Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 2 Ağustos 2012, Perşembe 14:59
banner

Küçük: "Kürtaj meselesi yatırım konusu değildir"

Küçük: Kürtaj meselesi yatırım konusu değildir

Başbakan İrsen Küçük, kürtaj konusunu bir yatırım veya turizm olarak değerlendirmenin mümkün olmadığını söyleyerek, kürtajın hastanelerde izinli bir şekilde yapılmasının mümkün olmadığını, ancak bir sağlık veya zorunluluk halinde yapılabileceğini söyledi.

Paylaş  
16
20
16
0

Başbakan Küçük, sırf kürtaj için hastanelerde bir altyapının düşünülmesinin söz konusu olamayacağına dikkat çekerek, “Hastaneleri kürtajı öne çıkaracak şekilde düzenleyecek değiliz, bu mümkün değil” dedi.

Küçük, bu konudaki açıklamayı bugün saat 12.10’da toplanan Bakanlar Kurulu girişinde yaptı. Başbakan İrsen Küçük toplantı öncesinde kürtaj konusunda basında yer alan haberleri değerlendirdi.

Başbakan Küçük, çarşamba günleri rutin olarak yapılan Bakanlar Kurulu toplantısını dün 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı etkinlikleri nedeniyle bugüne ertelendiğini belirterek, göreve geldikleri günden bu yana Bakanlar Kurulu toplantısının işler birikmeden düzenli olarak Çarşamba günleri yapıldığını anımsattı.

PARTİ VE HÜKÜMET İŞLERİNİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMIYORUZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin 21 Ekim’de yapılacak kurultay çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Küçük, parti ve hükümet işlerini birbirine karıştırmadan görevlerini yaptıklarını ifade etti.

UBP Genel Sekreteri ve ilçe başkanlarının kurultay çalışmalarını sürdürdüğünü, kendisinin de hükümet işlerini yürüttüğünü anlatan Başbakan Küçük, “UBP parti ve hükümet işlerini birbirine karıştırmadan yürüten bir partidir” dedi.

Küçük, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde, YAGA ile Bafra bölgesinin fiziki planı ve turizm bölgesinin genişletilmesiyle ilgili bir toplantıya katıldığını belirterek, konuyla ilgili olarak önceden verdiği bazı talimatlar bulunduğunu, bunlardan birinin de Bafra bölgesinin altyapısının geliştirilmesi olduğunu söyledi.

Başbakan Küçük, turizm bölgesinin geliştirilmesinin sadece otel yapmakla olmayacağına işaret ederek, yörede turistlerin ihtiyacı olan restoran ve eğlence yerlerinin yapılmasının bunun bir parçası olduğunu anlattı. Küçük, restoran ve eğlence yerleri yapımı konusunda talimatı olduğunu belirtti.

DUBLE YOLLAR İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Karayolları ve yol altyapı çalışmalarının önemine de değinen Başbakan İrsen Küçük, turizm ve ülke için yolların çok önemli olduğunu, Ankara’da yaptıkları görüşmelerde, duble yollar yapılması için kararlar aldıklarını, tek şerit yolların duble olması için altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Küçük, Bafra bölgesine 2013’e kadar duble yol yapılmasının hedeflendiğini anlatarak, yolların duble olmasıyla gidiş geliş zamanın kısalacağını kaydetti.

Yeni yatırımların gündeme geldiği Bafra bölgesinde planlı bir şekilde turizm yapıldığını belirten Başbakan İrsen Küçük, Bafra’nın da Girne bölgesi gibi bir turizm merkezi olacağını söyledi.

Küçük, Vakıflar İdaresi’nin Kızılay evlerinin boşaltılması talimatı verdiği yönündeki söylemleri de değerlendirerek, Vakıflar İdaresi’nin  mülklerine sahip çıkma çalışmaları başlattığını, evler için de sembolik bir kira alınacağını bildiğini, ancak evlerin boşaltılması konusunda bilgisi olmadığını söyledi.

TAK


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı
image Kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı.
Kamu - Sen'den kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarıyla ilgili konferans d...
image Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri, Kadın ve Çocuk Hakları Komite Başkanı Ayşe Özdemirağ, "Kadına Yönelik Şiddeti Önleme" ve "Çocuk İstismarının Etkileri" başlıklı konferanslar düzenleneceğini açıkladı.
Akıncı: "Güzel bir geleceği din, dil, renk, ırk farkı gözetmeksizin kurabilme...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu'nun, Muratağa, Sandallar Şehitlik Ormanı'nda düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.