Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Ocak 2014, Cuma 16:12
banner

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nden Tüp Bebek müjdesi...

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nden Tüp Bebek müjdesi...Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne bağlı Tüp Bebek merkezi hasta kabulüne başladı ve ilk gebelik haberi geldi.
Paylaş  
23
29
24
0

Alt yapı çalışmaları tamamlanan Yakın Doğu Üniversitesi Tüp Bebek Ünitesi, 2014 yılının ilk günlerinde hasta kabulüne başlamış ve hala hazırda ilk gebelik haberi geldi. Dünya standartlarında teknolojiye sahip merkezin kadrosu konusunda oldukça deneyimli uzmanlar tarafından tarafından oluşturuldu.

Tüp Bebek merkezi sorumluları Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr.Aygül DEMİROL, Embriyoloji - Doku ve Genetik Laboratuvarlar Direktörü Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Nedime SERAKINCI, Tüp Bebek Ünitesi’nin hizmete başlaması ile ilgili olarak “Son 30 yılda Tüp Bebek alanı son derece hızlı gelişim gösteren bir alan olmuştur. Bu nedenle ekibin bilimsel alt yapısı çok büyük önem arzetmektedir. Ünitemizin organizasyonunda yer alan Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Doku, Embriyoloji ve Genetik Bölümleri kendi konularındaki bilimsel deneyimlerini işbirliği halinde tüp bebek merkezindeki çalışmalarına aktarmak üzere bir araya geldik” açıklamasını yaptılar.

Doç. Dr. Demirol ve Prof Dr. Serakıncı merkezde, tüm Üremeye yardımcı tedavilerin (İnfertilite tedavisi kapsamında) İntrauterininseminasyon (aşılama), ilacli ve İlaçsız Tüp bebek (Mikroenjeksiyon dahil) yapıldığını belirtirken, bunun yanında Preimplantasyon Genetik Tanı, Blastokist transferinin de gerçekeştirildiğini ve bireylerin tüm yönleri ile değerlendirilmesinin ve eğer varsa sistemik hastalıklarının tedavisinin tüp bebek başarısında oldukça büyük önem arz etmektedir diyerek konunun önemine vurgu yaptılar.

Ayrıca Tüp Bebek merkez sorumluları üst düzey Üniversite Hastanesi olarak, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi bünyesinde tüm imkanlar, alt yapı ve bölümler arası koordinasyonla güvenilir, etik, ahlaki değerlerden ödün vermeyen hasta dostu hizmet anlayışı ile hastalarımıza bu hizmeti vermekten gurur duyduklarını ifade ettiler.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
1
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Canan Onurer yazdı: "Kıbrıs Postası zirvede olmayı çok sevdi!"
image Kıbrıs Postası'nın 17'inci yılında Haber Müdürü Canan Onurer bir yazı yazdı.
Kıbrıs Postası 17 yaşında!
image 17'inci kuruluş yıldönümü özel sayısı ile birlikte gazeteniz bugün tam 116 sayfa...
Hayat pahalığı ödeneğinin 3 ay süre ile durdurulması bugün Meclis'in gündemin...
image Meclis Genel Kurulu toplanacak.