TMT 'ye sövgü bahane;amaç ideolojik yıkım

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

TMT 'ye sövgü bahane;amaç ideolojik yıkım

1 Ağustos, Cuma gecesi saat 21.00'den sabah saat 02.30'a kadar Girne Açıkhava tiyatrosunda TRT II kanalının "TMT özel yayınında" geçmişi ve sonuçta günümüzü 1 Ağustos konuştuk.TRT II,TRT INT ve ara ara TRT I'in yayınladığı program açık oturumla beslenen bir çeşit belgesel oldu. Milli Lider ve KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın açılışta konuştuğu programda, son derece çarpıcı açıklamalar yapıldı ve saçma sapan belgelerde TMT'yi kirletmek isteyenlere yanıt verildi.

Kimlerle birlikteydik? Cumhurbaşkanı Denktaş,eski Meclis Başkanı ve Başbakanlardan Nejat Konuk,Hakkı Atun, eski Bakan ve gazeteci-yazar Fuat Veziroğlu,eski TCM Başkanı ve eski bakan, yazar Ismail Bozkurt, Mücahitler Derneği Başkanı Vural Türkmen, Mücahit Komutanları Derneği Başkanı ve Yazar Hasan Keskin. Gündem,TMT'nin kuruluşu ve TMT hakkında yapılan yayınlar, KKTC'nin ve tüm Kıbrıs'ın geleceği.

Gerçekleri aktardık: Önce EOKA ortaya çıktı.Varolan "Enosis" hedefini gerçekleştirmek için önce İngiliz, sonra Türk öldürdü.Toplu kıyım yaptı.Yol kesti, otobüs taradı. İnsanımızı kaçırıp katletti. Kuyulara attı. Resmi başlangıç 1 Nisan 1955 gecesi idi.O gününçok öncesinde uyandı Kıbrıs Türkü ama İngiltere her uyarıya aldırmamıştı. Türkiye ise NATO üyeliğinden ötürü sadece seyrediyordu.

TMT'den önce bizler tüm kasaba ve köylerde,"Mukavemete" inanan kişiler, daracık olanak ve bilgilere rağmen örgütlendik. Olanaklar seferber edildi. İngiliz askerleri dahil her kaynaktan silâh temin edildi. Kimi Lefkoşa'da, kimi Mağusa'da, kimi Baf'ta,Leymosun'da,İskele'de hatta büyük merkez köylerde gönüllüler biraraya geldiler.Su borularından, araba direksiyonlarından yararlanıldı. Ama EOKA'ya her an yanıt verildi. Türk Halkı bu adada tutunmanın başkaca yolu olmadığını gördü ve karar verdi.

Neler mi yapıldı? O programdabaşta Milli Lider Denktaş gelişmeleri apaçık anlattı.TMT'ye uzanan yolda yapılanların üstündeki örtüyü açtı. Artık Yunanlıların Ordu mensupları ile Grivas başkanlığında yaptıkları gibi işin profesyonel askerlere bırakılmasına karar verildi. Liderler düzeyinde Ankara'da temas yapıldı ve TMTnin oluşumuna emir verildi. Elbette 1957 yılında hazırlık başlatıldı.Girişimler sürdü ama Komutan Rıza Vuruşkan'ın adaya 31 Temmuz 1958'de resmen intikali ve 1 Ağustos 1958'de ilk imzayı atması kuruluş için başlanıç alındı. Bu bir tercihtir. O kadar. Önemli olan artık "Enosis" için yapılan EOKA saldırılarına karşı Türk Halkını korumaktı. TMT mafya eliyle kurulmadı. Mafya amaçlı,politik rakip silmekle görevli değildi. TMT Türk Ulusunun yüksek çıkarlarını savunacaktı. Kıbrıs Türkünün bu adada tutunmasının güvencesi olacaktı.Kıbrıs'ın Enosis kararı ile Yunanistan'a bağlanmasının karşısında dimdik duracaktı. Bu görevi başarıyla yürüttü.1955'den 1974 sonuna kadar 2800 Şehit verdik. Sonuçta Mehmetcik ve Mücahit'in sayesinde daha fazla kayıp verilmedi,kan durdu ve bu topraklara tırnaklarımızı geçirdik.

