Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 30 Ocak 2012, Pazartesi 14:29

Sanatçı ve Yazarlar Birliği'nden üç şaire vefa...

Sanatçı ve Yazarlar Birliği'nden üç şaire vefa...Sanatçı ve Yazarlar Birliği’nin “Şiir Otobüsü “ geçtiğimiz Pazar günü ikinci seferini gerçekleştirdi. Üç şairin Ocak ayındaki ölüm yıldönümü nedeniyle yaşadıkları makanlara yapılan gezi Abdi Çavuş sokaktaki Pembe Marmara’ının evinin önünde yapılan küçük törenle başladı.
Paylaş  
25
36
27
0

Şair Pembe Marmara’nın kapısına  “geldik bulamadık dalcığı” asıldı. Araştırmacı-yazar Neriman Cahit, Pembe Marmara’nın hayatı ve şiirleri üzerine bir konuşma yaptı. Şiirlerin okunmasının altından komşu evlerin kapılarının altından Pembe Marmara  şiirleri atıldı. Daha sonra Vasilya’ya hareket eden şiir otobüsü burada  şair Taner  Baybars’ın Uzak Ülke- Bir Kıbrıs Çocukluğu adlı kitabında da söz ettiği çocukluk evini  ziyaret etti. Evin bulunduğu meydana adının verilmesi ve yaşadığı evin üzerine bir plaket konulması için girişimlerde bulunuldu. Daha sonra Kazafana’ya giden  Şiir Otobüsü burada  şair Osman Türkay’ı  şiirlerini okuyarak andı.

ARA BÖLGEDE  ŞİİR DİNLETİSİ

Sanatçı ve Yazarlar Birliği onyedi  haftadır her Çarşamba gerçekleştirdiği edebiyat buluşmalarının onsekizincisini   1 Şubat  Çarşamba akşamı 19.30’da ara bölgeyi işgal eden  gençlerle yapacak. Şairler, gençlerin üç aydır süren işgaline destek verirken Kıbrıs’taki bölünmüşlüğün sembolü Ara Bölge şiirler ve şarkılarla canlanacak. Her zaman olduğu gibi etkinlik açık mikrofon şeklinde gerçekleşecek ve şiirini, metnini, görüşlerini paylaşmak isteyen katılımcılara açık olacak.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

CSO çocuklara yönelik senfonik masallı eğitim konserlerine İskele'de başladı
image KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen, 4 gün sürecek eğitim konserlerinin ilki, bugün İskele Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yer aldı.
Dördüncüsü düzenlenen Feminisitival başladı
image Kadın Eğitimi Kolektifi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen kadın temalı film ve söyleşilerden oluşan Feministival, dün akşam Kıbrıs Türk Tabipler Birliği konferans salonunda başladı.
İskele Belediye Tiyatrosu'nun yeni oyunu Yenierenköy'de
image İskele Belediye Tiyatrosu’nun yeni oyunu 22 Şubat’ta Yenierenköy’de sahneleniyor