Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 19 Nisan 2015, Pazar 12:49
banner

YSK’dan 3 gazeteye toplatma kararı

YSK’dan 3 gazeteye toplatma kararıSosyal medya alıntısı yapan 3 gazeteye seçim yasağı ihlali nedeniyle YSK'dan toplatma kararı geldi.
Paylaş  
35
32
31
1

Sosyal medya alıntısı yapan 3 gazeteye seçim yasağı ihlali nedeniyle YSK'dan toplatma kararı geldi. YSK’nın kararı şöyle; Karar No: 18/2015.

Cumhuriyetçi Türk Partisi temsilcisinin Yüksek Seçim Kuruluna verdiği 19 Nisan 2015 tarihli şikayet yazısında 19 Nisan 2015 tarihli Detay Gazetesi’nin 15. nci sayfasında “Twitter Röpörtaj” başlıklı köşede,  ve Kıbrıs Postası’nın 3. sayfasında “Top Tweet”  başlıklı köşede yer alan yazıların 5/1976 sayılı seçim ve halk oylaması yasasının 65. maddesine ve Yüksek Seçim Kurulu kararlarına aykırı yayın yaptıkları iddiasıyla söz konusu gazetelerin toplatılmasına ve satılmasının yasaklanmasına karar verilmesini talep etti.

Yüksek seçim kurulu Afrika Gazetesi’nin 8. Sayfasında “Facebook” başlığı altında yer alan yazıların da yasanın 65. Maddesine aykırı nitelikte olduğunu tespit ederek, her üç gazetede yer alan yazıların seçmenin oyunu etkileyecek nitelikte bulunduğundan Detay, Kıbrıs Postası ve Afrika Gazetelerinin toplatılmasına ve satışının yasaklanmasına oy birliğiyle karar verdi.

Lefkoşa, 19 Nisan 2015”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
19 Nisan 2015, Pazar
Lefkoşa         - Lefkoşa
hiçbir manası olmayan bit tweet alıntısı nedeniyle seçmeni yönlendirme varmış da..gazete akşama kadar toplatılır heralde.. gazeteler saat kaça kadar satılıyor bilmiyor mu acaba ysk..

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Uluçay: "Meclis'in doğal park projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesi m...
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Cumhuriyet Meclisi Çevre Komitesi tarafından başlatılan Metehan Bölgesine yapılması düşünülen "Doğal Park ve Yeşil Alan" projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesinin m...
Cumhurbaşkanlığı'nda "Şehir Parkı ve Yeşil Alan Projesi" ele alındı
image Cumhurbaşkanlığı'nda bugün Lefkoşa Kermiya'daki (Metehan) 357 dönümlük askeri alanın "Şehir parkı ve yeşil alan olarak düzenlenmesi için hazırlanan kavramsal proje" ele alındı.
23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde gerçekleşti
image 21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi