PAZARLIK: "Ermeni soykırım" saçmalığı şimdi de Kanada okullarında

loading
6 Haziran, Cumartesi
£

8.58

7.64

$

6.77

A- A A+

PAZARLIK: "Ermeni soykırım" saçmalığı şimdi de Kanada okullarında

ABD'den ve Kanada'dan son derece önemli bir uyarı aldım. İsimleri ortaya koymaya gerek yok. Önemli olan olayın üzerine gitmek. Bunu böyle bir tatil gününde aktarmak istedim. Sonuçta üç beş dakikamız vardır bu konuya ayıracak…INTERNET'te gezenlere hitap ediyorum. Yazımı okuyunuz ve ilgili sayfaya girererek Kanada'ya protesto yağdırınız.

Biz KKTC'de kendi derdimize dalmışken, Türkiye'de veya ondan ötede bizlere doğrultulan okların ardında kimlerin olduğunu unuttuk gibi. Şimdi de Kanada'da Türk düşmanlığı hortladı. Onun için Pazar günü bu konuyu sizlere aktarmak istiyorum. Köşemi INTERNET'ten okuyanlara hitap ediyorum. Lütfen gereken girişimi yapınız ve Kanada yetkililerini uyarınız. Ermeni oyununa gelmesinler. Çocuklarının kafalarını tarihi darbeleyen, yalana bulayan Ermeni saçmalıkları ile dodurmasınlar. Türk Ulusuna damga sürülmesine, kara çalınmasına fırsat vermesinler. KKTC'deki cesur insanlara sesleniyorum. Bizler de görevimizi yerine getirmek ve Türk Ulusuna sürülmek istenen bu leke karşısında gerekeni yapmak durumundayız.

İşte bana gelen bilgiler. Okuyalım ve gereğini yerine getirelim.

"Kanada Türk Toplumunun ricası:

Kasım 2007'nin ilk yarısında, Toronto okullarında çocukları olan bilinçli bir anne, TDSB'nin (TDSB: Toronto District School Board - Kanada'nın en büyük okul organizasyonu, 500+ okulu içeriyor) önümüzdeki yıl için plânladığı bir dersi fark etti. Dersin konusu "Soykırım" (CHG38M - Genocide: Historical and Contemporary Implications ) ders içeriği olarak da Rwanda Tutiler, Avrupa genelinde 2. Dünya savaşında Yahudiler ve 1.Dünya savaşı sürecinde Osmanlı İmparatorluğundaki Ermeniler.

Bu ders Temmuz 2005'de ilk defa önerilmiş ve o günden sonra tasarlanıp hazırlanmş ve bakanlığa sunulmuş. Ders Onaylanıp web sitelerinde anons edilmiş. Maalesef Kanadalı Türklerin bu 2.5 yıllık süre boyunca gelişmelerin hiç birinden haberi olmamış. Türk toplumunun haberinin olmamasının bir kaç temel nedeni var:
1. Biri, Türk toplumu yeterince örgütlü değil.
2. İkincisi yine Türkler Kanada yönetim (idari) yapısına yakınlaşmaktan kaçınıyor o nedenle School Board gibi organizasyonların topluma açık toplantılarına katılmıyor ve alınan kararları yakinen takip etmiyor, yerel politikaya (mesela Trustee seçimi gibi) fazla ilgi göstermiyor.

Tabii bunlara ilâveten karşı lobi grupları bizlerin bu zaafiyetimizden istifade ederek Türk toplumunu karanlıkta tutabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Örneğin TDSB'nin toplumumuzu bu ders ile ilgili bilgilendirme veya danışmasını engellemeyi başarmışlar. (TDSB görevlileri, son iki yıldır kendi binalarında Ermeni lobicileri çok sık gördüklerini ama buna mukabil Türk toplumundan kimseye rastlamadıklarını rahatlıkla itiraf ediyorlar.) 14 Aralık Cuma gecesi CBC (Canadian Broadcasting Corporation) Radio One "As It Happens" programında bu konu işlendi. Karşı görüşü temsilen de bu programda birilerinin davet edilmiş olması beklenirdi ama olmadı. Beklenirdi Çünkü CBC hakkında devam eden, Türk toplumunun, bir şikâyeti (petition) vardı.

