Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Mayıs 2014, Çarşamba 16:00

Bulut İnşaat'a dikkat

Bulut İnşaat'a dikkatBulut İnşaat , Çatalköy’de “Kalamış Vilalarıları”nı satmaya çalışırken, bu villalarının üzerine inşa edilmekte olduğu arazilerin ipotekli mal satışı nedeniyle Tapu Dairesi tarafından satışa çıkarılmalarıyla ilgili işlemlerin sürdüğü ve yine bu arazilerin üzerinde ara emri olduğu da bildirildi.
Paylaş  
33
36
31
0

Bulut İnşaat gazetelere verdiği reklamlarla “Sultanlara layık konaklar” diyerek Çatalköy’de inşa etmekte olduğu “Kalamış Villaları”nı satmaya çalışırken, bu villaların üzerine inşa edildiği arazilerle ilgili “Ara Emri” alındığı bildirildi.

Gazetemize ulaşan bilgilere göre, Fırat Ortaç adlı emlakçı emlak satışından doğan komisyonunu alabilmek için , Bulut İnşaat Turizm ve San. Ve Dış Tic.Ltd. Şti aleyhine Yüksek Mahkeme Huzurunda istinaf etti. Yargıç Hüseyin Besimoğlu da 18 Şubat 2014 tarihli kararında istinaf sonuçlanıncaya kadar Çatalköy’de bulunan ve koçan numaraları belirtilen arazilerle ilgili olarak şu kararı verdi;

“Yukarı’daki sayı ve ünvanı yazılı istinaf sonuçlanıncaya kadar; daha önce aksine emir verilmedikçe; Müstedaaleyh/Davalının (Bulut İnşaat) Girne kazasına bağlı Çatalköy’de kain taşınmazları satmaktan, hibe etmekten ve/veya ahar surette herhangi bir şekilde elden çıkartmaktan ve/veya ipoteğe koymaktan ve/veya herhangi bir şekilde yükümlülük altına koymaktan men edilmesine emir verir”.

Gazetemize ulaşan diğer bilgilere göre de , söz konusu villaların inşa edileceği arazilerin bir bankada ipotek olarak bulunuyor. Söz konusu banka da 4 milyon TL üzerindeki alacağını tahsil edebilmek için harekete geçti. Tapu Dairesi de söz konusu arazilerin satışını gerçekleştirmek için işlemlere başladı.

Görüşüne başvurduğumuz hukukçular da bankaya ipotek verilen ve üzerinde ara emri bulunan araziler üzerine inşa edilmekte olan villaların satışa çıkarılmasına dikkat çekerken, vatandaşları da uyararak, dikkatli olmalarını önerdiler.

Bu arada , Bulut İnşaat gazetelere verdiği reklamlarda Çatalköy’de 120 dönümlük arazi üzerine 105 villa yapılacağını duyururken, Temel Bulut ise 2013 yılında yaptığı açıklamada 90 dönüm arazi üzerine 129 villanın yapılacağını söylemişti.

Volkan Gazetesi


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Serhat İncirli yazdı: "Rehabilitasyon merkezi yapamıyorsanız bırakın gidin!"
image Serhat İncirli yazdı: "Rehabilitasyon merkezi yapamıyorsanız bırakın gidin!"
Levent Özadam yazdı: "Oğlum suç işledi mi?"
image Levent Özadam yazdı: "Oğlum suç işledi mi?"
Gökhan Altıner yazdı: "Şahali: "En iyi aday Erhürmandır... Eğer hükümet bozul...
image Gökhan Altıner yazdı: "Şahali: "En iyi aday Erhürmandır... Eğer hükümet bozulacaksa..."