Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Mart 2015, Cuma 17:03
banner

Sorakın: "Tarihte ilk kez kazanmaya yakın bir kadın aday var"

Sorakın: Tarihte ilk kez kazanmaya yakın bir kadın aday varCTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın, bugün resmi adaylık başvurusunu yapan Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber’in tarihte ilk kez kazanmaya bu kadar yakın bir kadın aday olduğunu belirterek kadın dayanışması için çağrıda bulundu. Açıklama şöyle:
Paylaş  
25
28
26
0

“Sevgili kız kardeşim;

Bugün tarihi bir sorumluluk yüklü omuzlarımızda gelecek gailesiyle çıktığımız bu yolu aydınlatan cumhurbaşkanı adayımız Dr. Sibel Siber’in resmi başvurusunu gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Tarihimizde ilk kez kazanmaya bu kadar yakın bir kadın adayla özlemini duyduğumuz dünyayı yaratmaya bir adım daha yaklaştık.

Evet, Sibel Siber kazanmalıdır! Çünkü O, sadece kadınların değil çocuklarımızın ve gelecek kuşakların önünü açacak, Kıbrıs’ta yaşayan halklara yeni ufuklar çizecek, aldığı her görevi başarıyla yerine getirerek gururumuz olmaya devam edecek. Çünkü O, barış ateşi gönlünde yananlarla, hak ve adalet duygusunu bu topraklara miras bırakmak için din, dil, ırk, cinsiyet ve cinsel yönelim ayrımına karşı halkların kardeşliği için çalışacak. Çünkü O, bizlere öğretilen çaresizliği aşmak için, kendimize yeniden güvenmemiz, ayağa kalkıp üreterek kendi öz kimliğimizle var olmamız için çabalayacak. Çünkü O, müzakere masasına kadınlarla birlikte oturacak ve karar alma mekanizmalarında birileri adına değil birileri ile birlikte emek koyacak. Çünkü O, üstlendiği bu sorumlulukla bir zümrenin değil hepimizin cumhurbaşkanı olacak.

Evet, Sibel Siber kazanmalıdır! Federal çözümü masada, barışı kalplerimizde yapmak için, sosyal ve ekonomik yönden kadınların hak ettiği yeri alması için, farklı bir yönetimin mümkün olduğunu bizlere defalarca ispatladığı için, kendini halkına adadığı, onlarla el ele gönül gönüle yeni bir yol yürüdüğü için, tertemiz bir siyasi geçmişi olduğu için, cesur ve çalışkan olduğu için, çatışmacı değil uzlaşmacı olduğu için, hizmet aşkıyla yanıp tutuştuğu için…

Özgür ve adil bir yaşam sürme hasretinde olan kız kardeşim, zafere bu kadar yaklaştığımız bir dönemde kadın dayanışmasını yükseltmenin, ‘çözüm hemen şimdi’ demenin tam zamanıdır. Gün kadınların günüdür! Bu seçim, çözüm isteyenlerle statükonun devamından yana olanlar arasında geçecek. Ve bizler inanıyoruz ki bu sefer son sözü kadınlar söyleyecek!”

Sibel Sorakın

CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ada, tozlu havanın etkisi altında kalmaya devam edecek
image Kuzey Afrika'dan gelen tozlu hava etkisini sürdürecek.
Sibel Tatar'dan Başbakan Ersin Tatar'a hediye: "Sayın Başbakanım, Sevgili Ers...
image Sibel Tatar, Başbakanlık görevini devralan eşi Ersin Tatar'ı tebrik etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Zeki Çeler, malvarlığını açıkladı
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Zeki Çeler, sosyal medya hesabından malvarlığını açıkladı.