milletvekili Adayı Doğuş Derya ‘Seçime Doğru Aday Özel’e konuk oldu. 
Milletvekili seçilmesi halinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve kadına yönelik şiddetle mücadele konularında çalışmalar yapacağını söyleyen Derya, bu konudaki alt yapı eksikliklerine işaret etti. 

Ülkede toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için ilkokuldan itibaren çocuklara insan hak ve özgürlükleri anlatan eşitlik adalet vedemokrasiyi özümseten bir takım programların uygulanması gerektiğini ifade eden Derya, bu konuda eğitim konusunun ön plana çıktığını belirtti. “KADINLARIN MEDYADAKİ GÖRÜNÜRLÜKLERİ GÖZLENMELİ” Kadına yönelik şiddettin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak bir kadının kendi haklarıyla ilgili bilgi servisi alabilmesinin sağlanması, kadınların medyadaki görünürlüğünün düzenlenmesi gerektiğini kaydeden Derya, bir alo imdat hattının da kurulması gerektiğini ifade etti. DOĞUŞ DERYA KİMDİR 


Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlayan Derya, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisans yaptı. Ülkemizde ve Türkiye’de çeşitli kadın örgütlerinde çalışan Derya, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, milliyetçilik ve kimlik konularında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiriyor. 

Seçim gezilerinde vatandaştan aldıkları tepkilerin oldukça olumlu olduğunu söyleyen Derya, halkın genç ve yeni yüzlere ilgi duyduğunu söylüyor. 

StarKıbrıs


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UBP Genel Başkanı Tatar yarın Ankara'da temaslarda bulunacak
image UBP Genel Başkanı Ersin Tatar yarın Ankara’da temaslarda bulunacak. Genel Sekreter Hasan Taçoy, Tatar'a eşlik edecek.
Cumhurbaşkanı Akıncı taburcu oldu
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Gazimağusa Devlet Hastahanesi’nde geçirdiği operasyonun ardından taburcu edildi.
İnşaat Mühendisleri Odası: "Fenni sorumlusu olmayan yolun hesabı kime sorulac...
image İnşaat Mühendisleri Odası (İMO), 5 Aralık’ta ciddi mal kayıplarının yanında 4 gencin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan doğa olayının en acı şekilde tecrübe edildiğini belirtti.