loading
27 Mayıs, Çarşamba
£

8.25

7.40

$

6.78

A- A A+

Bugün Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde Milli Lider Denktaş'layız

Milli Lider Rauf R.Denktaş,bugün saat 18.00'de Lefkoşa'da Atatürk Kültür Merkezinde "Kıbrıs konusundaki son durumu" değerlendiren bir konferans verecektir. Konferans halka açıktır. İçinde bulunduğumuz tehlikeli durumu öğrenmek isteyenler bugün bizlerle Milli Lider ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Sayın Denktaş'ı dinleyebilirler. Uçurumun kenarına nasıl getirildiğimizin değerlendirmesine tanık olabilirler. Ve de ne yapılması gerekenleri, Halkının başında, ateş içinden geçerek, bugünlere gelen, dış güçlerin cephe aldığı Milli Liderimizin ağzından dinleyebiliriz.

Bu etkinlik, "MİLLİ KONSEY" tarafından hazırlanmıştır. Amaç halktan gizlenen gerçekleri duyurmaktır. Oyunlar açığa çıkmalı, perde gerisi

aydınlanmalı, dış güçlerin elinde nasıl oyuncak yapılmak istendiğimiz öğrenilmelidir.

Sayın Denktaş yazılarıyla,Türkiye ve KKTC'de Konferanslar ile "Milli davamıza" sahip çıkan güçlerle, olayları değerlerndirmekte, halka gerçekleri anlatmakta, Ankara'yı da uyarmaktadır.Şehit kanları ile sulanan Rumeli topraklarının ve Girit'in elden gidişi gibi Türk Ulusunun, şimdi de Kıbrıs'ın elde çıkışını izlememesi ve gerekeni anında yerine getirmesi için uyurmaktadır. İşte Milli Lider Denktaş'ın o yazılarından özetler:

"Kıbrıslılar anlaşsın denemez. Bu sözlerin arkasına saklanarak, Türkiye'nin Kıbrıs üzerindeki hakları gözardı edilemez. Bütün oyun budur. Bütün oyun Türkiye'yi saf dışı bırakarak, İngiliz Üslerini korumak ve kısa zaman içinde Kıbrıs'ı AB yolu ile Yunanistan'la birleştirmektir. ABD ve İngiltere bu konuda anlaşmışlardır.Bunların Yunanistan ile birlikte "Türkiye'nin AB üyesi olması için çalışır görünmelerinin" tek nedeni, Türkiye bu yolda ilerleyebilmek için her isteneni vermeye mecbur olacak, kaz gibi yolunabilecektir, düşüncesinden kaynaklanmaktadır.

Bunların karşısında söz ve protetso değil EYLEM GEREKMEKTEDİR. Eylem de bu gerçekleri açıklayarak görüşmelerden derhâl çekilmek ve Kıbrıs meselesini Türkiye'nin önüne ön koşul koyanların samimiyetsizliğini de hergün yüzlerine vurmaktır. Kıbrıs meseli Türkiye'siz hâlledilemez. Türkiye'nin ve KKTC'nin kırmızı çizgisi, TBMM'de oybirliği ile alınmış olan çizgidir: "Konfederasyondur". KKTC'nin ortak olacağı bir uzlaşmadır. Kendimize gelelim.Türk Ulusu, Kıbrıs'ın Girit gibi büyük devletlerin oyunu ile Türkiye'den koparılmasına asla razı olmayacaktır. Akdeniz'de istikrar isteyenler bunu böyle bilmelidirler."

İşte Denktaş'ın son değerlendirmesi. Devamını ve daha geniş açıklamaları geliniz birlikte dinleyelim. "Milli Konsey" sizi davet etmektedir. Bugün saat 18.00'de Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde buluşalım...

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.