Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 25 Aralık 2011, Pazar 19:42
banner

"Meçhul Tutsaklar" konferansı DAÜ'de gerçekleştirildi

Meçhul Tutsaklar konferansı DAÜ'de gerçekleştirildi“Meçhul Tutsaklar” belgesel film ve kitabının yazar ve yönetmeni Cem Kar, Doğu Akdeniz Üniversitesi Kütüphanesi Konferans salonunda Meçhul Tutsaklar ile ilgili konferans verdi.
Paylaş  
15
15
15
0

“Meçhul Tutsaklar” belgesel film ve kitabının yazar ve yönetmeni Cem Kar, Doğu Akdeniz Üniversitesi Kütüphanesi Konferans salonunda Meçhul Tutsaklar ile ilgili konferans verdi.

Cem Kar konferansta yaptığı konuşmada kayıp olmanın ne demek olduğu üzerine durdu. Kar “Kayıplarımıza ulaştığımızda kalıntılarından nasıl öldürüldüklerine dair fikirler elde edebiliyoruz. Ancak ölmeden önce neler yaşadıklarını, psikolojik durumlarının ne olduğunu bilemiyoruz. Bu film ve kitapta sizler bir dönem için kayıp olan insanların neler yaşadığını, iletişim kuramamanın ne demek olduğunu öğreneceksiniz. ‘Bilinmemek ne demek?’ sorusunu anlamlandıracaksınız” dedi. Konferansa, öğrencilerin yoğun ilgisi dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye’nin Kıbrıs’a 20 Temmuz 1974 yılında yaptığı birinci harekatın hemen ardından yaşanan ve bilinmeyen bir olayın anlatıldığı belgesel film konferans sonrası öğrencilere gösterildi.

DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Tanova ve Meçhul Tutsaklar Belgesel Film ve Kitabının grafik tasarımcısı Mine Çeliker’inde yer aldığı gösterim sonrasında Cem Kar öğrencilerin sorularını yanıtladı.

DAÜ Öğrenci Konseyi tarafından gerçekleştirilen konferansa katılan Cem Kar’a öğrenci konseyi tarafından bir plaket verildi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Kuvayi Milliye Destanı" Girne'de sahnelendi
image Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından sahneye konulan “Kuvayi Milliye Destanı” isimli tiyatro oyunu, Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda sahnelendi.
5. Mesarya Tiyatro Şöleni başlıyor
image Beyarmudu Belediyesi’nin düzenlediği 5. Mesarya Tiyatro Şöleni başlıyor.
Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'ndan "Şubat Tatilinde Çocuklar İçin Tiyatro"
image Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, Şubat’ta, "Tilki ile Kirpi" ve "Karagöz Sihirli Sebzeler" isimli çocuk oyunlarını sahneleyecek.