Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Ekim 2017, Perşembe 12:34
banner

Polis memuru sosyal medyada isyan etti: "Biz 'gugo' muyuz'

Polis memuru sosyal medyada isyan etti: Biz 'gugo' muyuz'KKTC polis teşkilatında görev yapan Olgun Ayalı isimli bir polis memuru, sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımla haklarını alamadıklarını ifade ederek isyan etti.
Paylaş  
11
13
10
0

KIBRIS POSTASI – Sosyal Medya

KKTC polis teşkilatında görev yapan Olgun Ayalı isimli bir polis memuru, sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımla haklarını alamadıklarını ifade ederek isyan etti.

Olgun Ayalı isimli polis, paylaşımında hem haklarını alamadıkları hem de zor çalışma koşulları nedeniyle siyasilere tepki gösterdi.

Meclis önünde  geçtiğimiz gün yapılan eylemde meclisin güvenliğini sağlamak amacıyla yola dizilen polisleri süs bitkisi “gugo”ya benzeten polis, siyasilere tepki göstererek,  “siz oturabildiğiniz kadar rahat oturun oralarda, biz alışkınız ezilmeye. ‘Gugo’ görevi de yaparız, bariyer görevi de. 24 saat görev yaparız” dedi.

Olgun Ayalı isimli polise teşkilat içinden ve dışından destek yağdı.

Polisin söz konusu paylaşımı şöyle:

“GUGO GÖREVİ

Dün yeni görevimizi de yerine getirdik.  Canlı ‘gugo’ görevi yaptık, napalım sayın vekillerimiz meclisi yeniledi, bütün para oraya gitti.

Bişey değil ama siz oturabildiğiniz kadar rahat oturun oralarda. Biz alışkınız ezilmeye, Gugo görevi de yaparız, bariyer görevi de 24 saat görev yaparız ve görevden çıkmadan devam ederiz.

Akşam saat 21.00 veya 24.00’a kadar hiç önemli değil. Aç da kalırız susuz da o da önemli değil. Çalıştığımız fazla mesai olarak yüzde 25’ine kadar ödeniriz o da önemli değil.

İnsan haklarına da uymamanız da önemli değil çünkü biz kamu görevlisiyiz dediniz de merak ettim diğer devlet dairelerinde çalışan kamu görevlileri nerede?

Hiçbiri orada değildi, hiçbiri. Gugo ve bariyer görevi yapmadılar akşamlara kadar. Neden?  Çünkü bizler meclisimizi halkımızı güvenliğini sağlayan iç güvenliği garantörü olan polisler kamu güvenlik görevlisiyiz sayın vekiller.

Siz meclisi yenileyin, rahat oturun, biz ‘gugo’. Alacak para yoksa ‘gugo’ ve bariyer görevi de yaparız önemli değil ama şu önemli, biliniz:  “polis 25 yılını tamamladıktan sonra ödül olarak emeklilik hakkını hem maaş hem ikramiyesini kazanmak ister. Bu bizim hakkımız!  PAYLAŞ: POLİS VE POLİS EMEKLİLERİ VE SİVİL DOSTLARIM"


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
28
 
1
 
4
 
1
 
3
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Gürcafer'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
image Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlandı.
Uluçay: "Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek inşa etmek hepimizin görevi"
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, çocuklara daha temiz bir çevre, daha iyi bir gelecek, çatışma kültüründen uzak, uzlaşı kültürü içerisinde savaşların son bulduğu barış içerisinde yaşayan bir dünya inşa et...
Denktaş: "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir"
image Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, yayımladığı mesajla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.