Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Ekim 2017, Perşembe 12:34
Polis memuru sosyal medyada isyan etti: "Biz 'gugo' muyuz'
Polis memuru sosyal medyada isyan etti: KKTC polis teşkilatında görev yapan Olgun Ayalı isimli bir polis memuru, sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımla haklarını alamadıklarını ifade ederek isyan etti.
Paylaş  
9
13
10
0

KIBRIS POSTASI – Sosyal Medya

KKTC polis teşkilatında görev yapan Olgun Ayalı isimli bir polis memuru, sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımla haklarını alamadıklarını ifade ederek isyan etti.

Olgun Ayalı isimli polis, paylaşımında hem haklarını alamadıkları hem de zor çalışma koşulları nedeniyle siyasilere tepki gösterdi.

Meclis önünde  geçtiğimiz gün yapılan eylemde meclisin güvenliğini sağlamak amacıyla yola dizilen polisleri süs bitkisi “gugo”ya benzeten polis, siyasilere tepki göstererek,  “siz oturabildiğiniz kadar rahat oturun oralarda, biz alışkınız ezilmeye. ‘Gugo’ görevi de yaparız, bariyer görevi de. 24 saat görev yaparız” dedi.

Olgun Ayalı isimli polise teşkilat içinden ve dışından destek yağdı.

Polisin söz konusu paylaşımı şöyle:

“GUGO GÖREVİ

Dün yeni görevimizi de yerine getirdik.  Canlı ‘gugo’ görevi yaptık, napalım sayın vekillerimiz meclisi yeniledi, bütün para oraya gitti.

Bişey değil ama siz oturabildiğiniz kadar rahat oturun oralarda. Biz alışkınız ezilmeye, Gugo görevi de yaparız, bariyer görevi de 24 saat görev yaparız ve görevden çıkmadan devam ederiz.

Akşam saat 21.00 veya 24.00’a kadar hiç önemli değil. Aç da kalırız susuz da o da önemli değil. Çalıştığımız fazla mesai olarak yüzde 25’ine kadar ödeniriz o da önemli değil.

İnsan haklarına da uymamanız da önemli değil çünkü biz kamu görevlisiyiz dediniz de merak ettim diğer devlet dairelerinde çalışan kamu görevlileri nerede?

Hiçbiri orada değildi, hiçbiri. Gugo ve bariyer görevi yapmadılar akşamlara kadar. Neden?  Çünkü bizler meclisimizi halkımızı güvenliğini sağlayan iç güvenliği garantörü olan polisler kamu güvenlik görevlisiyiz sayın vekiller.

Siz meclisi yenileyin, rahat oturun, biz ‘gugo’. Alacak para yoksa ‘gugo’ ve bariyer görevi de yaparız önemli değil ama şu önemli, biliniz:  “polis 25 yılını tamamladıktan sonra ödül olarak emeklilik hakkını hem maaş hem ikramiyesini kazanmak ister. Bu bizim hakkımız!  PAYLAŞ: POLİS VE POLİS EMEKLİLERİ VE SİVİL DOSTLARIM"


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
28
 
1
 
4
 
1
 
3
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Örgütler, "Barış ve Demokrasi Yürüyüşü" için yarın toplanacak
Sendikal Platform, Cuma günü düzenlenecek “Barış ve Demokrasi Yürüyüşü”  kapsamında sendikalar, örgütler ve siyasi partileri yarın toplantıya çağırdı.
4 parti liderinden açıklama: "Cumhurbaşkanı, hükümeti kurma görevini UBP'ye v...
4 Siyasi parti başkanlarının bugünkü görüşmesi tamamlandı.
TKP-YG, Afrin Operasyonu'na destek verdi, Afrika ve Meclis'e saldırıyı kınadı
Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Başkanı Mehmet Çakıcı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin’deki operasyonunu emperyalist ülkeler destekli terör yapılanmaları ve sınır güvenliği anlamında haklı, ancak Türkiye...