TMT Türk Halkını kucakladı.Topu topu 10 Subaya karşılık yüzlerce Kıbrıslı Türk TMT bayrağı altında, Rum ve Yunan saldırılarına karşı göğsünü siper etti. Milliyetcilik bayrağını yükseklere kaldırdı. Egemenlik, özgürlük ve bağımsızlığımızın kalkanı oldu. Sonuçta o ruhla KKTC ilân edildi.
Bugünlere gelebilmişsek TMT sayesinde geldik.Ben,sen,o, TMT saflarında birşeyler yapmışsak, bu Kıbrıs'ta tutunma ve Türklüğün hak ve çıkarlarını korumak içindi.
&&&
Cuma akşamı bizlere bazı dergi ve gazeteler gösterdiler. Bu paçavralarda onun bunun beslemeleri, TMT'ye çamur attılar.1976'da görevini tamamlandığını resmen tescil eden TMT'yi, 2008'lerde Istanbul'daki Hırant Dinc cinayeyi ile bile ilişkilendirdiler. Ne hesap ama! Yıllarca öne aramızdan ayrılan Komutan Rıza Vuruşkan'ı Dinc olayına yakıştırmaya çaba harcadılar. Utanmadılar. Bir gazetede ABD'den Türkiye'ye göç ettiğini söyleyen bir bayan yazar, bu bilgileri nereden bulduğunu söylemeden, Kıbrıs'ta 1957 ve 1958 yazının EOKA ve TMT tarafından kanlı yıllara çevrildiğini yazabildi. O kanlı yazın Türklere ölüm kustuğunu bilmeden ya da kasten yapılan bir aymazlık…TMT'nin ne zaman kurulduğunun farkına varılmadan sürülen kara…

Kıbrıs'ta da benzer kalemlerin neler yazdıklarını anımsıyoruz. Çünkü Komünizmin ilk kuralı, varolan inancı, güveni, varolan otoriteyi uygun yalan haberlerle yıkmaktır.Varolan yıkılacak ki, yerine kendilerinin istedikleri "Yönetimi" oluşturmuş olsunlar…TMT'ye sövecekler, suçlayacaklar, hayali olaylar üretecekler; Rum ve Türkler olarak aynı ieolojik okullarda eğitildiklerinden aynı savları savunacaklar!...Çünkü ana hedef birdir ve bütündür. Türk-Rum yok Kıbrıslılık var! Sosyalist kuralları yeniden var etmek; Milliyetcileri dışlamak, Milli Liderleri suçlamak, Rum cinayetlerini inkâr etmek…Bugün bunu yaşıyoruz. Dıştan pompalanan oyun sürüyor…Kimileri o tarafta, kimileri bu tarafta idi. Şimdi birlikte çalıp çağırıp oynuyorlar…
&&&
Kıbrıs'ta geldiğimiz nokta,adanın Cemaatlar olarak kabul edilmesi ve adada "Kıbrıslılar" olarak yönetime el konulmasını yaşıyoruz. Bu Atina, Bizans ve AB oyunudur. Bunun için KKTC yıkılmalı, Rum Cumhuriyeti'ne yama olunmalıdır. Gözümüze baka baka yalan söylemektedirler.

Milli Lider Denktaş'ın yayında söylediği gibi Kıbrıs Türkü bugünlerde uyanık olmalıdır. Çünkü Annan Plânının yeni versiyonu yani Rumların arzu attikleri değişikliklerle masaya konduğu apakçıktır. Referandum bile istemeyen uyanıklara bakınız; mesajı onlardan alınız çünkü onlar Rum Devlet Başkanı ve Ruım İçişleri Bakanı ile içli dışlı sarmısak başlı oldular…Hedef Türk Ulusunun Kıbrıs'taki etkisini silmek,Türk Halkını "Kıbrıslıların bir yamacına Cemaat" olarak oturtmak ve esir almaktır. Bunu başarırlarsa Türk Ordusu bir daha Kıbrıs'a müdahale edemeyecek,ada Yunan haritasına sokulacaktır…AB ve gerisi Türkiye'nin karşısında duvar oluşturacaklardır.

TMT'ye niçin saldırıyorlar dersiniz? Bunlar EOKA'yı bile savunurlar TMT'nin karşısında…Hatta babalarını, kardeşlerini katledenin EOKA olduğunu bile bile…

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.