Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Aralık 2011, Cuma 17:58
banner

Amcaoğlu Dipkarpaz Belediyesi'ni ziyaret etti

Amcaoğlu Dipkarpaz Belediyesi'ni ziyaret etti

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci’yi ziyaret etti.

Paylaş  
27
28
29
0

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci’yi ziyaret etti.

DEMİRCİ

Belediyede gerçekleşen ziyarette Mehmet Demirci, Dipkarpaz’ın başıboş “hür eşeklerin” ekili alanlara zarar vermesi nedeniyle tarımla ilgili sorunlar yaşadığını ifade ederek, 35 yıldır süren bu soruna çözüm üretilmesi gerektiğini vurguladı.

Belediye başkanı Demirci, sorunun çözümüne ilişkin bir öneri sunduklarını, 1974 öncesinde Rumlar tarafından tellendirilen araziye duvar çekmek suretiyle eşeklerin bu bölgeye alınarak sorunun halledilebileceğini, söz konusu arazinin de herhangi bir kişinin üzerine tapulu olmadığını ifade etti.

Konunun basit bir problem olmadığına vurgu yapan Demirci, eşeklerin Karpaz bölgesinin canını yaktığımı, Dipkarpaz’dan sonra bölgedeki civar köylere de dağıldıklarını anlattı.

Demirci, eşeklerin üremesinin de kontrol altına alınması gerektiğine işaret etti.

AMCAOĞLU

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu da, sorunları yerinde görerek çalışmaları yoğunlaştırmak amacıyla bölgeye ziyaret gerçekleştirdiğini kaydetti.

Karpaz bölgesinin üretimdeki önemine dikkat çeken Amcaoğlu, üreticilerin sorunlarına çözüm bulmanın görevleri olduğunu söyledi.
Bölgenin yapısı itibarıyla istihdamın ciddi bir sorun olduğunu kaydeden Amcaoğlu, gençlerin kendi işlerini kurarak üretimde yer almalarını sağlamak amacıyla bakanlığının teşvik programları uyguladığını kaydetti.
Fareyle mücadele konusundaki çalışmaları anlatan Amcaoğlu, yerel yönetimlerin de ciddi desteğine ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

Amcaoğlu, “hür eşeklerle” ilgili olarak da, çok ciddi bir proje hazırlayarak eşekleri kontrol altına almak gerektiğini kaydetti.

Tarım Bakanı Amcaoğlu, sivil toplum örgütlerinin hassasiyetlerinin de dikkate alınarak, bilirkişilerle tartışılıp en doğru projenin uygulanacağını belirtti.

Amcaoğlu, hazırlayacakları projenin; eşeklerin koşullarını iyileştirecek ve üretime zararın engelleneceği bir proje olacağını, itlafın söz konusu olmadığını söyledi.

TAK


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

UBP Gençlik Kolları: "KKTC sonsuza dek yaşatılacak"
image UBP Gençlik Kolları, devletten ve özgürlükten asla vazgeçilmeyeceğini, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin sonsuza dek yaşatılacağını vurguladı.
15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi akademik yılını yarın açıyor
image 15 Kıbrıs Üniversitesi 2019 - 2020 akademik yılı yarın açılıyor. Üniversitenin açılışını ise TBMM eski Başkanı ve eski Başbakan, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın yapması bekleniyor.
Başbakan Tatar, AKP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu'nu kabul etti
image Başbakan Ersin Tatar, AKP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.