Türk toplumu CBC'yi; "Devamlı Ermeni yanlısı yayın yapıyor, Kanadalı Türklerin görüşlerine yer vermiyor" diye ombudsman'a şikâyet etmişti. CBC yine konuya taraf olan bizleri, davet etmeden, TDSB'de soykırım dersini ilk önerenlerle dersin tasarımını yapan eğitimciyi radyoya çıkarıp onlara tek taraflı olarak bu dersi savunma hakkı tanıdı. Yayın o kadar ön yargılı, kasıtlı ve tek taraflı idi ki Röportajı yapan Carol Off, daha da ileri giderek misafirlerine "Türk Hükümeti hâlâ daha bu soykırımı inkâr etmeye devam ediyor" diyecek propagandaya dahil oldu. Bir kez daha biz Kanadalı Türkler'in ulusal tarihi hakkında, suçlayıcı, haksız, yalana dayalı itham ve beyanlarla dolu bir yayın, tarafsız olması gereken bir kurumda yapıldı. Bu radyo programında bizi dehşete düşüren kocaman bir yalan ve iftira ise "Türklerin Ermenilere yaptığı (sözde) soykırımın, Nazilere ve 20. yüzyılın diğer soykırımlarına da örnek olduğu idi…

Türk toplumu, ders olayının duyulmasından itibaren, hassasiyetini, endişelerini ilgili yerlere duyurmaya ve girişimlerine başladı. Kanada'nın dört bir yanından şikâyet formları, mektupları, imzalar yağdı. Toronto'da küçük bir grup, elden 500'ye kadar form teslim etti. Montreal'den bir mektup, altında 800 imza ile geldi. Azeri dostlarımız, Ukraynalılar, Bosnalılar ve başkaca diğer toplumlardan da tepki gösterenler oldu. Şikâyet üzerine ders için bir inceleme komitesi oluşturulmasına karar verildi. Kanada Türk Toplumu ilgili birimleri de Şubat ayı içinde göreve başlayacak olan bu komiteye, gözden geçirmesini istediği konuda evrak, mektup, kitap ve DVD'leri hazırlayıp göndermeği sürdürüyor. Komitenin bütün verileri inceleyip ona göre bir karara varması umuluyor.

Kanadalı kardeşlerimiz bu olayı anlattıktan sonra her okuyucudan ne istediklerini de not ettiler. Bunu da sizlere akarmak benim görevim. İşte o not:

"SIZLERDEN RICAMIZ ; TDSB komitesinin kararını beklerken, CBC için ombudsman'a yaptığımız şikâyetin çığ gibi büyümesi, komitenin alacağı karar içinde etkileyici olacaktır. CBC'nin tek yanlı yayını için Kanada Türk toplumunun başlattığı DILEKÇE (petition) biraz yavaş ilerlemektedir. Konu sadece Kanada' da yaşayan Türkler ile sınırlı değildir. Dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan ve bu konuya taraf olduğunu hisseden herkese açıktır. Lütfen bu "petition'a" katılınız. Ailenizin 12 yaşın üstündeki her bir bireyi katılabilir..

Lütfen bu sayfayı http://www.gopetiti on.com/online/ 15422.html ziyaret ediniz ve katılım gösteriniz. AYRICA TANIDIK BİLDİK DOSTLARINIZA DA İLETİNİZ ve de başkalarına da duyurunuz.

Lütfen "Bana ne?" demeyiniz; ya da "Daha sonra yaparım" da, ABD de Cumhurbaşkanının kim olacağı 14 oyla belirlenmişti. Şimdi tam sırası; sadece bir dakikanızı alacak.

Unutmayın sizlerin adına lobi yapanların ihtiyacı; etkin ve güçlü ortak sesinizdir . Esenlik dileklerim ile"

M. Kubilay GONUL-Kanada
&&&

EVET sevgili Kıbrıs Türkü;her zaman sana destek veren ve dünyanın her yanına dağılan kardeşlerine destek vermek sırası sende…Sözü edilen siteye gir ve destekver. Ermeni oyununu dize getirelim.Böyle bir Pazar gününde üç beş dakikamızı buna ayırmaktan zarar çıkmaz. Haydi Kıbrıs Türkü…

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.